ODSTĄPIENIE PRZEZ SĄD NA PODSTAWIE ART. 39 § 1 K.W. OD ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW ZA WYKROCZENIE PROWADZENIA SAMOCHODU POD WPŁYWEM ALKOHOLU Z ART. 87 § 1 K.W.

CENA: 200.00 PLN

W niniejszym artykule opiszę jak powinien wyglądać wniosek o  dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 

Wzór pisma procesowego Wniosek o  dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznychznajduje się pod artykułem.


Przed podjęciem decyzji o pobraniu wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem, który znajduje się w zakładce: O SERWISIE

Na wstępie należy wskazać, iż wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. rozpoczyna się od stężenia 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli 0,20 promila alkoholu we krwi


natomiast

górna granica stężenia alkoholu w organizmie kierowcy, przy którym prowadzenie samochodu jest jeszcze wykroczeniem wynosi 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, tj. 0,50 promila alkoholu we krwi.

 

Zasadą jest, że za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu Sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do trzech lat.

Kodeks wykroczeń przewiduje jednak możliwość odstąpienia od orzekania zakazu. Stanowi o tym przepis art. 39 § 1 k.w. Odstąpienie może mieć miejsce jedynie w wypadkach zasługujących na szczególne uwzględnienie. Ustawodawca wskazuje jakie przesłanki Sąd musi brać pod uwagę aby prawidłowo ocenić, czy w sprawie występuje „wypadek zasługujący na szczególne uwzględnienie”. A zatem, rozpatrując wniosek o odstąpienie od zakazu prowadzenia pojazdów należy wziąć pod uwagę:

 

 1. charakter czynu i okoliczności czynu – w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu szczególne znaczenie mają okoliczności takie jak:

 • miejsce popełnienia wykroczenia;

 • godzina popełnienia wykroczenia;

 • natężenie ruchu w chwili zdarzenia;

   

 1. właściwości i warunki osobiste sprawcy, wśród istotnych okoliczności należy wskazać:

 • dotychczasową niekaralność;

 • ustabilizowany sposób życia – stała praca, rodzina;

 • aktywność charytatywna i społeczna;

 • konsekwencje orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów – utrata pracy, brak możliwości znalezienia zatrudnienia.

 

Wszystkie te argumenty mają bardzo duże znaczenie przy odstąpieniu od zakazu i należy je w szczegółowy sposób opisać Sądowi rozpatrującemu sprawę.

 

Szansę na odstąpienie przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych mają sprawcy wykroczenia z art. 87 § 1 k.w., którzy nieznaczenie przekroczyli wynik 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, od którego zaczyna się odpowiedzialność za opisane wykroczenie. Oczywiście wszystko zależy od okoliczności danej sprawy, które Sąd rozpatruje indywidualnie. W mojej praktyce zawodowej zetknąłem się wielokrotnie z przypadkami kierowców, wobec których Sąd odstąpił od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu pomimo dość wysokiego, jak na wykroczenie, stężenia alkoholu, rzędu 0,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Z doświadczenia zawodowego wiem, że Sądy często „zapominają” o przepisie umożliwiającym odstąpienie od zakazu prowadzenia pojazdów w sprawach o wykroczenie z art. 87 par. 1 k.w. To rolą obwinionego jest wskazanie Sądowi tej możliwości i argumentów przemawiających za odstąpieniem od orzekania o zakazie.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest złożenie do Sądu rozpatrującego sprawę wniosku o dobrowolne poddanie się karze. Najlepiej zrobić to jeszcze przed wydaniem wyroku nakazowego (tzn. wyroku wydawanego przez sąd bez rozprawy i doręczanego obwinionemu), ale nic nie stoi na przeszkodzie aby taki wniosek złożyć wraz ze sprzeciwem od wyroku nakazowego lub nawet później (byleby zrobić to przed rozprawą). Ostateczny termin na złożenie wniosku o dobrowolne poddanie się karze, to zakończenie przesłuchania obwinionego na rozprawie głównej.

 

Sąd może uwzględnić wniosek obwinionego o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o wykroczenie prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w., wówczas gdy:

 

 • okoliczności popełnienia zarzucanego obwinionemu wykroczenia nie budzą wątpliwości,

 • cele postępowania zostaną osiągnięte pomimo nie przeprowadzenia rozprawy w całości,

 • oskarżyciel publiczny obecny na rozprawie nie sprzeciwi się wnioskowi, który został złożony przez obwinionego.

