WNIOSEK O WARUNKOWE PRZEDTERMINOWE ZWOLNIENIE Z ODBYCIA RESZTY KARY

CENA: 100.00 PLN

Wzór pisma procesowego Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary, znajduje się pod artykułem.

Przed podjęciem decyzji o pobraniu wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem, który znajduje się w zakładce: O SERWISIE

W niniejszym artykule zostanie opisana instytucja warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary, jakie przesłanki muszą zostać spełnione, aby skazany mógł złożyć do Sądu wniosek oraz jak powinien wyglądać wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie.

Na wstępie należy wskazać, iż zgodnie z art. 78 § 1 k.k. skazanego można warunkowo zwolnić po odbyciu co najmniej połowy kary.

Jednakże zgodnie z art. 78 k.k. § 2 k.k., skazanego określonego w art. 64 § 1 k.k. (tj. recydywista, powrót skazanego do przestępstwa lub udział w zorganizowanej grupie przestępczej) można warunkowo zwolnić po odbyciu trzech czwartych kary.

Natomiast § 3 art. 78 k.k. przewiduje, że skazanego na karę 25 lat pozbawienia wolności można warunkowo zwolnić po odbyciu 15 lat kary pozbawienia wolności. Skazanego na karę dożywotniego pozbawienia wolności można warunkowo zwolnić po odbyciu 25 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 77 k.k. Sąd może warunkowo zwolnić z odbycia reszty kary, tylko wówczas, gdy:

 • postawa skazanego;

 • jego właściwości i warunki osobiste;

 • okoliczność popełnienia przestępstwa;

 • zachowanie skazanego po popełnieniu przestępstwa;

 • zachowanie w czasie odbywania kary,

uzasadniają przekonanie, że skazany po zwolnieniu będzie przestrzegał porządku prawnego, a w szczególności nie popełni ponownie przestępstwa. Innymi słowy, skazany musi przekonać Sąd do jego pozytywnej prognozy kryminologicznej, czyli w dużej mierze zależy to od jego zachowania w zakładzie karnym, otrzymanych wniosków nagrodowych, ilości przepustek.

Jakie elementy powinien zawierać wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary?


Prawidłowo sporządzony wniosek o przedterminowe warunkowe zwolnienie musi zawierać:

 • adresata, czyli wskazanie Sądu, do którego kierowany jest wniosek,

 • dane skazanego, adres zamieszkania, jaki posiadał przebywając na wolności,

 • własnoręczny podpis skazanego,

 • nazwę Sądu, który wydał wyrok skazujący za popełnione przestępstwo, sygnaturę akt sprawy, datę wyroku, wymiar zasądzonej kary podany w latach, miesiącach,

 • w jakim zakładzie karnym skazany jest obecnie osadzony,

  oraz

 • uzasadnienie, w którym należy opisać argumenty uzasadniające dlaczego Sąd powinien się przychylić do złożonego wniosku

 • potwierdzenie opłaty za wniosek w wysokości 45 zł.


W uzasadnieniu wniosku należy przedstawić wszystkie okoliczności przemawiające za tym, że postawa skazanego, właściwości i warunki osobiste, okoliczności popełnienia przestępstwa oraz zachowanie po popełnieniu przestępstwa i w czasie odbywania kary jednoznacznie uzasadniają, że skazany powinien dostać szansę na warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary. Należy wskazać, iż każdą okoliczność, która jest przywoływana we wniosku należy potwierdzić załączonym dokumentem, np. skazany może dołączyć zaświadczenie przyszłego pracodawcy, iż po wyjściu z zakładu karnego będzie miał zapewnioną pracę.


