WNIOSEK O ODROCZENIE WYKONANIA KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI Z UWAGI NA CIĘŻKĄ SYTUACJĘ RODZINNĄ SKAZANEGO

CENA: 100.00 PLN

Wzór pisma procesowego Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego, znajduje się pod artykułem.

Przed podjęciem decyzji o pobraniu wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem, który znajduje się w zakładce: O SERWISIE

W niniejszym artykule zostanie opisana instytucja odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego oraz jakie okoliczności Sąd bierze pod uwagę przy podejmowaniu decyzji w tym przedmiocie.

Na wstępie należy wskazać, skazany może złożyć wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, jeżeli został już prawomocnie skazany za karę bezwzględnego pozbawienia wolności, a kara nie została jeszcze rozpoczęta. Innymi słowy, jeżeli wobec skazanego wykonywana jest już kara pozbawienia wolności tzn. skazany został osadzony w zakładzie karnym, wówczas nie może już złożyć wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 151 § 1 k.k.w. Sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności na okres do roku, jeżeli natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki.

Przywołany wyżej artykuł nie wymienia jakie okoliczności uzasadniają, iż „natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki”.

Jednakże opierając się na doświadczeniu zawodowym oraz praktyce orzeczniczej sądów możemy wskazać pewne przypadki, które mogą uzasadniać odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, m.in.


 
 • choroba członka rodziny skazanego, który wymaga opieki, a którą może wykonywać tylko skazany;
 
 • pozostawanie bez środków do życia rodziny skazanego (Sąd bierze pod uwagę również czasowy brak środków);
 
 • pilna potrzeba wykonywania prac polowych, sezonowych;
 
 • konieczność uregulowania przez skazanego spraw osobistych, majątkowych lub zawodowych;
 
 • zdarzenia losowe, które wymagają od skazanego podjęcia czynności eliminujących skutki;
 
 • okres zdawania egzaminów, które kończą rok lub semestr szkoły bądź uczelni;
 
 • ukończenie przez skazanego pracy np. umowa zlecenie, praca wykończeniowa etc.;
 
 • zaawansowany wiek lub kalectwo członków rodziny skazanego, z którymi zamieszkuje w jednym gospodarstwie domowym lub się nimi opiekuje, a opieka ta nie może być zapewniona przez inną osobę niż skazany.

Należy wskazać, iż okoliczności, wyżej wymienione są tylko przykładowymi. Sąd biorąc je pod uwagę przy wydaniu decyzji o odroczeniu wykonania kary pozbawienia wolności nie musi się kierować tylko i wyłącznie w/w sytuacjami. Powyższe przesłanki nie gwarantują odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności, gdyż mają charakter fakultatywny. Innymi słowy, Sąd nie jest zobligowany w przypadku wystąpienia którejś z tych okoliczności do odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności.

Sądem właściwym do złożenia wniosku jest zgodnie z art. 3 § 1 k.k.w. Sąd, który orzekał w I instancji.

Wniosek o odroczenia wykonania kary musisz bardzo dobrze uzasadnić, czyli przedstawić przed Sądem takie argumenty, które jednoznacznie uzasadniają, że nieuwzględnienie wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności będzie dla skazanego lub jego rodziny ogromną tragedią.

Przed podjęciem decyzji o zakupie wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem pisma procesowego, który znajduje się w zakładce: O SERWISIE
Procedura zakupu wzoru pisma procesowego:

Po kliknięciu ikonki KUP TERAZ, która znajduje się poniżej, pojawi się strona z zamówieniem, które chcesz zrealizować. Zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu (informacje te przekazujesz tylko do mojej wiadomości i zostaną jedynie wykorzystane do zrealizowania transakcji). Po wpisaniu wymaganych danych należy kliknąć na ikonkę KUPUJĘ WNIOSEK. Następnie zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę, na której pojawią się ikonki kilkunastu banków. Po wyborze właściwego banku, na końcu strony znajduje się ikonka PayU, która należy kliknąć, aby dokończyć transakcję. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę logowania się do Twojego banku i aby otrzymać wzór pisma procesowego należy dokonać przelewu. Po zrealizowaniu przelewu, zamówiony przez Ciebie wzór pisma procesowego zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail, który podałeś na samym początku. Wzór pisma procesowego powinien pojawić się na Twoim e-mailu w ciągu 2 godzin.