 

 

Podsumowując – odstąpienie od zakazu prowadzenia pojazdów na podstawie art. 39 par. 1 k.w. to jedyna możliwość uniknięcia pozbawienia prawa jazdy w przypadku popełnienia wykroczenia prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. Z doświadczenia wiem, że Sądy korzystają z tego przepisu, jednakże konieczne jest każdorazowo dobre, bogate w argumenty uzasadnienie wniosku, wskazujące na szczególne okoliczności, które pojawiły się w sprawie.

 

 

Przed podjęciem decyzji o zakupie wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem pisma procesowego, który znajduje się w zakładce: O SERWISIEProcedura zakupu wzoru pisma procesowego:
 


Po kliknięciu ikonki KUP TERAZ, która znajduje się poniżej, pojawi się strona z zamówieniem, które chcesz zrealizować. Zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu (informacje te przekazujesz tylko do mojej wiadomości i zostaną jedynie wykorzystane do zrealizowania transakcji). Po wpisaniu wymaganych danych należy kliknąć na ikonkę KUPUJĘ WNIOSEK. Następnie zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę, na której pojawią się ikonki kilkunastu banków. Po wyborze właściwego banku, na końcu strony znajduje się ikonka PayU, która należy kliknąć, aby dokończyć transakcję. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę logowania się do Twojego banku i aby otrzymać wzór pisma procesowego należy dokonać przelewu. Po zrealizowaniu przelewu, zamówiony przez Ciebie wzór pisma procesowego zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail, który podałeś na samym początku. Wzór pisma procesowego powinien pojawić się na Twoim e-mailu w ciągu 2 godzin.

 

Jeżeli pojawi się jakikolwiek problem techniczny z realizacją zamówienia, wówczas proszę o kontakt:

 

- e-mailowy na adres: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
lub
- telefoniczny pod nr 697 053 659

 

 

Możesz również zakupić wzór pisma procesowego dokonując bezpośrednio przelewu lub wpłaty przekazem pocztowym na nr konta Kancelarii:


46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Jako odbiorcę przelewu lub przekazu pocztowego wpisz:


Kancelaria Adwokacka Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa


tytuł przelewu lub przekazu pocztowego: wzór pisma procesowego

 


Po wykonaniu przelewu lub przekazu pocztowego należy wysłać e-maila na adres: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, w którym proszę napisać jaki wzoru pisma procesowego zamówiłeś oraz potwierdzanie przelewu lub zdjęcie potwierdzenia wpłaty na poczcie. Wówczas w ciągu 2 godzin zamówiony wzór zostanie do Ciebie wysłany na Twój adres e-mail.

Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych można kupić klikając na ikonkę KUP TERAZ
Wzór pisma procesowego znajdujący się na stronie został napisany w przejrzysty sposób, ułatwiający jego samodzielne uzupełnienie o argumenty, dotyczące popełnionego przez Ciebie przestępstwa lub wykroczenia. Pod treścią każdego wzoru pisma procesowego znajduje się instrukcja postępowania w sprawie m.in. kiedy należy złożyć kupione przez Ciebie pismo, w jakiej formie oraz do jakiego organu należy je złożyć.
Jeżeli jednak chcesz, abym sprawdził Twoje pismo pod kątem merytorycznym oraz formalnym, jak również czy w swoim piśmie odpowiednio opisałeś wszystkie argumenty, możesz zamówić dodatkową usługę, jaką jest sprawdzenie napisanego przez Ciebie pisma, wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila ze swoim wnioskiem wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 zł.

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 300 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

W ciągu 1 dnia roboczego dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z ewentualnymi poprawkami do Twojego pisma oraz nowymi argumentami, których nie ująłeś w swoim piśmie.


Aktualnie brak opinii.Napisz swoją recenzjęPrzesłane komentarze

 1. 2017-04-11
  Łukasz pisze:

  Witam. Dnia 25.03. o 7.50 zatrzymała mnie policja do rutynowej kontroli. Jechałem normalnie przepisowo. Ruch był niewielki. Pieszych na tym odcinku nie było. Pierwszy pomiar 0,14mg/l a drugi po około 15 minutach 0,13mg/l. Dostałem za to art 87 &1 k.w. Dnia 21.04 mam się stawić na komendę. Czytałem kilka artykułów na temat takich spraw i zabranie uprawnień na 6 miesięcy to długo. Pracuje jako kierowca. Czy jest możliwość aby były to 3 miesiące i większa grzywna?

