WNIOSEK O WSTRZYMANIE WYKONANIA KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI

CENA: 100.00 PLN

Wzór pisma procesowego Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności  znajduje się pod artykułem.

Przed podjęciem decyzji o pobraniu wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem, który znajduje się w zakładce: O SERWISIEW poprzednich artykułach wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego oraz wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego została opisana instytucja odroczenia wykonania kary. Została tam opisana sytuacja, w której skazany ma do odbycia karę pozbawienia wolności ale jeszcze wobec niego nie została wydana decyzja o stawieniu się w zakładzie karnym w wyznaczonym terminie. W związku z powyższym jeżeli skazany nie ma konkretnej daty do stawienia się w wyznaczonym zakładzie karnym, wówczas sam wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności powinien wystarczyć.

 

Jednakże zdarzają się sytuację, w których

 

 • skazany dostaje bezwzględną karę pozbawienia, a co za tym idzie termin do stawienia się w zakładzie karnym

 • skazany dostaje karę pozbawienia wolności w zawieszeniu, która następnie zostaje odwieszona, co skutkuje wezwaniem do stawienia się w zakładzie karnym.

 

Właśnie w takich sytuacjach, kiedy Sąd jeszcze nie rozpatrzy wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, a skazany dostał już termin do stawienia się w zakładzie karnym należy złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności do czasu rozpoznania wniosku o odroczenie.

 

Ogólnie rzecz ujmując najlepiej jest złożyć wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności aby uniknąć sytuacji opisanej powyżej. Natomiast jeżeli skazany złożył wniosek o odroczenie, który nie został jeszcze rozpoznany, a w międzyczasie dostał wezwanie do stawienia się w zakładzie karnym, wówczas powinien złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności do czasu rozpatrzenia wniosku o odroczenie.

 

Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności jeżeli Sąd go uwzględni może być dla skazanego bardzo korzystne z kilku powodów:

 

 • po pierwsze skazany nie będzie musiał się stawić się w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym;

 • po drugie nie będzie ryzyka doprowadzenia skazanego siłą do zakładu karnego.

 

W związku z powyższym jeżeli taka sytuacja nastąpi, że wniosek o odroczenie nie zostanie rozpoznany przez Sąd przed wyznaczonym terminem do stawienia się w zakładzie karnym, wówczas wniosek o wstrzymanie wykonania kary może być kluczowe, ponieważ w przypadku osadzenia skazanego w zakładzie karnym wniosek o odroczenie kary pozbawienia wolności będzie bezprzedmiotowy.

Przed podjęciem decyzji o zakupie wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem pisma procesowego, który znajduje się w zakładce: O SERWISIE

 

Procedura zakupu wzoru pisma procesowego:


Po kliknięciu ikonki KUP TERAZ, która znajduje się poniżej, pojawi się strona z zamówieniem, które chcesz zrealizować. Zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu (informacje te przekazujesz tylko do mojej wiadomości i zostaną jedynie wykorzystane do zrealizowania transakcji). Po wpisaniu wymaganych danych należy kliknąć na ikonkę KUPUJĘ WNIOSEK. Następnie zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę, na której pojawią się ikonki kilkunastu banków. Po wyborze właściwego banku, na końcu strony znajduje się ikonka PayU, która należy kliknąć, aby dokończyć transakcję. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę logowania się do Twojego banku i aby otrzymać wzór pisma procesowego należy dokonać przelewu. Po zrealizowaniu przelewu, zamówiony przez Ciebie wzór pisma procesowego zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail, który podałeś na samym początku. Wzór pisma procesowego powinien pojawić się na Twoim e-mailu w ciągu 2 godzin.

Jeżeli pojawi się jakikolwiek problem techniczy z realizacją zamówienia, wówczas proszę o kontakt:

- e-mailowy na adres: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
lub
- telefoniczny pod nr 697 053 659
 
Możesz również zakupić wzór pisma procesowego dokonując bezpośrednio przelewu lub wpłaty przekazem pocztowym na nr konta Kancelarii:

46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Jako odbiorcę przelewu lub przekazu pocztowego wpisz:


Kancelaria Adwokacka Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

tytuł przelewu lub przekazu pocztowego: wzór pisma procesowego


Po wykonaniu przelewu lub przekazu pocztowego należy wysłać e-maila na adres:  biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
, w którym proszę napisać jaki wzoru pisma procesowego zamówiłeś oraz potwierdzanie przelewu lub zdjęcie potwierdzenia wpłaty na poczcie. Wówczas w ciągu 2 godzin zamówiony wzór zostanie do Ciebie wysłany na Twój adres e-mail.


Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności  można kupić klikając na ikonkę KUP TERAZ


 
Wzór pisma procesowego znajdujący się na stronie został napisany w przejrzysty sposób, ułatwiający jego samodzielne uzupełnienie o argumenty, dotyczące popełnionego przez Ciebie przestępstwa lub wykroczenia. Pod treścią każdego wzoru pisma procesowego znajduje się instrukcja postępowania w sprawie m.in. kiedy należy złożyć kupione przez Ciebie pismo, w jakiej formie oraz do jakiego organu należy je złożyć.
Jeżeli jednak chcesz, abym sprawdził Twoje pismo pod kątem merytorycznym oraz formalnym, jak również czy w swoim piśmie odpowiednio opisałeś wszystkie argumenty, możesz zamówić dodatkową usługę, jaką jest sprawdzenie napisanego przez Ciebie pisma, wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila ze swoim wnioskiem wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 zł.