Jeżeli pojawi się jakikolwiek problem techniczy z realizacją zamówienia, wówczas proszę o kontakt:

- e-mailowy na adres: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
lub
- telefoniczny pod nr 697 053 659
 
Możesz również zakupić wzór pisma procesowego dokonując bezpośrednio przelewu lub wpłaty przekazem pocztowym na nr konta Kancelarii:

46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Jako odbiorcę przelewu lub przekazu pocztowego wpisz:


Kancelaria Adwokacka Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

tytuł przelewu lub przekazu pocztowego: wzór pisma procesowego


Po wykonaniu przelewu lub przekazu pocztowego należy wysłać e-maila na adres:  biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
, w którym proszę napisać jaki wzoru pisma procesowego zamówiłeś oraz potwierdzanie przelewu lub zdjęcie potwierdzenia wpłaty na poczcie. Wówczas w ciągu 2 godzin zamówiony wzór zostanie do Ciebie wysłany na Twój adres e-mail.
 Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego można kupić klikając na ikonkę KUP TERAZ
 Wzór pisma procesowego znajdujący się na stronie został napisany w przejrzysty sposób, ułatwiający jego samodzielne uzupełnienie o argumenty, dotyczące popełnionego przez Ciebie przestępstwa lub wykroczenia. Pod treścią każdego wzoru pisma procesowego znajduje się instrukcja postępowania w sprawie m.in. kiedy należy złożyć kupione przez Ciebie pismo, w jakiej formie oraz do jakiego organu należy je złożyć.
Jeżeli jednak chcesz, abym sprawdził Twoje pismo pod kątem merytorycznym oraz formalnym, jak również czy w swoim piśmie odpowiednio opisałeś wszystkie argumenty, możesz zamówić dodatkową usługę, jaką jest sprawdzenie napisanego przez Ciebie pisma, wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila ze swoim wnioskiem wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 zł.

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 300 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

W ciągu 1 dnia roboczego dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z ewentualnymi poprawkami do Twojego pisma oraz nowymi argumentami, których nie ująłeś w swoim piśmie.


Aktualnie brak opinii.Napisz swoją recenzjęPrzesłane komentarze

 1. 2018-04-24
  Mateusz pisze:

  Witam mam dozor elektroniczny ktory konczy mi sie pod koniec maja tego roku dzis mialem sprawe I odwiesili mi kare 1 roku I 6 miesiecy mam male dziecko zona nie pracuje jestem jedynym zywicielem rodziny co moge zrobic w tej sytuacji

  + Odpowiedz
  • 2018-05-14
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   niestety ale z karą pozbawienia wolności 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za dużo zrobić nie można, ponieważ ta kara nie kwalifikuje się na dozór elektroniczny. Jedynie o co może się Pan starać to o odroczenie tej kary z uwagi na ciężką sytuację rodziną a jeżeli trafi Pan do zakładu karnego to o warunkowe zwolnienie po 8 miesiącach odbywania kary pozbawienia wolności.

   + Odpowiedz
 2. 2018-02-12
  Marcel pisze:

  Witam. Mój problem polega na tym iż obecnie mieszkam poza granica Polski a na adres zameldowania w Polsce przychodziły mi aviza których nikt nie odbierał . W zeszłym roku sąd skazał mnie na pozbawienie wolności na okres 3 miesięcy przez to że nie mogli się ze mną skontaktować i nie pojawiłem się na rozprawie. O całej sprawie dowiedziałem się tydzień temu a wyrok pozbawienia wolności zapale 1 Października ubiegłego roku.

  + Odpowiedz
  • 2018-02-13
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   po pierwsze co należy zrobić to zapoznać się z aktami sprawy i przeanalizować pod kątem prywrócenia terminu do złożenia apelacji. Niemniej jednak jak ustalimy, iż ma Pan do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności, wówczas może Pan składać wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności i jeżeli Sąd się zgodzi odroczyć na 1 rok to starać się o zawieszenie postępowania
   lub
   walczyć o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego, ponieważ kara pozbawienia wolności nie przekracza 1 roku.

