WNIOSEK DO PROKURATURY O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIE ZA JAZDĘ PO ALKOHOLU BEZ ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW

CENA: 200.00 PLN

 

W niniejszym artykule opiszę jak powinien wyglądać wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego oraz jakie okoliczności muszą wystąpić w sprawie, aby Sąd mógł wydać wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Na wstępie należy podkreślić, iż sprawca przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. może złożyć do Prokuratury wniosek o skierowanie do Sądu zamiast aktu oskarżenia wniosku o warunkowe umorzenie postępowania, jeżeli jego sprawa jest jeszcze na etapie postępowania przygotowawczego tj. sprawa jest na Policji bądź w Prokuraturze, a Prokurator nie wysłał jeszcze do Sądu aktu oskarżenia. 


Natomiast w przypadku, gdy Prokurator wysłał do Sądu akt oskarżenia, wówczas oskarżony może wysłać do Sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. 

Należy podkreślić, iż decyzję w przedmiocie warunkowego umorzenia postępowania w sprawie o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości Sąd podejmuje na posiedzeniu bądź rozprawie. 

Sprawca przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k. może już na przesłuchaniu na Policji w charakterze podejrzanego złożyć do akt sprawy wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu zamiast aktu oskarżenia wniosku o warunkowe umorzenie postępowania. Podejrzany, który nie złożył na przesłuchaniu wniosku o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania może taki wniosek złożyć bezpośrednio do Prokuratury, po ustaleniu pod jaką sygnaturą prowadzona jest sprawa.

Jeżeli Prokurator przychyli się do złożonego wniosku, wówczas wysyła do Sądu zamiast aktu oskarżenia wniosek o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. Jeżeli jednak Prokurator uzna, że według niego nie zachodzą w sprawie przesłanki do warunkowego umorzenia postępowania, wyśle do Sądu akt oskarżenia. Wówczas w takim przypadku oskarżony może złożyć ponownie wniosek o warunkowe umorzenie postępowania już bezpośrednio do Sądu. 

Sąd kieruje sprawę na posiedzenie w przedmiocie warunkowego umorzenia postępowania na wniosek Prokuratora, z urzędu bądź na wniosek złożony przez oskarżonego. Sąd zawiadamia oskarżonego o terminie posiedzenia w przedmiocie warunkowego umorzenia postępowania karnego.

Jeżeli masz pytania dotyczące wniosku  o warunkowe umorzenie postępowania, skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 697 053 659 lub mailowo: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

Na czym polega instytucja warunkowego umorzenia postępowania?

 

Zgodnie z art. 66 k.k. sprawca przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości może złożyć wniosek o warunkowe umorzenie postępowania gdy:

 1. wina i społeczna szkodliwość popełnionego przestępstwa nie są znaczne;
 2. okoliczności popełnionego przestępstwa nie budzą wątpliwości;
 3. sprawca przestępstwa jest niekarny za przestępstwo popełnione umyślnie;
 4. postawa sprawcy przestępstwa, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia;

uzasadniają przekonanie, że pomimo warunkowego umorzenia postępowania karnego sprawca przestępstwa będzie przestrzegał porządku karnego, a w szczególności nie popełni ponownie przestępstwa.

Warunkowe umorzenie postępowania polega na tym, że Sąd w wyroku warunkowo umarzającym postępowanie karne stwierdza fakt popełnienia przez sprawcę przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k., jednakże z uwagi na szczególne łagodzące okoliczności dotyczące sprawcy przestępstwa oraz okoliczności dotyczące popełnionego czynu odstępuje od wydania wyroku skazującego.

Warunkowe umorzenie postępowania charakteryzuje się tym, iż tylko w tym przypadku sprawca przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. zachowuje status osoby niekaranej za przestępstwo popełnione umyślnie. Wpis o warunkowym umorzeniu postępowaniu ulega wykreśleniu z Krajowego Rejestru Karnego po upływie 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Warunkowe umorzenie umorzenie postępowania następuje na okres próby 1 roku bądź 2 lat, który biegnie od uprawomocnienia się wyroku.