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 300 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

W ciągu 1 dnia roboczego dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z ewentualnymi poprawkami do Twojego pisma oraz nowymi argumentami, których nie ująłeś w swoim piśmie.


Aktualnie brak opinii.Napisz swoją recenzjęPrzesłane komentarze

 1. 2018-04-18
  Aga pisze:

  Witam, Zostałam skazana prawomocnym wyrokiem za art.287 na kare 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, kare grzywny 3200 zł i obowiązek naprawienia szkody w wys. 20000 zł. Grzywnę spłacam na raty, szkody nie naprawiłam z powodu braku środków. Wyrok został odwieszony i postanowienie uprawomocniło się 16.03.2018 r. W dniu 22.03.2018 r. złożyłam wniosek o odroczenie wykonania kary ze względu na to,że natychmiastowe wykonanie kary byłoby zbyt ciężkie w skutkach dla mojej rodziny. Samotnie wychowuje córkę w wieku 13 lat, jestem jej jedynym żywicielem. Wniosek uzasadniłam potrzeba zapewnienia opieki córce i zebrania środków na jej utrzymanie podczas odbywania kary. W tym samym pismie o odroczenie zawarłam tez wniosek o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozpatrzenia wniosku o odroczenie. W dniu 10.04.2018 r. Sąd rozpatrzył wniosek o wstrzymanie negatywnie i w tym samym dniu wystawił nakaz wstawienia się do odbycia kary na 08.05.2018r. Jednocześnie Sąd wyznaczył termin posiedzenia w sprawie o odroczenie na 14.06.2018, czyli miesiąc później. Pismo o nakazie wstawienia w ZK i terminie posiedzenia o odroczenie dostałam 16.04.2018 r. Jedno wyklucza drugie, ponieważ Sąd wyznaczył termin sprawy o odroczenie wiedząc ze sprawa nie odbędzie się bo będę odsiadywać kare i pozbawił mnie prawa do sądu w tej sprawie. Czy takie postępowanie Sadu jest właściwe?

  + Odpowiedz
  • 2018-04-19
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   jeżeli stawi się Pani w zakładzie karnym w dniu 8 maja br, to Sąd na posiedzeniu 14 czerwca potraktuje Pani wniosek o odroczenie wykonania kary jako wniosek o przerwę w karze. Więc odpowiadając na Pani pytanie posiedzenie się odbędzie ale nie w przedmiocie odroczenia tylko w sprawie o przerwę w karze pozbawienia wolności.

   Natomiast jeżeli nie stawi się Pani w zakładzie karnym to Sąd będzie procedował czy odroczyć karę pozbawienia wolności czy też nie.

   + Odpowiedz
 2. 2018-04-09
  Agnieszka pisze:

  Witam, mój partner dostał wyrok 1 i 6 miesięcy w zawieszeniu na 5 lat za pobicie lecz w tym czasie popełnil podobne przestępstwo i mu odwiesili i został osadzony AŚ na odbycie kary czy istnieje jakas możliwość by mógł wyjść szybciej ? i maja go wywieść do sztumu czy jest jakas możliwość by nie wywozili go tak daleko bo do sztumu mamy ponad 110 km od naszego miejsca zamieszkania ?

  + Odpowiedz
  • 2018-04-13
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   Pani partner po połowie odbycia kary pozbawienia wolności może się starać o warunkowe zwolnienie. Jednakże dopiero może to uczynić po 9 miesiącach. Ewentualnie może postarać się o udzielenie przerwy w karze jeżeli zachodzą ku temu przesłanki wskazane w przepisach.

   Natomiast co do przenosin to Pani partner może wystosować pismo do dyrektora zakładu karnego z prośbą o pozostawienie go w dotychczasowym miejscu z uwagi na bliskość miejsca zamieszkania jego rodziny.

   + Odpowiedz
 3. 2018-04-06
  Dawidex pisze:

  Dzień dobry.Dostałem wyrok 2.5 miesiąca pozbawienia wolnosci jako zamiana kary ograniczenia wolności .Wezwanie do stawienia sie w zk odebrałem 06.04 i było ze mam się stawić 06.04 . Chcę złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania i ponowne poddanie sie karze ograniczenia wolności . Czy zostanie on przyjęty , czy jest opłata sądową od takiego wniosku . Czy w międzyczasie nie zostanę doprowadzony do zk.I czy istnieje szansa na pozytywne rozpatrzenie takiego wniosku żeby nie tracić mimo wszystko do zk . Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc.

  + Odpowiedz
  • 2018-04-13
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   w przypadku złożenia wniosku Sąd na pewno go rozpozna. Natomiast czy rozpozna dla Pana pozytywnie czy negatywnie ciężko jest stwierdzić. Najlepiej jak złoży Pan wniosek o zamianę kary pozbawienia wolności na ograniczenie wolności wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia tej sprawy. Jeżeli Sąd wstrzyma wykonanie kary, wówczas do czasu rozpoznania nie będzie ryzyka, iż zostanie Pan doprowadzony do zakładu karnego. Wniosek takie nie podlega opłacie.

   Natomiast w uzasadnieniu musi Pan wksazać przyczynę niewykonania ograniczenia wolności oraz wystosować oświadczenie, iż podejmie się Pan wszelkich obowiązków związanych z ograniczeniem wolności.

   + Odpowiedz
 4. 2018-02-12
  Emila pisze:

  Witam dostałam pismo Do stawienia sie w zakładzie karnym celem odbycia 18 dni pozbawienia wolności. Mam dwójkę dzieci sama wychowuje I mieszkam na stancji co robić?