   + Odpowiedz
 3. 2018-01-02
  adaś pisze:

  dzień dobry. czy Sąd mógłby odroczyć karę pozbawienia wolności ( 1mies.23dni odwieszone warunkowe zwolnienie za drobne kradzieże sklepowe itp., grzywna 2000zł zamieniona na 100 dni pozbawienia wolności ) ze względu na brak zatrudnienia konkubiny posiadającej 18letniego syna, który ma zdiagnozowanych kilka chorób i schorzeń, uczącego się? nadmieniam, iż ostatnie 1,5 roku pracowałem za granicą wspierając finansowo konkubinę i jej syna, jestem poszukiwany do doprowadzenia. Konkubinie dodatkowo zdiagnozowano torbiele w obu piersiach, co będzie wymagało hospitalizacji bądź leczenia z dojazdami 40 km od miejsca zamieszkania. 2 lata temu przeszła operację onkologiczną, co spowodowało dodatkowe utrudnienia w zdrowiu. Syn ma zespół Aspergera i wymaga kontroli nauki, którą podejmuje indywidualnie w domu i pozostawiony bez jakiejkolwiek opieki na pewno będzie miał kłopoty choćby ze wstaniem rano z łóżka. Czy mam szansę na odroczenie kary na wyżej wymienione utrudnienia? Dziękuję

  + Odpowiedz
  • 2018-01-08
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności za uwagi na ciężką sytuację rodzinną lub okoliczności zdrowotne i jeżeli uzna, że Pana sytuacja pod taką kategorię się mieści, wówczas powinien odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności.

   Dodatkowo musi Pan pamiętać, że jeżeli jest Pan poszukiwany do wykonania tej kary to we wniosku o odroczenie powinien Pan złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania do czasu rozpoznania wniosku o odroczenie.

   Na marginesie jeżeli kara pozbawienia wolności nie przekracza jednego roku to może się Pan postarać o dozór elektroniczny. To jednak będzie wymagało Pana obecności na terytorium Polski.

   + Odpowiedz
 4. 2017-12-28
  Anna pisze:

  Pilnie potrzebuje pomocy.mam odwieszony wyrok art 286kk mam ugode z pokrzywdzona a sad niechce mi zmienic postanowienia ze wzgledu na ugode raz juz pisalam o odroczenie i nic tez czy moge pisac jeszcze raz o odorczenie na nowe okoliczności zdrowotn3 np.

  + Odpowiedz
  • 2018-01-08
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   jeżeli wystąpią nowe okoliczności w sprawie, wówczas jak najbardziej można składać nowy wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. Sąd nie rozpozna wniosku, który opiera się na tych samym stanie faktycznym. Natomiast jeżeli stan faktyczny jest inny, wóczas Sąd merytorycznie powinien rozpoznać prośbę  na nowo.

   Jednakże proszę pamiętać jak kara pozbawienia wolności nie przekracza 1 roku, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie dozór elektroniczny czyli odbywanie kary pozbawienia wolnosci w miejscu zamieszkania.

   + Odpowiedz
 5. 2017-12-28
  Anna pisze:

  Pilnie potrzebuje pomocy.mam odwieszony wyrok art 286kk mam ugode z pokrzywdzona a sad niechce mi zmienic postanowienia ze wzgledu na ugode raz juz pisalam o odroczenie i nic tez czy moge pisac jeszcze raz o odorczenie na nowe okoliczności zdrowotn3 np.

  + Odpowiedz
 6. 2017-11-24
  Przemysław pisze:

  witam mam taki problem w dniu wczorajszym uchylono mi dozór elektroniczny i czekam na wstawienie sie do A.S na 28 dni czy jes tmożliwe złożenie wniosku na odbycie tej kary w innym terminie ?

  + Odpowiedz
  • 2017-12-08
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   po pierwsze jeżeli Sąd uchylił Panu dozór elektroniczny to jeszcze ma Pan możliwość złożenia zażalenia do Sądu Apelacyjnego, w uzasadnieniu którego powinien Pan wskazać dlaczego Sąd Okręgowy wydał w Pana ocenie niesłuszną decyzję.