  + Odpowiedz
  • 2017-04-12
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   odpowiadając na Pana pytanie nie ma możliwości orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 miesięcy. Kodeks wykroczeń przewiduje, że zakaz prowadzenia pojazdów orzeka się od 6 miesięcy do 3 lat i jest liczony w miesiącach, wobec powyższego przepisy zabraniają Sądowi na orzeczenie zakazu w wymiarze 3 miesięcy.

   Natomiast kodeks wykroczeń w art. 39 par 1 przewiduje, że Sąd może odstąpić od wymierzenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych co oznacza, że albo zakazu w Pana przypadku nie będzie jeżeli Sądu uzna nadzwyczajną okoliczność albo w innym przypadku orzeknie zakaz np na 6 miesięcy.

   + Odpowiedz
 2. 2017-02-13
  Michał pisze:

  Dzień dobry, W zeszłym tygodniu zatrzymała mnie policja do rutynowej kontroli. Podczas tej kontroli alkomat wykazał, że miałem 0,18 (za pierwszym razem) i 0,15 (za drugim razem) mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostałem oskarżony o wykroczenie za jazdę pojazdem mechanicznym po spożyciu. Na przesłuchaniu zgodziłem się dobrowolnie poddać karze 1000 zł grzywny oraz 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Moje pytanie brzmi ? czy mogę teraz składać wniosek do sądu o umorzenie postępowania i nie stracić prawa jazdy? Dodam, że pytałem o to Pana policjanta który mnie przesłuchiwał i stwierdził, że o niczym takim nigdy nie słyszał a nawet jeśli to sąd raczej na to ?nie pójdzie? (jak powiedział) jako, że samochód nie jest mi potrzebny w celach zarobkowych a do pracy mogę dojeżdżać komunikacją miejską.

  + Odpowiedz
  • 2017-02-20
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   wnioskując z Pana wpisu zapewne chodzi Panu o to aby Sąd odstąpił od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z art. 39 par 1 KW W wypadkach zasługujących na szczególne uwzględnienie można - biorąc pod uwagę charakter i okoliczności czynu lub właściwości i warunki osobiste sprawcy - zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary albo odstąpić od wymierzenia kary lub środka karnego.

   Powyższe oznacza, że jeżeli spełnia Pan w/w wymogi zawarte w art. 39 par 1 KW to Sąd może odstąpić w Pana przypadku od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i orzec karę grzywny. W tym celu powinien Pan złożyć do Sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze, proponując aby Sąd nie orzekał zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych a orzekł karę grzywny np wyższej niż zaproponował funkcjonariusz Policji, który Pana przesłuchiwał.

   + Odpowiedz
 3. 2016-12-20
  Ania pisze:

  Witam, męża sam. osobowym zatrzymała policja, miał 0,5 promila. Mąż posiada również uprawnienia na sam.ciężarowe i jest to jego praca zarobkowa. Czy istnieje możliwość, aby sąd nie zabierał uprawnień na ciężarowe a jedynie na kat.B. Na jaki minimalny okres są może zabrać uprawnienia kat B? Jaka jest minimalna kara pieniężna? Dodam, mąż nigdy nie miał zabranych uprawnień.

  + Odpowiedz
  • 2017-01-20
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   jeżeli Pani mąż poruszał się pojazdem, do którego uprawnia kat B prawa jazdy, wówczas Sąd jest zobligowany do orzeczenia zakazu na tą kategorię. Oznacza to, że można się starać o wyłączenie spod zakazu prowadzenia pojazdów kat C i C+E prawa jazdy aby Pani mąż mógł pracować. Jednakże należy podkreślić, że w przypadku takiego rozstrzygnięcia wydział komunikacji nie wyda dokumentu prawa jazdy.

   Natomiast co do zakazu prowadzenia na kat. B prawa jazdy to w przypadku wykroczenia zakaz może być orzeczony od 6 miesięcy do 3 lat. Natomiast w przypadku przestępstwa zakaz jest orzekany od 3 do 15 lat.

   Jednakże proszę pamiętać, że zawsze można się postarać o warunkowe umorzenie postępowania karnego i dla przykładu wnosić o 1 rok zakazu.

   + Odpowiedz
 4. 2016-06-13
  Mariusz .G pisze:

  Napisałem solidny wniosek na podstawie wzoru ale w moim przypadku sąd nawet tego nie czytał. otrzymałem wyrok nakazowy w którym nic nie wspomniano o wniosku...