Przed podjęciem decyzji o zakupie wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem pisma procesowego, który znajduje się w zakładce: O SERWISIEProcedura zakupu wzoru pisma procesowego:

Po kliknięciu ikonki KUP TERAZ, która znajduje się poniżej, pojawi się strona z zamówieniem, które chcesz zrealizować. Zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu (informacje te przekazujesz tylko do mojej wiadomości i zostaną jedynie wykorzystane do zrealizowania transakcji). Po wpisaniu wymaganych danych należy kliknąć na ikonkę KUPUJĘ WNIOSEK. Następnie zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę, na której pojawią się ikonki kilkunastu banków. Po wyborze właściwego banku, na końcu strony znajduje się ikonka PayU, która należy kliknąć, aby dokończyć transakcję. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę logowania się do Twojego banku i aby otrzymać wzór pisma procesowego należy dokonać przelewu. Po zrealizowaniu przelewu, zamówiony przez Ciebie wzór pisma procesowego zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail, który podałeś na samym początku. Wzór pisma procesowego powinien pojawić się na Twoim e-mailu w ciągu 2 godzin.

Jeżeli pojawi się jakikolwiek problem techniczy z realizacją zamówienia, wówczas proszę o kontakt:

- e-mailowy na adres: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
lub
- telefoniczny pod nr 697 053 659
 
Możesz również zakupić wzór pisma procesowego dokonując bezpośrednio przelewu lub wpłaty przekazem pocztowym na nr konta Kancelarii:

46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Jako odbiorcę przelewu lub przekazu pocztowego wpisz:


Kancelaria Adwokacka Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

tytuł przelewu lub przekazu pocztowego: wzór pisma procesowego


Po wykonaniu przelewu lub przekazu pocztowego należy wysłać e-maila na adres:  biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
, w którym proszę napisać jaki wzoru pisma procesowego zamówiłeś oraz potwierdzanie przelewu lub zdjęcie potwierdzenia wpłaty na poczcie. Wówczas w ciągu 2 godzin zamówiony wzór zostanie do Ciebie wysłany na Twój adres e-mail.
 Wniosek o
odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego można kupić klikając na ikonkę KUP TERAZ
Wzór pisma procesowego znajdujący się na stronie został napisany w przejrzysty sposób, ułatwiający jego samodzielne uzupełnienie o argumenty, dotyczące popełnionego przez Ciebie przestępstwa lub wykroczenia. Pod treścią każdego wzoru pisma procesowego znajduje się instrukcja postępowania w sprawie m.in. kiedy należy złożyć kupione przez Ciebie pismo, w jakiej formie oraz do jakiego organu należy je złożyć.
Jeżeli jednak chcesz, abym sprawdził Twoje pismo pod kątem merytorycznym oraz formalnym, jak również czy w swoim piśmie odpowiednio opisałeś wszystkie argumenty, możesz zamówić dodatkową usługę, jaką jest sprawdzenie napisanego przez Ciebie pisma, wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila ze swoim wnioskiem wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 zł.

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 300 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

W ciągu 1 dnia roboczego dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z ewentualnymi poprawkami do Twojego pisma oraz nowymi argumentami, których nie ująłeś w swoim piśmie.


Aktualnie brak opinii.Napisz swoją recenzjęPrzesłane komentarze

 1. 2018-05-02
  Izabela pisze:

  Witam. Chcialam zapytac czy mozna skladac wczesniej wniosek (i o ile wczesniej) o przedterminowe zwolnienie, czy trzeba czekac do polowy kary zeby składać taki wniosek? Oraz drugie pytanie czy przy wyroku lacznym mozna rowniez sie starac o warunkowe? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

  + Odpowiedz
  • 2018-05-14
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   wniosek o warunkowe zwolnienie można złożyć około 2 tygodnie przed połową kary ale należy wnieść o jego rozpoznanie po dacie, która faktycznie wskazuje połowę odbytej kary pozbawienia wolności.

   Natomiast co do wyroku łączego, jeżeli taki zostanie orzeczony to również można się starać po połowie odsiedzianej kary pozbawienia wolności.

   + Odpowiedz
 2. 2017-08-31
  Ilona pisze:

  Moj narzyczony trafił do aresztu 20 lipca 2017 roku na 90 dni odsiedzial juz 43 dni zostało mu jeszcze 47 dni czy moze sie starc o warunkowe zwolnienie ?