Należy podkreślić, iż tylko w przypadku warunkowego umorzenia postępowania Sąd może odstąpić od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w sprawie o popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. 

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wydania przez Sąd wyroku skazującego. Sąd skazując oskarżonego za przestępstwo prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Innymi słowy, Sąd musi a nie może orzec zakaz prowadzenia poajazdów mechanicznych. 

Jednakże należy podkreślić, iż sprawca przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k., aby mógł ubiegać się o warunkowe umorzenia postępowania karnego musi być osobą niekaraną za przestępstwo popełnione umyślnie.

Jakie okoliczności powinien zawierać wniosek o warunkowe umorzenie postępowania?  

Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego powinien zawierać następujące okoliczności:
 

 • określenie okresu próby o jaki wnosi oskarżony tj. może to być okres 1 roku albo 2 lub 3 lat próby,
 • zaproponowanie kwoty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

Uzasadnienie wniosku o skierowanie do Sądu zamiast aktu oskarżenia wniosku o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych powinno zawierać następujące okoliczności:
 

 • przedstawienie okoliczności, w jakich oskarżony prowadził samochód w stanie nietrzeźwości pomimo spożytego wcześniej alkoholu, a które przemawiają za tym, iż stopień społecznej szkodliwości popełnionego przestępstwa należy ocenić jako nieznaczny, tj. pora oraz miejsce prowadzenia samochodu, jakie panowało natężenie ruchu pojazdów oraz pieszych, czy powodem zatrzymania była rutynowa kontrola trzeźwości kierujących, 
 • przedstawienie okoliczności, które spowodowały, iż oskarżony prowadził samochód pomimo spożytego wcześniej alkoholu, np. telefon od pracodawcy, że pracownik musi pilnie stawić się w pracy pomimo dnia wolnego w pracy,
 • przedstawienie okoliczności, w których należy wykazać, jakie negatywne konsekwencje spowoduje dla oskarżonego wydanie wyroku skazującego, m.in. jeżeli od charakteru jego pracy wymagane jest posiadanie statusu osoby niekaranej za przestępstwo popełnione umyślnie, to należy podkreślić, iż wyrok skazujący spowoduje zwolnienie z pracy,
 • przedstawienie okoliczności, które uzasadnią, iż orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych będzie miało negatywne konsekwencje dla oskarżonego i jego rodziny, np. utrata pracy, a co za tym idzie utrata jedynego źródła dochodu,
 • dołączenie do wniosku dokumentów, które wpływają na pozytywną ocenę sprawcy przestępstwa, m.in. zaświadczenie o działalności społecznej,
 • zachowanie oskarżonego po popełnieniu zarzucanego mu przestępstwa np. honorowe oddanie krwi
 • zaproponowanie świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 


Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę po alkoholu bez zakazu prowadzenia pojazdów można kupić kilkając na ikonkę KUP TERAZ

 Wzór pisma procesowego znajdujący się na stronie został napisany w przejrzysty sposób, ułatwiający jego samodzielne uzupełnienie o argumenty, dotyczące popełnionego przez Ciebie przestępstwa lub wykroczenia. Pod treścią każdego wzoru pisma procesowego znajduje się instrukcja postępowania w sprawie m.in. kiedy należy złożyć kupione przez Ciebie pismo, w jakiej formie oraz do jakiego organu należy je złożyć.
Jeżeli jednak chcesz, abym sprawdził Twoje pismo pod kątem merytorycznym oraz formalnym, jak również czy w swoim piśmie odpowiednio opisałeś wszystkie argumenty, możesz zamówić dodatkową usługę, jaką jest sprawdzenie napisanego przez Ciebie pisma, wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila ze swoim wnioskiem wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 zł.