   Natomiast jeżeli powyższe działanie nie przyniesie oczekiwanego rezultatu to pozostaje złożenie do Sądu wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. W uzasadnieniu powinien Pan wskazać dlaczego takie rozstrzygnięcie będzie dla Pana lub Pana najbliższych korzystne.

   + Odpowiedz
 7. 2017-06-08
  Dominika pisze:

  Moj narzeczony po aresztowaniu zostal od razu osadzony w wiezieniu w celu odbycia kary 1rok i 2 miesiace. Stalo sie to tydzien temu. Od razu wzielam adwokata i zlozyl wniosek do sadu o odroczenie kary. Jestem w 9 miesiacu ciazy i zostalam bez jakichkolwiek srodkow do zycia, nie mam nikogo bliskiego kto moglby mi pomoc a sama nie podejme pracy zeby oplacic rachunki. Nie ma mi kto pomoc jesli bym urodzila a moze sie to stac w kazdej chwili, a jeszcze dziecko potrzebuje pampersow i roznych innych rzeczy. Wiec mam pytanie... jak duze sa szanse na odroczenie wyroku? I ile oczekuje sie na decyzje sadu? Wiem tez ze ma przyjsc do mnie kurator sadowy i przeprowadzic wywiad...

  + Odpowiedz
  • 2017-06-12
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   jak dobrze zrozumiałem Pani wpis to został złożony do Sądu wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że wobec wykonywania już kary pozbawienia wolności taki wniosek nie ma racji bytu, ponieważ odroczyć można tylko karę, która nie jest wykonywana. Natomiast z drugiej strony uspokajam, ponieważ Sąd wobec faktu osadzenia w zakładzie karnym powinien potraktować złożony wniosek o odroczenie jako wniosek o przerwę w karze i merytorycznie go rozpozna.

   Wracają do Pani pytania jakie są szanse to na obecnym etapie ciężko jest jednoznacznie powiedzieć. Jeżeli Pani narzeczony faktycznie jest jedyną osobą, która może zapewnić Pani i dzecku byt to Sąd może pozytywnie rozpoznać wniosek o przerwę w karze.

   + Odpowiedz
 8. 2017-02-09
  Agata pisze:

  Dzien dobry Toczy sie przeciw mnie postepowanie karne(zusy podatki) grozi mi kara pozbawienia wolnosci.jednoczesnie jestem matka 5 letniej autystycznej dziewczynki ktora wymaga stalej opieki i wsparcia w codziennym zyciu z tego powodu nie pracuje i nie mam z czego zaplacic dlugow. Czy istnieje jakas kara zastepcza zamiast pozbawienia wolnosci?

  + Odpowiedz
  • 2017-02-20
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   ciężko jest odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż nie wiem jaki zarzut został Pani przedstawiony. Jednakże Sąd zawsze może orzec karę pozbawienia wolności w zawieszeniu (jeśli kara pozbawienia wolności nie będzie przekraczała 1 roku), może także orzec samą karę grzywny lub ograniczenie wolności zgodnie z art. 37b KK jeśli zagrożenie karą nie przekracza 8 lat pozbawienia wolności. 

   + Odpowiedz
 9. 2015-09-23
  Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

  Drodzy Czytelnicy
  Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu. Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć. Jednocześnie zapewniam, że szanuję Waszą prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.

  Pozdrawiam Adwokat Mariusz Stelmaszczyk

  + Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.POUCZENIE O PRAWACH AUTORSKICH DOTYCZĄCYCH POWYŻSZEGO PISMA PROCESOWEGO.

Jako autor tego pisma procesowego wyrażam zgodę na wykorzystanie tego pisma do prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przekazywanie wzoru tego pisma innym osobom, a w szczególności do zamieszczania go do pobrania w Internecie. Taki czyn stanowi przestępstwo z art. 78 ust. 1 pr. aut.

Jeżeli w Twojej ocenie wniosek jaki pobrałeś pomógł Ci w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej i był wart zapłaconej przez Ciebie kwoty, wówczas uszanuj moje prawa autorskie do tego pisma i nie udostępniaj go innym osobom, gdyż włożyłem dużo pracy w stworzenie tego pisma.

Będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś.

Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.