  + Odpowiedz
  • 2017-09-28
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   o instytucję warunkowe zwolnienia z reszty kary można się starać tylko w przypadku prawomocnego rozstrzygnięcia o karze pozbawienia wolności. I odpowiadając na Pani pytanie tymczasowy areszt jest środkiem zapobiegawczym i w obecnej chwili nie jest to wykonywanie kary pozbawienia wolności, choć ten okres Pani partnera w tymczasowym areszcie będzie zaliczony do kary pozbawienia wolności.

   Na obecną chwilę można składać do Sądu wniosek o uchylenie tymczasowego aresztu i na przykład zamianę go na poręczenie majątkowe lub dozór policyjny.

   + Odpowiedz
 3. 2017-07-22
  Janina Michalska pisze:

  wnuk odsiedział swoje dwa wyroki obecnie odbywa 3m-ce dodatkowo \a to że na czas nie wstawił się po przerwie a miał skrócony okres była sprawa o powrót a on nie wiedział kiedy i gdzie ma się zgłosić a kazdy czwartek zgłaszał się w komisariacie sam się zgłosił do odsiadki niewypał policji gdy się spytał to dopiero wiedzieli że in miał być już w ZK. MINĘŁO JUŻ PRZESZŁO ROK TERAZ CHCE WYJŚĆ NA WARUNKOWE

  + Odpowiedz
  • 2017-07-26
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   jeżeli Pani wnuk odsiedział już połowę kary pozbawienia wolności to jak najbardziej można się starać o warunkowe zwolnienie z odbycia reszty tej kary. W tym celu Pani wnuk albo jego adwokat powinien złożyć do Sądu Penitencjarnego wniosek o warunkowe zwolnienie. Sąd po wpłynięciu takiego wniosku powinien wyznaczyć termin posiedzenia, na którym będzie rozpoznawał wniosek wnuka.

   W uzasadnieniu wniosku o warunkowe zwolnienie należy wskazać dlaczego Pani wnuk powinien wyjść na wolność. Dla przykładu może to być pomoc rodzinie, wychowywanie dziecka lub czekająca na niego praca zawodowa.

   + Odpowiedz
 4. 2017-06-15
  Iza pisze:

  Mam pytanie mój mąż jest w areszcie śledczym za prowadzenie auta na zakazie był trzeźwy i przejechał autem 300metrow zatrzymano go bo było zgłoszenie dostał wyrok 5 miesięcy pozbawienia wolności pisaliśmy wnioski i dozór o odroczenie pisaliśmy zażalenia argumentując że ja nie pracuje mix wynajmuje mieszkanie pracował i żadne argumenty nie były brane pod uwagę ja teraz jestem bez środków. Dożycia mąż jest zamknięty proszę o pomoc co robić

  + Odpowiedz
  • 2017-06-26
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   jeżeli Sąd nie uwzględnił wniosku o dozór elektroniczny oraz wniosku o odroczenie wykonania to sprawa się trochę komplikuje, ponieważ nie ma więcej instytucji w prawie, które pozwalałyby na uniknięcie zakładu karnego. Jednakże uważam, że warto jeszcze raz spróbować z wnioskiem o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego ale lepiej uzasadnionego i dołączonymi załącznikami potwierdzającymi podawane okoliczności. Dla przykładu jak Pani nie pracuje to dołączyć zaświadczenie z Urzędu Pracy itp.

   Ewentualnie jak mąż zostanie osadzony w zakładzie karnym i kolejny wniosek o dozór nie zostanie uwzględniony to trzeba będzie sporządzić wniosek o warunkowe zwolnienie po połowie odbywania kary pozbawienia wolności.

   + Odpowiedz
 5. 2017-06-02
  Kasia pisze:

  Witam..Chciała bym sie dowiedziec..Kuzyn odbywa kare 8 miesięcy pozbawienia wolnosci.o Alimenty..czy może sie starac o warunkowe zwolnienie z aresztu..jest w areszcie juz 3 tyg..

  + Odpowiedz
  • 2017-06-02
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   jeżli kuzyn odbywa karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zakładzie karnym to jak najbardziej może się starać o warunkowe zwolnienie z odbywania reszty kary ale dopiero po połowie jej odsiadywania czyli po 4 miesiącach.