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 300 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

W ciągu 1 dnia roboczego dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z ewentualnymi poprawkami do Twojego pisma oraz nowymi argumentami, których nie ująłeś w swoim piśmie.


Aktualnie brak opinii.Napisz swoją recenzjęPrzesłane komentarze

 1. 2017-06-19
  Katarzyna pisze:

  Witam! Zdarzyło mi się jechac po alkiholu samochodem w piatkowa noc w ok. godz 23.00, na ulicach było pusto nikt za mną nie jechał ani przede mną, jadac zachowywałam szczególna ostrożność stosując sie do przepisów ruchu drogowego, wczesniej ok. godz. 21-22 byłam u koleżanki i spozywałysmy tam wino. Miałam zamiar zostac u niej na noc, jednak ok. godz.22.00 z jej okna zauważyłam wóz policyjny wokól mojego samochodu, policjantów i jakiś ludzi , postanowiłam zejsc na dół i dowiedziec sie o co chodzi.policjanci i właściciel równolegle do mnie zaparkowanego samochodu stwierdzil otarcie lewego przedniego błotnika tego Pana i otarcie mojego prawego nadkola z tyłu samochodu, na podstawie moich skręconych przednich kól zasugerowano moja winę, w przeciwnym razie bedzie sprawa sądowa i dochodzenie , a tak tylko 50 zł mandatu i o punktów karnych, przystałam na te warunki tak tez mi doradził ten Pan,, poszkodowany" chwalac sie jeszcze , jego zona pracuje w ubezpieczeniach. Policja mnie spisała z dowodu wypisała mandat i tyle.Wróciłam zdenerwowana do koleżanki ale tak naprawde zdalam sobie sprawe ze nie moge na noc zostawic tego samochodu w tym miejscu wyszła wiec i przeszłam pieszo okolice szukając wolnego bezpiecznego miejsca niestety nic nie było, czując sie dobrze postanowiłam ,,zaryzykowac" i wrócić do domu.Pod moim miejcem zamieszkania zauważyłam tył wózu policyjnego, Szybko udało mi sie znaleść miejsce parkingowe szybko zgasiłam silnik i swiatła i juz zbierałam sie do domu kiedy Policjanci podjechali blokując mnie od tyłu i zastukali mi w okno samochodu . No i przeprowadzono badanie alkomatem I wynik godz.23.16- 0,39 mgll, II wynik godz.23.33 -0,46 mgll. a póżniej dalej na Komendzie.Nie jestem osobą karaną , posiadam wykształcenie wyższe i dodatkowe trzy fakultety, nigdy nie była osoba bezrobotną prace juz zaczęłam na studiach, początkowo w oświecie jako nauczyciel, póznie przez 18 lat - do nadal jako inspektor w urzedzie , prowadze ustatkowane życie jestem meżatką mamy dziecko na utrzymaniu, przez całe dorosłe życie angazuje sie w społeczne życie lokalne regionu bedąc członkiem wielu organizacji pozarządowych Stowarzyszen , fundacji- mam opinie z tej działalności w pracy równiez jestem oceniana bardzo dobrze. Sachodem jeżdze codziennie potrzebny mi jest do pracy i działalności społecznej. Prawo azdy mam od 16 roku życia nigdy nie miałam żadnego zdarzenia drogowego - w całym życiu otrzymałam dwa mandaty za złe parkowanie / w tym ten ostatni/ 0 puntów karnych.Wyrok skazujący spowoduje moje zwolnienie z pracy i brak srodków do życia. czy przy tak wysokim stężeniu alkoholu we krwi mam szanse na Uznanie Wniosku o warunkowe Umorzenie Postępowania. Prosze mi powiedziec czy mam szanse,rozprawe mam juz za tydzień. Czy do tych wszystkich opinii moge dołączyc jakąs note o sobie cos w rodzaju zyciorysu zawodowego?swiadectwa ze szkół wyższych . czy to cos pomoże

  + Odpowiedz
  • 2017-06-26
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   przy najwyższym stężeniu 0,46 mg/l ma Pani szanse na warunkowe umorzenie postępowania karnego za jazdę pod wpływem alkoholu. Jednakże musi Pani złożyć do Sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego z propozycją świadczenia pieniężnego, okresu próby i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych lub odstąpienie od zakazu.

