ZAŻALENIE NA POSTANOWIENIE SĄDU O ZATRZYMANIU DOKUMENTU PRAWA JAZDY W SPRAWIE O WYKROCZENIE Z ART. 86 § 1 K.W.

CENA: 100.00 PLN

Wzór pisma procesowego Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za wykroczenie z art. 86 § 1 k.w., znajduje się pod artykułem.

Przed podjęciem decyzji o pobraniu wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem, który znajduje się w zakładce: O SERWISIEArtykuł ten postanowiłem napisać, ponieważ funkcjonariusze Policji po spowodowaniu przez kierowcę zwykłej stłuczki masowo zatrzymują dokumenty prawa jazdy.

Procedura zatrzymania prawa jazdy wygląda zawsze tak samo. Na miejsce kolizji przyjeżdża funkcjonariusz Policji, pyta kto jest sprawcą i zatrzymuje za pokwitowaniem dokument prawa jazdy.

Należy w tym miejscu podkreślić, iż możesz się poruszać samochodem na podstawie takiego pokwitowania przez okres 7 dni od daty zatrzymania Ci dokumentu.

Następnie funkcjonariusz po odebraniu dokumentu prawa jazdy ma 7 dni, aby wysłać do Sądu wniosek o zatrzymanie Twojego prawa jazdy. Natomiast postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy Sąd wydaje w ciągu 14 dni od dnia otrzymania od Policji w/w pisma. Sąd podejmie decyzję czy uwzględnić przedmiotowy wniosek i zatrzymać Ci prawo jazdy czy też odniesie się negatywnie do wniosku Policji i postanowi zwrócić  Twój dokument prawa jazdy. Jeżeli Sąd postanowi nie uwzględnić wniosku Policji i zwrócić Ci prawo jazdy, będziesz mógł bez obaw poruszać się samochodem.

Natomiast jeżeli Sąd uwzględni wniosek Policji i postanowi zatrzymać Ci prawo jazdy, to sytuacja zaczyna się komplikować. W tym miejscu powstaje pytanie, co w tej sytuacji należy zrobić, jak działać w sytuacji, gdy Sąd zatrzymał Twój dokument prawa jazdy?

Jeśli Sąd wyda postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy, wówczas Sąd doręcza Ci to postanowienie niezwłocznie listem poleconym na wskazany przez Ciebie adres do korespondencji. Od momentu odebrania postanowienia, masz 7 dni na złożenie zażalenia na postanowienie o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy. Dla przykładu: jeżeli odebrałeś postanowienie w poniedziałek 1 listopada 2014 roku, to ostateczny termin na złożenie zażalenia na postanowienie masz do następnego poniedziałku tj. 08 listopada 2014 roku.

Zażalenie na postanowienie o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy możesz wysłać listem poleconym lub złożyć osobiście na biurze podawczym. Na wstępie należy zaznaczyć, iż zażalenie na postanowienie Sądu wnosi się do tego samego Sądu, który wydał omawiane postanowienie. Dla przykładu, jeżeli postanowienie wydał Sąd Rejonowy w Sopocie, wówczas zażalenie należy wnieść także do Sądu Rejonowego w Sopocie. Po drugie należy napisać, iż zażalenie wnosimy na postanowienie Sądu o zatrzymanie prawa jazdy z dnia (dzień wydania postanowienia), a potem podstawę prawną. Podstawa prawna to art. 137 ust. 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Natomiast co do uzasadnienia to najlepiej jest je podzielić na 3 rozdziały czyli:

 
 • stopień społecznej szkodliwości czynu;
 
 • nieznaczny stopień zawinienia
oraz
 
 • właściwości osobiste i Twój dotychczasowy sposób życia.

W rozdziale o stopniu społecznej szkodliwości należy opisać (jeżeli taka sytuacja faktycznie miała miejsce), że popełnione przez Ciebie wykroczenie charakteryzuje się niewielkim wpływem na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dla przykładu, jeżeli w momencie kontroli drogowej na drodze nie poruszały się żadne inne samochody niż Twój, to podnieś tę okoliczność w zażaleniu. Tak samo jeśli droga, którą się poruszałeś była mało uczęszczaną drogą gminną, a nie drogą ekspresową czy autostradą, to również zamieść ten argument w zażaleniu na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy. Jak widać w tym rozdziale bardzo wiele czynników wpływa na to czy niebezpieczeństwo jakie stworzyłeś w komunikacji było niewielkie czy nawet znikome.