LISTA WZORÓW PISM PROCESOWYCH


Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
 1. Apelacja od wyroku za jazdę po alkoholu - wzór
 2. Zażalenie na postanowienie Sądu o odmowie zgody na blokadę alkoholową
 3. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu przy najwyższym wyniku 0,10 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 4. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. z wnioskiem o zmianę orzeczenia poprzez odstąpienie od orzeczenia środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznyc
 5. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń z wnioskiem o zmianę rozstrzygnięcia poprzez orzeczenie środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy
 6. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej z przestępstwa jazdy po alkoholu na wykroczenie jazdy pod wpływem alkoholu
 7. Odstąpienie przez sąd na podstawie art. 39 § 1 k.w. od zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 8. Korzyści z warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k.
 9. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 10. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z zakazem prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 11. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 12. Jak powinno wyglądać badanie trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu?
 13. Kiedy badanie trzeźwości alkomatem zostało przeprowadzone prawodłowo w sprawie o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu?
 14. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 15. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 16. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 17. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 18. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r.
 19. Wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową - wzór
 20. Stanowisko procesowe w przedmiocie oświadczenia złożonego przez podejrzanego podczas zatrzymania przed funkcjonariuszami Policji
 21. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu mechaniki, maszyn i urządzeń - analizatorów alkoholu
 22. Zmiana terminu przesłuchania na Policji w charakterze podejrzanego w sprawie karnej o przestępstwo
 23. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania 15 - minutowego odstępu pomiędzy badaniami
 24. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy
 25. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 26. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania czasu i objętości wydechu
 27. Odwołanie od decyzji Starosty w sprawie odmowy wydania dokumantu prawa jazdy
 28. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej oraz opisu czynu z przestępstwa z art. 178a § 1 k.k. na wykroczenie z art. 87 § 1 k.w.
 29. Wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 30. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 31. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z orzeczeniem 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 32. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo prowadzenia motocykla w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k.
 33. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 34. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 35. Wniosek o umorzenie postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 36. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 37. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowanie karnego w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§1k.k. z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 38. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowanie karnego w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§1k.k. z odstąpieniem przez Sąd od orzekania zakazu prowadzenia pojazdów
 39. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z orzeczeniem przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku.
Zatrzymane prawo jazdy
 1. Zażalenie na postanowienie Prokuratora o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k.
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 3. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 4. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 5. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 6. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. na karę grzywny z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 7. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w.
 8. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
 9. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 § 1 k.w.
 10. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
Pozbawienie wolności
 1. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 2. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 3. Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności
 4. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
 5. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
 6. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 7. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 8. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 9. Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary
 10. Wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 11. Wniosek o przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 12. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 13. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
Dozór elektroniczny
 1. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia zgody na dozór elektroniczny
 2. Wniosek o dozór elektroniczny z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci
 3. Wniosek o dozór elektroniczny
Posiadanie narkotyków
 1. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo posiadania narkotyków
 3. Wniosek do Prokuratury o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 4. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo posiadania narkotyków
 5. Wniosek do Sądu o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
Sprawy rodzinne
 1. Wniosek o wszczęcie egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym
 2. Oświadczenie o wyborze komornika sądowego przez wierzyciela
 3. Umorzenie postępowania egzekucyjnego z alimentów na wniosek dłużnika
 4. W jaki sposób złożyć wniosek o eksmisję w przypadku stosowania przemocy przez członka rodziny?
 5. Jak napisać pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków?
 6. W jaki sposób złożyć pozew o obniżenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka
 7. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się z art. 207 § 1 k.k. z wnioskami dowodowymi wzór
 8. W jaki sposób złożyć pozew o podwyższenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka?
 9. Pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu przemocy domowej
 10. Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko
 11. W jaki sposób złożyć pozew o alimenty na rzecz małoletniego dziecka
Wady fizyczne i prawne sprzedanego samochodu
 1. Zawiadomienie o wadzie prawnej sprzedanego samochodu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i wezwaniem do zwrotu zapłaconej ceny
 2. Wniosek do Prokuratury o zwrot zatrzymanego pojazdu w związku z jego kradzieżą na szkodę prawowitego właściciela
Bezpieczeństwo transakcji PayU

Strona używa plików cookie. Pozostając na naszej stronie wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. [OK]