  + Odpowiedz
  • 2018-02-13
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   może się Pan postarać o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności i jeżeli Sąd się zgodzi odroczyć karę na 1 rok, wówczas wnosić o zawieszenie tej kary albo postarać się o udzielenie dozoru elektronicznego. Niezależnie od tego, którą drogę Pani wybierze proszę pamiętać aby jednocześnie złożyc wniosek o wstrzymanie wykonania do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy o odroczenie lub o dozór elektroniczny.

   + Odpowiedz
 5. 2018-01-19
  Magdalena pisze:

  Co zrobić w sytuacji, gdy policja doprowadziła mojego męża do zakładu karnego, a posiedzenie o odroczenie kary ma się odbyć za dwa dni ? Czy sprawa się odbędzie, czy wniosek będzie traktowany jako prośba o przerwę w wykonaniu kary zamiast o odroczenie (został już osadzony0?

  + Odpowiedz
  • 2018-01-26
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   zgodnie z przepisami oraz orzeczeniami Sądów powszechnych w sytuacji, kiedy skazany zostanie osadzony przed terminem posiedzenia w przedmiocie rozpoznania wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności Sąd powinien ten wniosek potraktować jako wniosek o przerwę w karze i merytorycznie go rozpoznać.

   + Odpowiedz
 6. 2018-01-11
  Agnieszka pisze:

  Dzien dobry. Mój partner 10.01 mial sprawe o dozor elektroniczny i prakurator sie przychylil zas sedzia nie! 4.01 mial sie stawic do ZK ale w zwiazku ze sprawa nie musial. Co mozemy teraz zrobic aby tam nie musial isc,jak mamy napisac wniosek o wstrzymanie wykonania kary i odwolanie do Sądu. Sprawa miala miejsce w Warszawie w Sadzie al.Solidarności. bardzo prosze o pomoc,gdyz mamy dzieci i partner jest jedynym zywicielem rodziny. Sędzia powiedział ze dozór bedzie nagrodą!!! Pilnie proszę o pomoc jak rowniez z gory serdecznie dziekuje za okazana wyrozumialosc i pomoc. Prosze tez o inf.do jakiego sądu mamy to zlozyc i jak to napisac. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź. Z powazaniem Agnieszka

  + Odpowiedz
  • 2018-01-17
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   po pierwsze należy pamiętać, iż na złożenie zażalenia mają Państwo 7 dni od daty jego ogłoszenia. Zażalenienie kieruje się do Sądu Apelacyjnego w Warszawie ale za pośrednictwem Sądu Okręgowego w Warszawie, co oznacza, że fizycznie wysyłacie je do Sądu Okręgowego a ten przekaże zgodnie z procedurą.

   W zażaleniu należy opisać dlaczego nie zgadzacie się z decyzją Sądu czyli dlaczego w waszej opinii wydał złą decyzję oraz powołać się na wszelkie okoliczności, które wskazują, że Pani partner powinien pozostać na wolności.

   + Odpowiedz
 7. 2017-12-16
  Tosia pisze:

  Witam. Chciałam zapytać czy jeżeli złoże do sądu pismo z prośbą o wstrzymanie wykonania kary I prosbe o zawieszenie wyroku to czy bede mogła spokojnie przyjechac do kraju? Moja sytuacjii wyglada tak Mam do odsiedzenia 15dni za obraze policjanta, wyrok zapadł w kwietniu 2015 przebywam za granicom od 2013r nie było mnie na sprawach,

  + Odpowiedz
  • 2017-12-28
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   samo złożenie wniosku o odroczenie wykonania kary lub o jej zawieszenie nie wstrzymuje jej wykonania. Sąd musi wydać postanowienie o wstrzymaniu wykonania kary pozbawienia wolności do czasu rozpoznania wniosku albo o odroczenie albo o zawieszenie.

   W innym przypadku jeżeli takiego postanowienia nie będzie to nie ma Pani żadnej gwarancji, że po przyjeździe do Polski nie zostanie Pani osadzona w zakładzie karnym.

   + Odpowiedz
 8. 2017-11-29
  karolina pisze:

  mam takie pytanie czy jeśli mąż do stał nakaz doprowadzenie do aresztu śledczego przez policje w obrzycku jeśli jeszcze nie odbyła się rozprawa o odroczenie mu tej kary i co mam zrobić w takiej sytułacji i do tego mam dzieci i jedno dziecko jest niepełnosprawne od urodzenie zona nie pracuje zajmuje się dziecmi w domu jestem jedynym żywicielem proszę o pomoc

  + Odpowiedz
  • 2017-12-08
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   zapewne Pani mąż złożył do Sądu wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności a Sąd jeszcze nie wyznaczył terminu posiedzenia a już jest zarządzone doprowadzenie Pani męża do zakładu karnego.

   W tej sytuacji Pani mąż powinien złożyć do Sądu wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności do czasu rozpoznania wniosku o odroczenie. Jeżeli Sąd się zgodzi, wówczas Pani męża policja nie będzie ścigać celem doprowadzenia do zakładu karnego.

   Natomiast jeżeli kara pozbawienia wolności nie przekracza okresu 1 roku to należy się zastanowić czy lepszym rozwiązaniem nie będzie dozór elektroniczny.