Następnym rozdziałem w zażaleniu na postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy powinien być nieznaczny stopień zawinienia. Rozdział ten charakteryzuje się okolicznościami, które towarzyszyły w popełnieniu wykroczenia. Dla przykładu kierowca samochodu dowiedział się, że bliska dla niego osoba trafiła do szpitala. Kierowca ten chciał jak najszybciej dotrzeć do szpitala, aby dowiedzieć się o stan zdrowia osoby najbliższej i tylko dlatego popełnił wykroczenie, za które funkcjonariusz zatrzymał dokument prawa jazdy.

Kolejnym rozdziałem, jaki powinien znaleźć się w zażaleniu to właściwości osobiste oraz dotychczasowy sposób życia. W tym rozdziale należy opisać swoje życie prywatne i zawodowe oraz przede wszystkim dlaczego jest Ci potrzebny dokument prawa jazdy. Jeżeli dla przykładu osoba, której zatrzymano prawo jazdy jest przedstawicielem handlowym i rocznie pokonuje około 50 000 km, to wówczas należy opisać to w zażaleniu.

Na zakończenie należy podkreślić, że wszelkie sytuacje, do których niezbędny jest Ci dokument prawa jazdy należy podnieść w zażaleniu, ponieważ zwiększa to szanse, że Sąd uwzględni Twoje zażalenie i zwróci Ci dokument prawa jazdy.


Przed podjęciem decyzji o zakupie wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem pisma procesowego, który znajduje się w zakładce: O SERWISIE
Procedura zakupu wzoru pisma procesowego:

Po kliknięciu ikonki KUP TERAZ, która znajduje się poniżej, pojawi się strona z zamówieniem, które chcesz zrealizować. Zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu (informacje te przekazujesz tylko do mojej wiadomości i zostaną jedynie wykorzystane do zrealizowania transakcji). Po wpisaniu wymaganych danych należy kliknąć na ikonkę KUPUJĘ WNIOSEK. Następnie zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę, na której pojawią się ikonki kilkunastu banków. Po wyborze właściwego banku, na końcu strony znajduje się ikonka PayU, która należy kliknąć, aby dokończyć transakcję. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę logowania się do Twojego banku i aby otrzymać wzór pisma procesowego należy dokonać przelewu. Po zrealizowaniu przelewu, zamówiony przez Ciebie wzór pisma procesowego zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail, który podałeś na samym początku. Wzór pisma procesowego powinien pojawić się na Twoim e-mailu w ciągu 2 godzin.

Jeżeli pojawi się jakikolwiek problem techniczy z realizacją zamówienia, wówczas proszę o kontakt:

- e-mailowy na adres: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
lub
- telefoniczny pod nr 697 053 659
 
Możesz również zakupić wzór pisma procesowego dokonując bezpośrednio przelewu lub wpłaty przekazem pocztowym na nr konta Kancelarii:

46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Jako odbiorcę przelewu lub przekazu pocztowego wpisz:


Kancelaria Adwokacka Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

tytuł przelewu lub przekazu pocztowego: wzór pisma procesowego


Po wykonaniu przelewu lub przekazu pocztowego należy wysłać e-maila na adres:  biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
, w którym proszę napisać jaki wzoru pisma procesowego zamówiłeś oraz potwierdzanie przelewu lub zdjęcie potwierdzenia wpłaty na poczcie. Wówczas w ciągu 2 godzin zamówiony wzór zostanie do Ciebie wysłany na Twój adres e-mail.
 
Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy  
za wykroczenie z art. 86 § 1 k.w. możesz pobrać klikając na ikonę KUP TERAZ

TAGI:
zażalenie wzórWzór pisma procesowego znajdujący się na stronie został napisany w przejrzysty sposób, ułatwiający jego samodzielne uzupełnienie o argumenty, dotyczące popełnionego przez Ciebie przestępstwa lub wykroczenia. Pod treścią każdego wzoru pisma procesowego znajduje się instrukcja postępowania w sprawie m.in. kiedy należy złożyć kupione przez Ciebie pismo, w jakiej formie oraz do jakiego organu należy je złożyć.
Jeżeli jednak chcesz, abym sprawdził Twoje pismo pod kątem merytorycznym oraz formalnym, jak również czy w swoim piśmie odpowiednio opisałeś wszystkie argumenty, możesz zamówić dodatkową usługę, jaką jest sprawdzenie napisanego przez Ciebie pisma, wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila ze swoim wnioskiem wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 zł.