   W uzasadnieniu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego musi Pani opisać dlaczego zależy Pani na zachowaniu statusu osoby niekaranej za przestępstwo aby Sąd wiedział, że wyrok skazujący będzie tragiczny dla Pani w skutkach i niewspółmierny w oparciu o Pani dotychczasowe osiągnięcia. Najlepiej będzie jak załączy Pani do wniosku oświadczenia, zaświadczenia wskazujące na pozytywną ocenę Pani osoby jak również Pani życiorys zawodowy. Nigdy nie wiadomo jaki argument przekona Sędziego do wydania dla Pani korzystnego rozstrzygnięcia.

   + Odpowiedz
 2. 2017-03-03
  Joanna pisze:

  Witam w pażdzierniku zostałam zatrzymana pod wpływem alkocholu.Dostała zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia do sądu.Na policji powiedziałam że dobrowolnie poddaje się karze.Dotej pory nic nie otrzymałam a jest marzec.Chciałabym bym się starać o łagodny wymiar kary.

  + Odpowiedz
  • 2017-04-06
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   jeżeli Sąd jest bardziej obłożony sprawami, wówczas trzeba na termin poczekać trochę dłużej. Natomiast jeżeli jest Pani oskarżona za jazdę po alkoholu, wówczas jedyną opcją na zmiejszenie kary i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych jest warunkowe umorzenie postępowania karnego. Jednakże jak dobrowolnie poddała się pani karze i chce walczyć o warunkowe umorzenie, wówczas musi Pani wycofać zgodę na poddanie się karze i złożyć wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego.

   + Odpowiedz
 3. 2017-01-02
  Irek pisze:

  Na drodze gruntownej o 2 w nocy po przejechaniu 259 m miałem przy aucie 0.25 i 0.24 mg a na konisiaracie 0.27 i po munucie 0.26. Prokurator nie zgodził sie o warunkowe umorzenie. Bo chcą mi wziasc na 3 lata i 7 tys. Udzielam sie społecznie nie karany a potrzebuje auta do dojazdu do pracy . czy mam szanse jeszcze w sądzie ?

  + Odpowiedz
  • 2017-01-02
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, jeżeli w Pana sprawie Prokurator nie przychylił się do warunkowego umorzenia postępowania karnego, to jak najbardziej może Pan złożyć wniosek do Sądu. Najlepiej jest złożyć wniosek jak tylko Pana sprawie zostanie nadana sygn. akt - informację o syganturze akt ustali Pan telefonicznie w Sądzie.
   Oczywiście cały czas zachowuje Pan szansę na warunkowe umorzenie postępowania, nawet pomimo tego, że Prokurator nie wyraził zgody. Z mojej praktyki zawowodwej wynika, że zdarza się, że Prokurator nie widzi możliwości warunkowego umorzenia, natomiast Sąd pozytywnie rozpoznaje złzożony wniosek.

   + Odpowiedz
 4. 2016-06-17
  Konrad pisze:

  zostałem oskarżony o nieumyślne naruszenie zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Byłem trzeźwy i pokrzywdzony nie rości do mnie pretensji. W związku z tym prokurator wystąpił z wnioskiem o warunkowe umorzenie kary i wnosi o rok próby. Dziś w jednym piśmie dostałem odpis tegoż wniosku oraz wezwanie do złożenia wniosków dowodowych w ciągu 7 dni. W związku z tym moje pytanie. Co to za wnioski? Skladalem już zeznania na policji, poszkodowany również Nie wystąpiły żadne nowe okoliczności. Nie ma w tym wezwaniu konkretnej daty .Czy będę wzywany do sądu na rozprawę? Czy sąd może umorzyć postępowanie zaocznie? Czy powinienem skorzystać z pomocy adwokata?