   + Odpowiedz
 9. 2017-11-13
  Krzysztof pisze:

  Szanowny Panie Mecenasie Mój kuzyn za wyłudzenie kredytów dostał 1.5 roku w zawieszeniu na dwa lata . Nie naprawił szkody i zawiasy zostały mu odwieszone . Złożył zażalenie ale to tez nic nie dało . Moje pytanie . Czy teraz może złożyć wniosek o odroczenie wykonywania ? Czy musi też złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozpatrzenia wniosku o odroczenie ? Czy po uzyskaniu łącznego odraczania kar na okres jednego roku , może się starać o ponowne zawieszenie odwieszonego wyroku w myśl Art. 4. § 1.Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia przestępstwa, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy. Przestępstwo było dokonane przed 1 lipca 2015

  + Odpowiedz
  • 2017-12-08
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   najlepiej będzie jak Pana kuzyn złoży do Sądu wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności wraz z wnioskiem o wstrzymanie jej wykonania do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia odroczenia. Jeżeli Sąd się zgodzi i wstrzyma wykonanie to do czasu rozpoznania wniosku nie będzie ryzyka trafienia do zakładu karnego.

   Natomiast jeżeli Sąd odroczy stawienie się do zakłądu karnego na 1 rok to niestety ale Pana kuzyn nie będzie miał możliwości ponownego zawieszenia kary pozbawienia wolności, gdyż odwieszenie kary zapewne nastąpiło po 1 lipca 2015 roku czyli w nowej regulacji prawnej.

   + Odpowiedz
 10. 2017-10-25
  madzix1990@o2.pl pisze:

  Jeżeli chodzi o alimenty. Mój narzeczony ma dziecko jednak uchylając się od płacenia alimentów ze względu na ciężka sytuacje finansowa dostal godziny których nie odrobił z innych ważnych przyczyn sad nakazał mu jednak stawić się w a/ś na 14 dni jednak alimenty ciągle nie są płacone czy a ten sposób może dostać większy wyrok w trakcie pobytu. W ARESZCIE ŚLED NIE ZAKŁADZIE. KARNYM

  + Odpowiedz
  • 2017-10-26
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   Sąd w wyroku musiał określić w opisie czynu niealimentacji okres w jakim to przestępstwo zostało popełnione i za ten okres mimo tego, że skazany za to przebywa w zakładzie karnym nie można mu już "zwiększyć" kary.

   Natomiast jak przestępstwo niealimentacji dotyczy innego okresu niż wskazanego w wyroku, wówczas powinna Pani złożyć do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa niealimentacji za okres, który nie był objęty wyrokiem, a który zapewne nadal trwa.

   + Odpowiedz
 11. 2017-10-17
  agata pisze:

  i jeszcze jedno pytanie. do opisanej sytuacji domowej ,z braku wiedzy tak naprawdę, nie zostały dołączone żadne dokumenty, np.akty urodzenia dzieci. Czy to duży błąd?

  + Odpowiedz
  • 2017-10-26
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   tej sytuacji nie nazwałbym błędem, gdyż skazany nie ma obowiązku załączenia dokumentów. Niemniej jednak jeżeli jest podnoszona okoliczność, która uzasadnia odroczenie wykonania kary, wówczas dołączenie odpowiednich załączników jest wskazane, gdyż uprawdopodabnia tezy umieszczone we wniosku.

   + Odpowiedz
 12. 2017-10-17
  agata pisze:

  Witam. Sąd na rozpatrzenie wniosku o odroczenie i wstrzymanie kary ma miesiąc od złożenia. Jeśli zostały one złożone 3 tygodnie przed stawieniem się do aresztu śledczego, a wnioski zostaną rozpatrzone np., po 4 tygodniach, to czy koniecznie trzeba stawić się w określonej dacie w areszcie? w sumie to tylko tydzień zwłoki...złożony jest także wniosek o dozór elektroniczny.

  + Odpowiedz
  • 2017-10-26
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   nie mogę Pani udzielić odpowiedi na pytanie czy należy się stawić w zakładzie karnym w wyznaczonym terminie. Jednakże w przypadku niestawiennictwa w zk w terminie dyrektor zakładu karnego wysyła do Sądu informację, że skazany nie zgłosił się a Sąd wystawia wówczas nakaz doprowadzenia do jednostki penitencjarnej.

   + Odpowiedz
 13. 2017-03-07
  Agnieszka pisze:

  Dzień dobry . Mam takie pytanie jeżeli syn dostał bilet do ZK to co można zrobić pisać odroczenie , czy wniosek o wstrzymanie wyroku i wtedy odroczenie.

  + Odpowiedz
  • 2017-04-06
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   najlepiej jest z wnioskiem o odroczenie wykonania kary złożyć wniosek o jej wstrzymanie do czasu rozpoznania Pańskiego wniosku. Natomiast co do odroczenia to musi Pan pamiętać, że zawieszenie jest możliwe jeżeli kara pozbawienia wolności nie przekracza 1 roku.

   + Odpowiedz
 14. 2017-02-06
  Iza pisze:

  Witam.W 2014 roku dostałam wyrok 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2.lata.W tym czasie wyjechałam w zagranice i do tej pory nie wróciłam do Polski.Dowiedzialam sie ze sąd odwiesił mi karę bo zapomniałam naprawić szkodę .Co w takim wypadku mam zrobić?Przebywam obecnie w USA.Prosze o odpowiedz

  + Odpowiedz
  • 2017-02-20
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   po pierwsze należy dowiedzieć się na jakiej podstawie Sąd zarządził wykonanie kary pozbawienia wolności aby wiedzieć jak należy przeciwdziałać w takiej sytuacji. 