   Jednakże proszę się zastanowić czy nie lepszym rozwiązaniem będzie dozór elektroniczny. O odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego można się starać jeżeli kara lub suma kar nie przekracza jednego roku, a co za tym idzie Pani kuzyn się do dozoru kwalifikuje. To rozwiązanie jest o tyle lepsze, że nie trzeba odbywać połowy kary. Oznacza to, że Pani kuzyn już może składać wniosek o dozór elektroniczny.

   + Odpowiedz
 6. 2017-05-31
  arek pisze:

  Witam, czy przy wyroku 6 tygodni w systemie dozoru jest w ogóle sens pisania wniosku o warunkowe skrócenie kary? Czy procedura rozpatrzenia mojego wniosku nie przekroczy czasu wyroku? Pozdrawiam, Arek

  + Odpowiedz
  • 2017-06-01
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   generalnie zawsze jest sens składania wniosku o warunkowe zwolnienie. Oczywiście wyrok 6 tygodni może się wydawać okresem zbyt krótkim aby w ogóle pomyśleć o warunkowym zwolnieniu ale zawsze w swoim wniosku może Pan poprosić Sąd o pilne wyznaczenie terminu ze względu na odbywaną karę. Może Pan nawet wskazać nr telefonu z oświadczeniem, że stawi się Pan na każdy wyznaczony przez Sąd termin wyznaczony telefonicznie.

   + Odpowiedz
 7. 2017-04-06
  Janina Michalska pisze:

  Wnuk odbywa karę teraz miał wniosek o warunkowe zwolnienie niestety negatywnie ja zrobiłam odwołanie do Sądu Okręgowego czy może sąd okręgowy to rozpatrzeć czy musi iść do Sądu Apelacyjnego

  + Odpowiedz
  • 2017-04-07
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego o odmowie udzielenia warunkowego zwolnienia zawsze rozpoznaje Sąd Apelacyjny jako organ II instancji.

   + Odpowiedz
 8. 2016-09-15
  pracodawca pisze:

  chemy zatrudnic pracownika ktory jest obecnie w areście karnym, bedzie pisał pismo o warunkowe zwolnienie, jakie pismo jako przyszły pracodawca powinienem wystosunkować do sądu

  + Odpowiedz
  • 2016-09-16
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   jeżeli Pan jako przyszły pracodawca skazanego, który odbywa karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, powinien wystosować pismo zatytułowane oświadczenie. Oświadczenie powinien Pan skierować bezpośrednio do Sądu, który będzie rozpoznawał wniosek skazanego o warunkowe zwolnienie. W oświadczeniu powinien Pan zamieścić dlaczego chce Pan zatrudnić tę osobę, jakimi cechami osoba ta się charakteryzuje, które mają pomóc rozwojowi Pana firmie, w jakim charakterze prowadzi Pan działalność gospodarczą oraz ogólnie rzecz biorąc, co skazany może wnieść w Pana działalność niż inna osoba dla przykładu pozostająca na wolności.

   + Odpowiedz
 9. 2015-09-23
  Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

  Drodzy Czytelnicy
  Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu. Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć. Jednocześnie zapewniam, że szanuję Waszą prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.

  Pozdrawiam Adwokat Mariusz Stelmaszczyk

  + Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.POUCZENIE O PRAWACH AUTORSKICH DOTYCZĄCYCH POWYŻSZEGO PISMA PROCESOWEGO.

Jako autor tego pisma procesowego wyrażam zgodę na wykorzystanie tego pisma do prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przekazywanie wzoru tego pisma innym osobom, a w szczególności do zamieszczania go do pobrania w Internecie. Taki czyn stanowi przestępstwo z art. 78 ust. 1 pr. aut.

Jeżeli w Twojej ocenie wniosek jaki pobrałeś pomógł Ci w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej i był wart zapłaconej przez Ciebie kwoty, wówczas uszanuj moje prawa autorskie do tego pisma i nie udostępniaj go innym osobom, gdyż włożyłem dużo pracy w stworzenie tego pisma.

Będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś.

Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.