  + Odpowiedz
  • 2016-06-20
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   czasami dzieje się tak, że Sądy w celu usprawnienia pracy i przyspieszenia postępowania dowodowego, wyzywają do złożenia wniosków dowodowych. Natomiast jeżeli u Pana żadne postępowanie dowodowe nie będzie przeprowadzone, wówczas takie zobowiązanie Sądu Pana nie dotyczy, czyli nic nie musi Pan z tym robić.

   Jednaże to czy będzie Pan wzywany czy też nie zależy od Sędziego referenta.Doświadczenie zawodowe wskauzje jednak, że Sąd wyznaczy posiedzenie celem rozpoznania wniosku prokuratora o warunkowe umorzenie postępowania, o którym to posiedzeniu Sąd zawiadamia a nie wzywa, co skutkuje tym, że stawiennictwo nie jest obowiązkowe.

   + Odpowiedz
 5. 2016-05-27
  adi pisze:

  Panie mecenasie, już pisałem pod wcześniejszymi artykułami, ale napiszę i tu. Mam pytanie. Prokurator złożył wniosek o warunkowe umorzenie. Udało mi się z nim dogadać i zgodziłem się na 10 tysięcy złotych. Teraz czekam na orzeczenie sądu w tej sprawie. Czy sędziowie zmieniają prośbe zawartą we wniosku? Pytam, bo już jakiś czas jestem bez prawa jazdy i oznacza to finansową zapaść rodziny. I jak długo będę czekał na posiedzenia. Pozdrawiam, a Pana strona bardzo mi pomogła.

  + Odpowiedz
  • 2016-06-15
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, jeżeli w Pana sprawie Prokurator złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego, to ma Pan dużą szansę, że Sąd również przychyli się do wniosku Prokuratora i wyda wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne. 
   Jeżeli jednak Sąd uzna, że np. wniosek warunkowe umorzenie postępowania karnego jest przedwczesny, wówczas skieruje Pana sprawę na rozprawę. 

   + Odpowiedz
 6. 2016-05-03
  marek pisze:

  Witam Interesuje mnie porada do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem przez Sąd od orzekania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych . Opis całego zajścia : Dnia 29 kwietnia 2016r piłem alkohol w ilości 4 piw 1 litr.Spożywanie alkoholu zakończyłem ok 23-24 ,położyłem się spać . Rano dnia 30 kwiecień ok .godziny 7 obudziły mnie dzieci .Wstając czułem się bardzo dobrze nie czując że jestem w stanie gdzie nie będę mógł się poruszać samochodem/ Musiałem podjechać do klienta gdyż prowadzę działalność jednoosobową ,Pranie Sprzątanie tapicerki u klienta. Samochód potrzebny jest mi do pracy,ponieważ dojeżdżam do klienta. Na utrzymaniu mam 2 dzieci 4 i 6 lat żona pracuje na 3/4 etatu aby coś zarobić a resztę czasu spędza na opiece z dziećmi. W dniu zatrzymania była to kontrola poranny poranek. Pierwszy pomiar jaki miałem to 0,28 drugi 0,26 , po wizycie na komendę w celu pomiaru na urządzeniu stacjonarnym wyniki były 0,11 0,12 oraz trzeci 0,07mg, Nie poddawałem się dobrowolnej każe gdyż mam na 6 maja wizytę na komendzie w celu przesłuchania i w tym momencie jak bym był przesłuchiwany chciałem dołączyć wniosek do papierów które będą kierowane do prokuratury. Nie byłem nigdy karany ,kartę mam czystą. Mogę poddać się próbie na 1 rok że nie popełnię podobnego wykroczenia ,oraz wpłacę kwotę np 1000zł na fundusz pomocy pokrzywdzonych. Proszę o informację czy jest jakaś szansa na umorzenie postępowania karnego.