   Jednakże niezależnie od okoliczności kodeks karny wykonawczy przewiduje fakultatywne możliwości aby nie odbywała Pani kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

   Po pierwsze można się postarać o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności i jeżeli Sąd się zgodzi i odroczy wykonanie do 1 roku, wówczas zarządzoną karę można ponownie zawiesić (jeżeli oczywiście będą podstawy).

   Po drugie można postarać się o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego, czyli odbywanie kary w domu z opaską na nadgarstu lub kostce nogi. Jednakże taka możliwość istnieje tylko w przypadku przebywania w Polsce, za granicą takiej możliwości nie ma.  

   + Odpowiedz
 15. 2017-01-16
  beata pisze:

  Szanowny Panie Mecenasie czy wniosek o odroczenie wykonania kary i wstrzymania jej wykonania pozbawienia wolności możemy napisać razem jako tytuł czy też trzeba napisać osobno jako dwa wnioski. Jak są cztery choroby przewlekłe to jak odroczyć karę z art. 150 czy art 151 &1 KKW który wariant będzie lepszy bo w art. 151 &1 to ciężkie skutki dla skazanego i piszą że można odroczyć karę ze względu na chorobę inną niż w art 150. Jak sędzia pisze uzasadnienie z Sądu Odwoławczego to akta są u niego - jak jest wyrok np. 1rok 2m-ce to kiedy Sąd Pierwszej Instancji wyśle wezwanie do wstawienia się w ZK. Jak się coś takiego wystawia to czy akta z okręgówki muszą wrócić do rejonówki. W tym to układzie kiedy złożyć wniosek najlepiej o odroczenie i wstrzymanie kary - czy lepiej poczekać aż przyjdzie od listonosza - czy już złożyć i czekać. Jak się wyrok uprawomocni z okręgówki to jaki czas ma rejonówka o wysłanie wezwania. Z okręgówki przyjdzie uzasadnienie i będzie kasacja pójdę z tym prawdopodobnie do prawnika i mam pytanie czy akta nadal będą w okręgówce aż do chwili napisania kasacji czy też sędzia od razu wyśle do rejonówki po wysłaniu uzasadnienia. Bardzo proszę o odpowiedź za co serdecznie dziękuję.

  + Odpowiedz
  • 2017-02-20
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   jeżeli choroba przewlekła skazanego jest chorobą ciężką, która może zagrażać życiu lub zdrowiu poprzez umieszczenie w zakładzie karnym to podstawą prawną będzie art. 150 par 1 kkw w zw. z art. 150 par 2 kkw. 

   Natomiast jeżeli wyrok na bezwględną karę pozbawienia wolności jest już prawomocny to należy już wysłać wniosek o odroczenie wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary. Jak najbardziej można to zrobić w jednym piśmie. 

   Wniosek taki należy złożyć jak najszybciej, gdyż w każdej chwili Sąd może wystawić wezwanie do zakładu karnego a ropoznanie w/w wniosku może trwać nawet koło jednego miesiąca.

   + Odpowiedz
 16. 2016-12-15
  Przemek pisze:

  Witam. Mam wyrok 2 miesięcy, ale będę składał wniosek do sądu penitencjarnego o dozór elektroniczny i nie chciałbym być zaskoczony doprowadzeniem do z.k. przed rozpatrzeniem wniosku o d.e. Po jakim czasie od uprawomocnienia się wyroku dostaje się tzw. bilet na bramę do zakładu karnego? Z góry dziękuję za odpowiedz

  + Odpowiedz
  • 2017-01-02
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   najlepiej będzie jeżeli złoży Pan także wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności do czasu rozpoznania wniosku o dozór elektroniczny. Natomiast odpowiadając na Pana pytanie, doświadczenie zawodowe wskazuje, że dyrektor zakładu karnego wysyła do Sądu po około tygodniu lub dwóch pismo, że nie stawił się Pan w wyznaczonym terminie. Wówczas Sąd po otrzymaniu takiego pisma po około tygodniu wystawia nakaz doprowadzenia Pana do zakładu karnego.

   + Odpowiedz
 17. 2016-09-25
  Lulka pisze:

  Witam mam pytanie mialam sie stawic na odbycie kary w zakladzie karny ale nie stawilam sie dla tego ze jak dostalam pismo ze mam sie stawic tego dnia w ZK to zlozylam wniosek o odroczenie kary dlatego ze mam trojke dzieci a w lipcu urodzilam wczesniaka w 7 miesiacy i mala lezala w szpitalu ponad miesiac. Jak wskaladal wniosek to wszystko napisalam w uzasadnieniu ze musze z nia chodzic po lekarzach i ze mam dwojke dzieci jeszcze . i takie pytanie czu jak ja taki wniosek zlozylam to moga mnie zabrac to zk ? Ja mam potwierdzenie ze zlozylam do sadu papiery i jak im pokaze to cos to da?

  + Odpowiedz
  • 2016-09-26
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   doświadczenie zawodowe wskazuje, że zapewne po około dwóch tygodniach od daty stawienia się w zakładzie karnym Sąd pierwszej instancji wystawi tzw. nakaz doprowadzenia Panią do zakładu karnego. Wobec powyższego odpowiadając na Pani pytanie potwierdzenie złożenia wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności nie wstrzymuje wykonania kary pozbawienia wolności.

   W obecnej sytuacji powinna Pani złożyć do Sądu wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności do czasu rozpoznania wniosku o odroczenie wykonania kary. W uzasadnieniu takiego pisma powinna Pani wskazać powód niestawienia się w zakładzie karnym w wyznaczonym terminie tj. dzieci itp.