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 300 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

W ciągu 1 dnia roboczego dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z ewentualnymi poprawkami do Twojego pisma oraz nowymi argumentami, których nie ująłeś w swoim piśmie.


Aktualnie brak opinii.Napisz swoją recenzjęPrzesłane komentarze

 1. 2018-05-09
  Marek pisze:

  Witam, dzisiejszego dnia miałem niemiłą sytuację, mianowicie odjeżdżając spod bloku niedostosowałem prędkości na zakręcie wpadłem w poślizg i wjechałem na chodnik auto jest całe całe szczęście nikogo na tym chodniku nie było nikt nie jest pokrzywdzony aczkolwiek pewien przechodzeń widział zaistniałą sytuacje i zadzwonił na policję ( osoba dzwoniąca pracuje w komendzie) pod pretekstem, że próbowałem go potrącić kiedy spacerował z dzieckiem co oczywiście jest nie prawdą. Zabrano mi prawojazdy i mam kwitek, że mogę kierować przez 7 dni. Posiadam 3 świadków którzy podróżowali razem ze mną i mogą potwierdzić, że chodnik był pusty i nikogo tam nie było a osoba która dzwoniła po prostu kłamie. Co mam zrobić w tej sytuacji? mam szanse na odzyskanie prawajazdy? Proszę o Pomoc. Pozdrawiam, Marek.

  + Odpowiedz
  • 2018-05-14
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   po pierwsze musi się Pan dowiedzieć na jakim etapie jest Pańska sprawy. Procedura wygląda tak, że policjant w przyapdku zatrzymania prawa jazdy ma 7 dni na wystosowanie do Sądu wniosku o jego zatrzymanie. I tutaj pierwsze co powinien Pan zrobić to ustalić policjanta prowadzącego sprawę, wykonanie do niego telefonu z zapytanie czy ten dokument Panu zwróci a jeżeli nie to należy sformułować do Sądu, do którego pójdzie wniosek policji stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku policji, w którym powinien Pan wnosić o nieuwzglęnienie wniosku o zatrzymanie i poprosić o zwrot w Pana ręce.

   + Odpowiedz
 2. 2018-03-07
  Arek pisze:

  Dzień dobry, Czy policja w drugim wniosku do sądu o zatrzymanie prawa jazdy musi go podtrzymać, czy może wnioskować o ukaranie jedynie grzywną bez zasądzania zakazu o prowadzeniu pojazdów ? jestem podejrzany o popełnienie wykroczenia z art 86.1kw na podstaiwe art 137 ust 1 pkt 2 ustawy z dnia 20.06.1997. W postanowieniu sąd pisze że na obecnym etapie postępowania czyni prawdopodobnym orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów. PS. po zatrzymaniu prawa jazdy i przekaziu do sądu napisałem dość obszerne stanowisko procesowe w którym wnosiłem o nie wydawanie zakazu prowadzenia pojazdów. Z góry dziękuję za odpowiedź, Arek

  + Odpowiedz
  • 2018-03-12
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   doświdczenie zawodowe wskazuje, że jak policja wnosiła o zatrzymanie dokumentu prawa jazdy to zapewne ich stanowisko będzie takie, że będą wnosili o wymierzenie Panu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   W mojej ocenie (jeżeli nie kwestionuje Pan winy i sprawstwa) powinien Pan wysłać do Sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karzę na karę grzywny, natomiast powinien Pan wnosić o odstąpienie od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   W uzasadnieniu powinien Pan wyjaśnić Sądowi, dlaczego zakaz prowadzenia będzie dla Pana lub Pana najbliższych tragiczny w skutkach, np prawo jazdy jest Panu potrzebne do pracy zarobkowej.

   + Odpowiedz
 3. 2018-03-01
  Mateusz pisze:

  Witam, moja sprawa wygląda następująco, w roku 2008 zdałem prawo jazdy, i jako przedstawiciel handlowy jeździłem po całej Polsce. Niestety często dostawałem mandaty, za przekroczenie prędkości. Mandaty były przeze mnie przyjmowane, ponieważ nikt jeszcze wtedy nie wiedział o tym, że pomiary za pomocą urządzenia ?iskra? są nieprawidłowe. Niestety przekroczyłem dopuszczalną liczbą punktów karnych i prawo jazdy zostało mi zabrane, po łatach okazuję się, że pomiary ty, urządzeniem były błędne. Czy istnieje jakaś szansa na odzyskanie takiego prawa jazdy?