  + Odpowiedz
  • 2016-05-04
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, w opisanej przez Pana sprawie zachowuje Pan szansę na warunkowe umorzenie postępowania karnego. Tak jak Pan napisał może Pan już na przesłuchaniu na Policji złożyć do akt sprawy przedmiotowy wniosek. Jeżeli Prokurator nie przychyli się do Pana wniosku i wyśle do Sądu akt oskarżenia, wówczas wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego powinien Pan złożyć bezpośrednio do Sądu.
   W Pana przypadku okolicznościami wpływającymi na korzyść są w szczególności: uprzednia niekaralność za przestępstwo, rutynowa kontrola trzeźwości, wyniki badania alkomatem - tzn. nieznacze przekroczenie wyniku 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, od kiedy rozpoczyna się odpowiedzialność karna za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości z art. 178a par 1 k.k., jak również wyraźna tendencja spadkowa, co potwierdza, że spożywał Pan alkolol poprzedniego dnia.

   + Odpowiedz
 7. 2016-02-22
  Michu pisze:

  Pobrałem z Pana strony wniosek do prokuratury. Czy w załączeniu złożyć również kopie umowy kredytowej, opinię pracodawcy itp, czy tylko opisać swoją sytuację a kopie dokumentów złożyć w sądzie?

  + Odpowiedz
  • 2016-03-21
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   we wniosku powinien Pan załączyć w kopiach wszelkie dokumenty, które potwierdzają wskazane przez Pana okoliczności. Dla przykładu jeżeli jest Pan bardzo dobrym pracownikiem i ma Pan opinię na ten temat, wówczas dołączamy ją do wniosku. Jeżeli prawo jazdy jest Panu potrzebne do utrzymania rodziny w tym do spłacania kredytu, wówczas należy dołączyć umowę kredytową lub harmonogram spłat, które potwierdzają Pana sytuację. W związku z powyższym jeżeli Pan posiada dokument na potwierdzenie jakiejkolwiek okoliczności, wówczas należy go do wniosku dołączyć.

   + Odpowiedz
 8. 2015-12-07
  Zbyszek pisze:

  Super strona.Bardzo dobre i potrzebne porady.

  + Odpowiedz
 9. 2014-12-08
  Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

  Drogi czytelniku, będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś. Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.

  + Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.POUCZENIE O PRAWACH AUTORSKICH DOTYCZĄCYCH POWYŻSZEGO PISMA PROCESOWEGO.

Jako autor tego pisma procesowego wyrażam zgodę na wykorzystanie tego pisma do prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przekazywanie wzoru tego pisma innym osobom, a w szczególności do zamieszczania go do pobrania w Internecie. Taki czyn stanowi przestępstwo z art. 78 ust. 1 pr. aut.

Jeżeli w Twojej ocenie wniosek jaki pobrałeś pomógł Ci w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej i był wart zapłaconej przez Ciebie kwoty, wówczas uszanuj moje prawa autorskie do tego pisma i nie udostępniaj go innym osobom, gdyż włożyłem dużo pracy w stworzenie tego pisma.

Będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś.

Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.