   + Odpowiedz
 18. 2016-08-07
  Karol pisze:

  Witam mam pytanie, 2.08 odbyło się posiedzenie w mojej sprawie w Augustowie o wyrok skazujący na kare 6 miesięcy pozbawienia wolności. Moje pytanie brzmi czy jeśli posiadam sygnaturę akt która widnieje na przesłanym do mnie powiadomieniu(bo jak wiadomo sprawa odbyła się beze mnie gdyż ja z Wrocka) to czy muszę czekać aż wyrok się uprawomocni i dostane powiadomienie z sądu oraz bilet z datą stawienia się w więzieniu ? czy mogę już teraz np jutro pojechać i złożyć wniosek o SDE??(System Dozoru Elektronicznego) ? Pytam gdyż nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. A jak wiadomo czas goni. Mam nadzieję że ktoś mi udzieli składnej odpowiedzi.

  + Odpowiedz
  • 2016-08-08
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Wniosek o dozór elektroniczny może Pan złożyć następnego dnia po dacie uprawomocnienia się sprawy, w której została orzeczona wobec Pana kara 6 miesięcy pozbawenia wolności. Jednakże musi Pan wiedzieć, że nikt z Sądu nie będzie informował o tym fakcie. W związku z tym musi sam Pan dzwonić i się dowiadywać, czy sprawa jest już prawomocna i dopiero po tym fakcie składać wniosek o SDE.

   + Odpowiedz
 19. 2016-06-14
  Piotruś pisze:

  Witam!. Mam pytanie dostałem karę pozbawienia wolności 13 miesięcy z 2 wyroków o stalking w sumie 13 miesięcy pozbawienia wolności , byłem wielokrotnie leczony w szpitalu psychiatrycznym w choroszczy z rozpoznaniem zaburzenia zachowania u osoby z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim , na stałe przyjmuję leki psychotropowe i leczę się w poradni zdrowia psychicznego oraz mam wizyty u psychologa , dostałem już wezwanie do stawienia się w Areszcie śledczym na 20 czerwca 2016 roku . Jak mogę się ratować żeby nie pujść do Aresztu śledczego co muszę robić ???. Dodam że posiadam też orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym z miejskiego ośrodka orzekania o niepełnosprawności o symbolu 02p- 01-u czy mam w ogóle jakieś szanse na uratowanie się żeby w ogóle nie iść do Aresztu ?.

  + Odpowiedz
  • 2016-06-16
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   po pierwsze może się Pan postarać o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności ze względu na Pana stopień niepełnosprawności. Jeżeli w zakładzie karnym nie ma warunków, w którym odsiadywanie kary pozbawienia wolności będzie dla Pana zdrowia i życia bezpieczne, wówczas taki wniosek ma szanse akceptacji przez Sąd.

   Może Pan także (jeżeli są ku temu przesłanki) postarać się o wydanie wyroku łącznego aby kara pozbawienia wolności nie przekraczała 12 miesięcy i następnie postarać się odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Dozór elektroniczny można uzyskać, jeżeli kara lub suma kar nie przekracza jednego roku.

   + Odpowiedz
 20. 2016-04-18
  Dominika pisze:

  Witam mój chłopak został skazany za przestępstwo z art art 280 par 2 kk na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, 6 miesięcy przebywal w zakladzie karnym ze sprawy wyszedl na uprawomocnienie się wyroku.dnia 15.03.16 odbyla się sprawa, wyrok uprawomocnił się dnia 23.03.16 mój partner nie otrzymał żadnego pisma o stawieniu się do zk adwokat nas zapewniał, że to potrwa kilka miesięcy a o odroczenie będziemy pisać po otrzymaniu biletu do zk. pare dni temu do domu przyjechała policja jednak akurat chłopaka nie było w domu,adwokat wystąpił z pismem o wstrzymanie do posiedzenia o odroczenie kary jednak sąd nie uwzględnił wniosku, posiedzenie o odroczenie wyznaczono na 09.05.16. Co w takiej sytuacji robić czy chłopak musi sie stawić, nie można juz temu zapobiec ? Dodam, że chłopak podjął terapie od uzależnienia hazardu bo miał z tym problem, mamy 5miesięcznego synka, chłopak dostał dobrą prace, stara sie jak może,sytuacja rodzinna jest cięzka. Co robić ?

  + Odpowiedz
  • 2016-04-19
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   niestety kara 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności pozbawia Państwa możliwości do starania się o zawieszenie tej kary po rocznym odroczeniu lub starania się o dozór elektroniczny. Oznacza, to że Sąd może odroczyć karę pozbawienia wolności natomiast nie może tej kary po odroczeniu zawiesić, ponieważ przekracza ona jeden rok. Tak samo sytuacja wygląda z dozorem elektronicznym. Natomiast co do ukrywania się Pani partnera to może taka sytaucja skutkować problemem z warunkowym zwolnieniem po połowie odbytej kary pozbawienia wolności. A w przypadku kiedy Pani partner był zatrzymany przez 6 miesięcy, wówczas jeszcze po 9 miesiącach będzie mógł się starać o warunkowe zwolnienie.