LISTA WZORÓW PISM PROCESOWYCH


Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
 1. Apelacja od wyroku za jazdę po alkoholu - wzór
 2. Zażalenie na postanowienie Sądu o odmowie zgody na blokadę alkoholową
 3. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu przy najwyższym wyniku 0,10 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 4. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. z wnioskiem o zmianę orzeczenia poprzez odstąpienie od orzeczenia środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznyc
 5. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń z wnioskiem o zmianę rozstrzygnięcia poprzez orzeczenie środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy
 6. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej z przestępstwa jazdy po alkoholu na wykroczenie jazdy pod wpływem alkoholu
 7. Odstąpienie przez sąd na podstawie art. 39 § 1 k.w. od zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 8. Korzyści z warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k.
 9. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 10. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z zakazem prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 11. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 12. Jak powinno wyglądać badanie trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu?
 13. Kiedy badanie trzeźwości alkomatem zostało przeprowadzone prawodłowo w sprawie o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu?
 14. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 15. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 16. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 17. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 18. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r.
 19. Wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową - wzór
 20. Stanowisko procesowe w przedmiocie oświadczenia złożonego przez podejrzanego podczas zatrzymania przed funkcjonariuszami Policji
 21. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu mechaniki, maszyn i urządzeń - analizatorów alkoholu
 22. Zmiana terminu przesłuchania na Policji w charakterze podejrzanego w sprawie karnej o przestępstwo
 23. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania 15 - minutowego odstępu pomiędzy badaniami
 24. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy
 25. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 26. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania czasu i objętości wydechu
 27. Odwołanie od decyzji Starosty w sprawie odmowy wydania dokumantu prawa jazdy
 28. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej oraz opisu czynu z przestępstwa z art. 178a § 1 k.k. na wykroczenie z art. 87 § 1 k.w.
 29. Wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 30. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 31. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z orzeczeniem 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 32. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo prowadzenia motocykla w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k.
 33. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 34. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 35. Wniosek o umorzenie postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 36. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 37. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowanie karnego w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§1k.k. z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 38. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowanie karnego w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§1k.k. z odstąpieniem przez Sąd od orzekania zakazu prowadzenia pojazdów
 39. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z orzeczeniem przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku.
Zatrzymane prawo jazdy
 1. Zażalenie na postanowienie Prokuratora o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k.
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 3. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 4. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 5. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 6. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. na karę grzywny z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 7. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w.
 8. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
 9. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 § 1 k.w.
 10. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
Pozbawienie wolności
 1. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 2. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 3. Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności
 4. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
 5. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
 6. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 7. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 8. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 9. Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary
 10. Wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 11. Wniosek o przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 12. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 13. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
Dozór elektroniczny
 1. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia zgody na dozór elektroniczny
 2. Wniosek o dozór elektroniczny z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci
 3. Wniosek o dozór elektroniczny
Posiadanie narkotyków
 1. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo posiadania narkotyków
 3. Wniosek do Prokuratury o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 4. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo posiadania narkotyków
 5. Wniosek do Sądu o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
Sprawy rodzinne
 1. Wniosek o wszczęcie egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym
 2. Oświadczenie o wyborze komornika sądowego przez wierzyciela
 3. Umorzenie postępowania egzekucyjnego z alimentów na wniosek dłużnika
 4. W jaki sposób złożyć wniosek o eksmisję w przypadku stosowania przemocy przez członka rodziny?
 5. Jak napisać pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków?
 6. W jaki sposób złożyć pozew o obniżenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka
 7. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się z art. 207 § 1 k.k. z wnioskami dowodowymi wzór
 8. W jaki sposób złożyć pozew o podwyższenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka?
 9. Pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu przemocy domowej
 10. Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko
 11. W jaki sposób złożyć pozew o alimenty na rzecz małoletniego dziecka
Wady fizyczne i prawne sprzedanego samochodu
 1. Zawiadomienie o wadzie prawnej sprzedanego samochodu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i wezwaniem do zwrotu zapłaconej ceny
 2. Wniosek do Prokuratury o zwrot zatrzymanego pojazdu w związku z jego kradzieżą na szkodę prawowitego właściciela
Bezpieczeństwo transakcji PayU

Strona używa plików cookie. Pozostając na naszej stronie wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. [OK]