LISTA WZORÓW PISM PROCESOWYCH


Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
 1. Zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata - co dalej
 2. Apelacja od wyroku skazującego za jazdę po alkoholu - wzór
 3. Czym jest blokada alkoholowa?
 4. Zażalenie na postanowienie Sądu o odmowie zgody na blokadę alkoholową
 5. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu przy najwyższym wyniku 0,10 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 6. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. z wnioskiem o zmianę orzeczenia poprzez odstąpienie od orzeczenia środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznyc
 7. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń z wnioskiem o zmianę rozstrzygnięcia poprzez orzeczenie środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy
 8. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej z przestępstwa jazdy po alkoholu na wykroczenie jazdy pod wpływem alkoholu
 9. Odstąpienie przez sąd na podstawie art. 39 § 1 k.w. od zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 10. Korzyści z warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o jazdę pod wpływem alkoholu
 11. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 12. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z zakazem prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 13. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 14. Jak powinno wyglądać badanie trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu?
 15. Kiedy badanie trzeźwości alkomatem zostało przeprowadzone prawodłowo w sprawie o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu?
 16. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 17. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 18. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 19. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 20. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r.
 21. Wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową - wzór
 22. Stanowisko procesowe w przedmiocie oświadczenia złożonego przez podejrzanego podczas zatrzymania przed funkcjonariuszami Policji
 23. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu mechaniki, maszyn i urządzeń - analizatorów alkoholu
 24. Zmiana terminu przesłuchania na Policji w charakterze podejrzanego w sprawie karnej o przestępstwo
 25. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania 15 - minutowego odstępu pomiędzy badaniami
 26. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy
 27. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 28. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania czasu i objętości wydechu
 29. Odwołanie od decyzji Starosty w sprawie odmowy wydania dokumantu prawa jazdy
 30. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej oraz opisu czynu z przestępstwa z art. 178a § 1 k.k. na wykroczenie z art. 87 § 1 k.w.
 31. Wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 32. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 33. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z orzeczeniem 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 34. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo prowadzenia motocykla w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k.
 35. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 36. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za jazdę pod wpływem alkoholu bez zakazu
 37. Wniosek o umorzenie postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 38. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 39. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę pod wpływem alkoholu z zakazem na okres 1 roku
 40. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę po alkoholu bez zakazu prowadzenia pojazdów
 41. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za jazdę po alkoholu z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
Zatrzymane prawo jazdy
 1. Zażalenie na postanowienie Prokuratora o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k.
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 3. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 4. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 5. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 6. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. na karę grzywny z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 7. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w.
 8. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
 9. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 § 1 k.w.
 10. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
Pozbawienie wolności
 1. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 2. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 3. Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności
 4. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
 5. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
 6. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 7. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 8. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 9. Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary
 10. Wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 11. Wniosek o przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 12. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 13. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
Dozór elektroniczny
 1. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia zgody na dozór elektroniczny
 2. Wniosek o dozór elektroniczny z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci
 3. Wniosek o dozór elektroniczny
Posiadanie narkotyków
 1. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo posiadania narkotyków
 3. Wniosek do Prokuratury o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 4. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo posiadania narkotyków
 5. Wniosek do Sądu o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
Sprawy rodzinne
 1. Wniosek o wszczęcie egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym
 2. Oświadczenie o wyborze komornika sądowego przez wierzyciela
 3. Umorzenie postępowania egzekucyjnego z alimentów na wniosek dłużnika
 4. W jaki sposób złożyć wniosek o eksmisję w przypadku stosowania przemocy przez członka rodziny?
 5. Jak napisać pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków?
 6. W jaki sposób złożyć pozew o obniżenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka
 7. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się z art. 207 § 1 k.k. z wnioskami dowodowymi wzór
 8. W jaki sposób złożyć pozew o podwyższenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka?
 9. Pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu przemocy domowej
 10. Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko
 11. W jaki sposób złożyć pozew o alimenty na rzecz małoletniego dziecka
Wady fizyczne i prawne sprzedanego samochodu
 1. Zawiadomienie o wadzie prawnej sprzedanego samochodu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i wezwaniem do zwrotu zapłaconej ceny
 2. Wniosek do Prokuratury o zwrot zatrzymanego pojazdu w związku z jego kradzieżą na szkodę prawowitego właściciela
Bezpieczeństwo transakcji PayU

Strona używa plików cookie. Pozostając na naszej stronie wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. [OK]