  + Odpowiedz
  • 2016-06-15
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, jeżeli złożył Pan do akt sprawy swój wniosek zanim Sąd wydał wyrok nakazowy, to na pewno Sąd się z nim zapozanał, tylko nie podzielił Pana argumentacji wydając wyrok nakazowy na innych warunkach, o które Pan wnosił. W wyroku nakazowym Sąd nie wskazuje, że taki wniosek Pan złożył. 
   Jeżeli złożył Pan sprzeciw od wyroku nakazowego, to wówczas Pana sprawa zostanie przekazana do referatu innego Sędziego i zostanie wyznaczony termin rozprawy. Na terminie będzie Pan mógł przedstawić ustnie argumenty, które zawarł Pan w swoim wniosku.

   + Odpowiedz
 5. 2015-11-19
  Anna pisze:

  Witam, Nie ma takiej opcji aby Sąd odstąpił od zakazu prowadzenia samochodem i pozostawił tylko karę grzywny, ponieważ kłóci się się to z paragrafem 3 art. 87 kw. Paragraf 39.1 kw na który Pan mecenas się tu powołuje jest ogólnie do wszystkich arykułów kodeksu wykroczeń a nie do art. 87. Jeżeli było powyżej 10mg/l w wydychanym powietrzu to minimalna kara to 6mcy bez prawka i 500 kary oraz 10pkr karnych - i nie ma co tutaj ludziom robic nadziei że jest inaczej

  + Odpowiedz
  • 2015-11-19
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, nie mogę zgodzić się z Pani interpretacją przepisów Kodeksu wykroczeń. Co prawda art. 87 par 3 k.w. mówi o tym, że w razie popełnienia wykroczenia określonego w par. 1 lub 2 (tj. prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu) orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów, co wskazywałoby, że orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych jest obligatoryjne.

   Jednakże ustawodawca, według mnie, słusznie dał Sądowi możliwość, oceny czy w danym przypadku występują przesłanki do odstąpienia od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i wprowadził do Kodeksu wykroczeń art. 39 par 1 k.w., który wprost mówi o tym, iż "w wypadkach zasługujących na szczególne uwzględnienie można - biorąc pod uwagę charakter i okoliczności czynu lub właściwości i warunki osobiste sprawcy - zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary albo odstąpić od wymierzenia kary lub środka karnego". Innymi słowy, ustawodawca tym przepisem dał Sądowi możliwość oceny sprawy pod kątem przesłanek w nim wskazanych i ustaleniu czy dana sprawa zasługuje na szczególne uwzględnienie tj. czy sprawca wykroczenia z art. 87 par 1 k.w. zasługuje na szczególne potraktowanie i odstąpienie od wymierzenia środka karnego, którym jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
   Dlatego też nie mogę zgodzić się z Pani opinią, iż robię czytelnikom nadzieję, że Sąd może zastosować art. 39 par 1 k.w., a tak w rzeczywistości nie jest, gdyż jedynie wskazuję, że Sąd może w sprawie o wykroczenie prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu zastosować w/w artykuł i odstąpić od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W mojej praktyce zawodowej spotykam się z wyrokami gdzie Sąd uznaje obwinionego za winnego zarzucanego mu czynu i wymierza karę grzywny oraz stosuje art. 39 par 1 k.w. i odstępuje od orzeczenia zakazu prowadzenia poajzdów mechanicznych.

   + Odpowiedz
 6. 2015-10-02
  Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

  Drodzy Czytelnicy
  Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu. Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć. Jednocześnie zapewniam, że szanuję Waszą prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.

  Pozdrawiam
  Adwokat Mariusz Stelmaszczyk

  + Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.POUCZENIE O PRAWACH AUTORSKICH DOTYCZĄCYCH POWYŻSZEGO PISMA PROCESOWEGO.

Jako autor tego pisma procesowego wyrażam zgodę na wykorzystanie tego pisma do prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przekazywanie wzoru tego pisma innym osobom, a w szczególności do zamieszczania go do pobrania w Internecie. Taki czyn stanowi przestępstwo z art. 78 ust. 1 pr. aut.

Jeżeli w Twojej ocenie wniosek jaki pobrałeś pomógł Ci w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej i był wart zapłaconej przez Ciebie kwoty, wówczas uszanuj moje prawa autorskie do tego pisma i nie udostępniaj go innym osobom, gdyż włożyłem dużo pracy w stworzenie tego pisma.

Będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś.

Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.


LISTA WZORÓW PISM PROCESOWYCH


Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
 1. Apelacja od wyroku za jazdę po alkoholu - wzór
 2. Zażalenie na postanowienie Sądu o odmowie zgody na blokadę alkoholową
 3. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu przy najwyższym wyniku 0,10 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 4. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. z wnioskiem o zmianę orzeczenia poprzez odstąpienie od orzeczenia środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznyc
 5. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń z wnioskiem o zmianę rozstrzygnięcia poprzez orzeczenie środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy
 6. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej z przestępstwa jazdy po alkoholu na wykroczenie jazdy pod wpływem alkoholu
 7. Odstąpienie przez sąd na podstawie art. 39 § 1 k.w. od zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 8. Korzyści z warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k.
 9. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 10. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z zakazem prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 11. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 12. Jak powinno wyglądać badanie trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu?
 13. Kiedy badanie trzeźwości alkomatem zostało przeprowadzone prawodłowo w sprawie o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu?
 14. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 15. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 16. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 17. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 18. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r.
 19. Wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową - wzór
 20. Stanowisko procesowe w przedmiocie oświadczenia złożonego przez podejrzanego podczas zatrzymania przed funkcjonariuszami Policji
 21. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu mechaniki, maszyn i urządzeń - analizatorów alkoholu
 22. Zmiana terminu przesłuchania na Policji w charakterze podejrzanego w sprawie karnej o przestępstwo
 23. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania 15 - minutowego odstępu pomiędzy badaniami
 24. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy
 25. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 26. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania czasu i objętości wydechu
 27. Odwołanie od decyzji Starosty w sprawie odmowy wydania dokumantu prawa jazdy
 28. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej oraz opisu czynu z przestępstwa z art. 178a § 1 k.k. na wykroczenie z art. 87 § 1 k.w.
 29. Wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 30. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 31. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z orzeczeniem 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 32. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo prowadzenia motocykla w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k.
 33. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 34. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 35. Wniosek o umorzenie postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 36. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 37. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowanie karnego w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§1k.k. z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 38. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowanie karnego w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§1k.k. z odstąpieniem przez Sąd od orzekania zakazu prowadzenia pojazdów
 39. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z orzeczeniem przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku.
Zatrzymane prawo jazdy
 1. Zażalenie na postanowienie Prokuratora o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k.
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 3. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 4. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 5. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 6. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. na karę grzywny z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 7. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w.
 8. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
 9. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 § 1 k.w.
 10. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
Pozbawienie wolności
 1. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 2. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 3. Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności
 4. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
 5. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
 6. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 7. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 8. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 9. Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary
 10. Wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 11. Wniosek o przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 12. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 13. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
Dozór elektroniczny
 1. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia zgody na dozór elektroniczny
 2. Wniosek o dozór elektroniczny z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci
 3. Wniosek o dozór elektroniczny
Posiadanie narkotyków
 1. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo posiadania narkotyków
 3. Wniosek do Prokuratury o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 4. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo posiadania narkotyków
 5. Wniosek do Sądu o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
Sprawy rodzinne
 1. Wniosek o wszczęcie egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym
 2. Oświadczenie o wyborze komornika sądowego przez wierzyciela
 3. Umorzenie postępowania egzekucyjnego z alimentów na wniosek dłużnika
 4. W jaki sposób złożyć wniosek o eksmisję w przypadku stosowania przemocy przez członka rodziny?
 5. Jak napisać pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków?
 6. W jaki sposób złożyć pozew o obniżenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka
 7. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się z art. 207 § 1 k.k. z wnioskami dowodowymi wzór
 8. W jaki sposób złożyć pozew o podwyższenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka?
 9. Pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu przemocy domowej
 10. Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko
 11. W jaki sposób złożyć pozew o alimenty na rzecz małoletniego dziecka
Wady fizyczne i prawne sprzedanego samochodu
 1. Zawiadomienie o wadzie prawnej sprzedanego samochodu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i wezwaniem do zwrotu zapłaconej ceny
 2. Wniosek do Prokuratury o zwrot zatrzymanego pojazdu w związku z jego kradzieżą na szkodę prawowitego właściciela
Bezpieczeństwo transakcji PayU

Strona używa plików cookie. Pozostając na naszej stronie wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. [OK]