   + Odpowiedz
 21. 2016-04-18
  ewa pisze:

  Witam.Pisze w sprawie takiej.dostalam wezwanie do wstawienia sie w zakladzie karnym.mialam wyrok 6miesiecy na 2lata.odwieszono mi na 6miesiecy do zakladu karnego.czy mam mozliwosc odwolania od wyroku ? Dodam ze jestem osoba niepelnosprawna z grupa niepelnosprawnosci.mam problem z kregoslupem i z biodrem a do tego jedna nerke.czy mam jakies szanse na to by nie pojsc siedziec ? Prosze o odpowiedz.

  + Odpowiedz
  • 2016-04-19
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   niestety nie mam informacji kiedy Sąd odwiesił Pani karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, natomiast zażalenie na postanowienie może Pani złożyć w terminie 7 dni od daty ogłoszenia tego postanowienia. Jednakże przyjmując, że postanowienie o zarządzeniu kary jest prawomocne, wówczas ma Pani dwie drogi, w których Sąd może zdecydować o tym, aby pozostała Pani na wolności. Po pierwsze może się Pani postarać o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności ze zwzględu na Pani stan zdrowia. Jeżeli Sąd odroczy Pani karę na okres 1 roku, wówczas po tym terminie może się Pani postarać o zawieszenie kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Drugim sposobem jest postaranie się o dozór elektroniczny. Od 15 kwietnia 2016 roku istytucja dozoru elektronicznego znów stała się jako kara pozbawienia wolności poza zakładem karnym. Oznacza to, że jeżeli Sąd zgodzi się i wyda postanowienie o odbywaniu kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, wówczas będzie mogła odbywać tą karę z opaską na ręku lub nodze.

   + Odpowiedz
 22. 2015-10-10
  Jurek pisze:

  Witam, Jestem recydywistą ostatnio zostałem skazany na bezwzględny rok pozbawienia wolności . Wyrok uprawomocnił sie 08.10.2015 jednakże nie otrzymałem jeszcze pisma o uprawomocnieniu sie wyroku, ani wezwania do zakładu karnego, wiec mam takie pytanie: kiedy mam złożyć wniosek o odroczenie wykonania kary ? Czy najlepiej teraz zanim dostane pismo o uprawomocnieniu sie wyroku, czy jak dostane ,,bilet" do stawienia sie w zakladzie karnym i wtedy bedzie najlepiej napisac obydwa wnioski o wstrzymanie i o odroczenie ?

  + Odpowiedz
  • 2015-10-12
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   na wstępie należy zaznaczyć, iż nie dostanie Pan żadnego pisma z Sądu o uprawomocnieniu się wyroku. Jedynie może wnieść o odpis wyroku ze stwierdzeniem prawomocności, lecz jak wspomniałem wcześniej może się to stać tylko na Pana wniosek.

   Natomiast co do wezwania do zakładu karnego to proponuje zadzwonić do Sądu, który wydał wyrok w Pana sprawie i zapytał czy już zostały założone akta wykonawcze. W aktach wykonawczych jeżeli już takie zostały założone powinny być informacje czy zostało Panu wystawione wezwanie do stawienia się w zakładzie karnym.

   Niemniej jednak w mojej ocenie nie powinien Pan czekać z wezwaniem do stawienia się w zakładzie karnym tylko od razu składać wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. Jeżeli złoży Pan wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności wraz z wnioskiem o wstrzymanie jej wykonania, wówczas Sąd może poczekać z wystawieniem wezwania do czasu rozpatrzenia Pana wniosku o odroczenie.

   Podsumowując, powinien Pan od razu jak wyrok jest prawomocny składać wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności wraz z wnioskiem wstrzymanie wykonania aby Sąd nie wystawił wezwania do stawienia się w zakładzie karnym w wyznaczonym terminie.

   + Odpowiedz
   • 2015-10-12
    Jurek pisze:

    Dziękuje bardzo za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie jak pan myśli czy jeżeli napisze w uzasadnieniu, że , mam dwoje dzieci z poprzedniego związku na które płace alimenty regularnie w kwocie po 400 zł na jedno nie przez fundusz i mam jeszcze synka z moją obecną partnerką, wynajmujemy wspólnie mieszkanie które w umowie jest wyłącznie na mnie,ona jest na wychowawczym wiec ma zaledwie 500 zł dochodu wraz z rodzinnym.Samo mieszkanie miesiecznie kosztuje nas 1000 z opłatami,wiec nie wiem czy sąd takie argumenty weżmie pod uwage ,bo przecież jak moja partnerka zostanie sama to sobie nie poradzi ,dodam jeszcze że dostałem rok bezwzględnego pozbawienia wolności.Czy takie uzasadnienie bedzie wystarczające dla sądu żeby odroczyć ?

    + Odpowiedz
    • 2015-10-14
     Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

     Witam,

     argumenty, które opisał Pan powyżej w mojej ocenie jak najbardziej uzasadniają odroczenie Panu wykonania kary pozbawienia wolności. Niemniej jednak wszelkie okoliczności, które opisze Pan we wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności najlepiej jest podeprzeć dokumentami. Oznacza to, że jeżeli ma Pan dzieci, wówczas należy dołączyć akty urodzenia. Opłaca Pan alimenty - potwierdzenie wpłat. Wyjajmuje Pan mieszkanie - kopia umowy najmu lokalu. Jeżeli Pana partnerka ma dochodu 500 zł, wówczas należy potwierdzić to odpowiednim zaświadczeniem. Także proszę dołączyć wszelkie rachunki, które ponoszą Państwo w związku z codziennym utrzymaniem.

     Generalnie rzecz ujmująć argumenty wskazane przez Pana dają jakąkolwiek podstawę do odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności, jednakże aby Sąd nie miał wątpliwości co do Pańskich argumentów, najlepiej jest dołączyć szereg dokumentów, które będą potwierdzały podnoszone przez okoliczności.

     + Odpowiedz
 23. 2015-09-23
  Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

  Drodzy Czytelnicy
  Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu. Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć. Jednocześnie zapewniam, że szanuję Waszą prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.

  Pozdrawiam Adwokat Mariusz Stelmaszczyk

  + Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.POUCZENIE O PRAWACH AUTORSKICH DOTYCZĄCYCH POWYŻSZEGO PISMA PROCESOWEGO.

Jako autor tego pisma procesowego wyrażam zgodę na wykorzystanie tego pisma do prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przekazywanie wzoru tego pisma innym osobom, a w szczególności do zamieszczania go do pobrania w Internecie. Taki czyn stanowi przestępstwo z art. 78 ust. 1 pr. aut.

Jeżeli w Twojej ocenie wniosek jaki pobrałeś pomógł Ci w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej i był wart zapłaconej przez Ciebie kwoty, wówczas uszanuj moje prawa autorskie do tego pisma i nie udostępniaj go innym osobom, gdyż włożyłem dużo pracy w stworzenie tego pisma.

Będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś.

Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.


LISTA WZORÓW PISM PROCESOWYCH


Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
 1. Apelacja od wyroku za jazdę po alkoholu - wzór
 2. Zażalenie na postanowienie Sądu o odmowie zgody na blokadę alkoholową
 3. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu przy najwyższym wyniku 0,10 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 4. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. z wnioskiem o zmianę orzeczenia poprzez odstąpienie od orzeczenia środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznyc
 5. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń z wnioskiem o zmianę rozstrzygnięcia poprzez orzeczenie środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy
 6. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej z przestępstwa jazdy po alkoholu na wykroczenie jazdy pod wpływem alkoholu
 7. Odstąpienie przez sąd na podstawie art. 39 § 1 k.w. od zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 8. Korzyści z warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k.
 9. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 10. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z zakazem prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 11. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 12. Jak powinno wyglądać badanie trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu?
 13. Kiedy badanie trzeźwości alkomatem zostało przeprowadzone prawodłowo w sprawie o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu?
 14. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 15. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 16. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 17. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 18. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r.
 19. Wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową - wzór
 20. Stanowisko procesowe w przedmiocie oświadczenia złożonego przez podejrzanego podczas zatrzymania przed funkcjonariuszami Policji
 21. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu mechaniki, maszyn i urządzeń - analizatorów alkoholu
 22. Zmiana terminu przesłuchania na Policji w charakterze podejrzanego w sprawie karnej o przestępstwo
 23. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania 15 - minutowego odstępu pomiędzy badaniami
 24. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy
 25. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 26. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania czasu i objętości wydechu
 27. Odwołanie od decyzji Starosty w sprawie odmowy wydania dokumantu prawa jazdy
 28. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej oraz opisu czynu z przestępstwa z art. 178a § 1 k.k. na wykroczenie z art. 87 § 1 k.w.
 29. Wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 30. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 31. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z orzeczeniem 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 32. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo prowadzenia motocykla w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k.
 33. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 34. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 35. Wniosek o umorzenie postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 36. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 37. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowanie karnego w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§1k.k. z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 38. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowanie karnego w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§1k.k. z odstąpieniem przez Sąd od orzekania zakazu prowadzenia pojazdów
 39. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z orzeczeniem przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku.
Zatrzymane prawo jazdy
 1. Zażalenie na postanowienie Prokuratora o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k.
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 3. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 4. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 5. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 6. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. na karę grzywny z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 7. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w.
 8. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
 9. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 § 1 k.w.
 10. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
Pozbawienie wolności
 1. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 2. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 3. Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności
 4. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
 5. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
 6. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 7. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 8. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 9. Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary
 10. Wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 11. Wniosek o przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 12. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 13. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
Dozór elektroniczny
 1. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia zgody na dozór elektroniczny
 2. Wniosek o dozór elektroniczny z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci
 3. Wniosek o dozór elektroniczny
Posiadanie narkotyków
 1. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo posiadania narkotyków
 3. Wniosek do Prokuratury o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 4. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo posiadania narkotyków
 5. Wniosek do Sądu o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
Sprawy rodzinne
 1. Wniosek o wszczęcie egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym
 2. Oświadczenie o wyborze komornika sądowego przez wierzyciela
 3. Umorzenie postępowania egzekucyjnego z alimentów na wniosek dłużnika
 4. W jaki sposób złożyć wniosek o eksmisję w przypadku stosowania przemocy przez członka rodziny?
 5. Jak napisać pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków?
 6. W jaki sposób złożyć pozew o obniżenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka
 7. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się z art. 207 § 1 k.k. z wnioskami dowodowymi wzór
 8. W jaki sposób złożyć pozew o podwyższenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka?
 9. Pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu przemocy domowej
 10. Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko
 11. W jaki sposób złożyć pozew o alimenty na rzecz małoletniego dziecka
Wady fizyczne i prawne sprzedanego samochodu
 1. Zawiadomienie o wadzie prawnej sprzedanego samochodu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i wezwaniem do zwrotu zapłaconej ceny
 2. Wniosek do Prokuratury o zwrot zatrzymanego pojazdu w związku z jego kradzieżą na szkodę prawowitego właściciela
Bezpieczeństwo transakcji PayU

Strona używa plików cookie. Pozostając na naszej stronie wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. [OK]