  + Odpowiedz
  • 2018-03-12
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   niestety czas na wniosek o uchylenie prawomocności mandatu wynosi tylko 7 dni, wobec powyższego jeżeli te terminy od czasu przyjęcia mandatu przepadły to niestety już takie działania Panu nie przysługują.

   Natomiast, gdyby którakolwiek ze spraw o wykroczenie trafiła do Sądu to można się postarać o wzowienie postępowania.

   Zgodnie z art. 113 par 1 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia w związku z art. 540 par 1 punkt 2 podpunkt a kodeksu postępowania karnego Postępowanie sądowe zakończone prawomocnym orzeczeniem wznawia się, jeżeli po wydaniu orzeczenia ujawnią się nowe fakty lub dowody wskazujące na to, że skazany nie popełnił czynu albo czyn jego nie stanowił przestępstwa lub nie podlegał karze.

   Należy również pamiętać, iż wniosek taki składa się do Sądu Okręgowego właściwego dla miejsca popełnienia wykroczenia, oraz że czas na złożenie takiego wniosku wynosi zaledwie 1 miesiąc od czasu dowiedzenia się o w/w okoliczności.

   + Odpowiedz
 4. 2018-01-05
  Krzysztof pisze:

  Witam. 2 miesiące temu doszło do kolizji drogowej z mojej winy. Nie ustąpiłem pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Nie byłem pod wpływem alkocholu, ani narkotyków. Nikt nie ucierpiał (nie znalazł się w szpitalu). Policja zabrała moje prawo jazdy tuż po zdarzeniu. Po tygodniu zadzwonili do mnie z sądu, że mogę odebrać prawo jazdy. Jakieś 2 dni po odebraniu prawka dostałem postanowienie (zdjęcie nr. 1), że sąd nie zatrzyma mojego prawo jazdy, do czasu ocenienia, czy będzie wydany zakaz, czy nie. 3 dni temu dostałem awizo, że mam przesyłkę do odebrania. Odebrałem ją dziś. Był to Wyrok Nakazowy, w którym sąd orzeka, że dostaje grzywnę, oraz zakaz prowadzenia pojazdów na 6 miesięcy (zdj. nr. 2,3). Z treści wynika, że sąd orzekł tak na podstawie wniosku z Policji (zdj. nr. 3,4). Można też wyczytać, że można wnieść sprzeciw do sądu i ma się na to 7 dni. Nie dostałem żadnych informacji o tym gdzie wpłacić grzywnę, ani czy muszę oddać prawko. I teraz moje pytania: 1. Jeśli nie wniosę sprzeciwu to czy mogę jeździć samochodem do czasu, aż sąd nie wyda orzeczenie, że mam zwrócić prawko? 2. Od kiedy tak naprawdę liczy się zakaz? 3. Czy jeżeli się odwołam, to będę mógł jeździć autem? (w pouczeniu jest napisane, że "W razie wniesienia sprzeciwu wyrok nakazowy traci moc" - pkt. 5) 4. Czy ewentualny sprzeciw nie spowoduje tego, że poniosę koszty za wydanie poprzedniego wyroku nakazowego, z których jak to jest napisane w pkt. 3 orzeczenia, zostałem zwolniony? 5. No i najważniejsze, czy mam szansę cofnięcia zakazu, po wniesieniu sprzeciwu? Dodam tylko że moja sytuacja wygląda tak: Jestem 19-letnim uczniem technikum, który mieszka na wsi, mam 10 km do miasta, a w tym szkoły. Jestem na utrzymaniu taty i babci (z czego tata pracuje, a babcia ma rentę). W sumie jest nas czworo - mam siostrę. Często proszono mnie o podwiezienie/odebranie kogoś do/z danego miejsca. Planuje zarobić trochę w wakacje, gdyż mam w zamiarze pójść na studia, a praca którą jestem zainteresowany, może nie WYMAGA posiadania prawo jazdy, ale na pewno miałbym dużo większe szanse. Dojeżdzałem do szkoły samochodem, gdyż autobusy do miejscowości, w której mieszkam jeżdżą rzadko. Dziękuję.

  + Odpowiedz
  • 2018-01-08
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam Pana,

   w mojej ocenie jak najbardziej należy złożyć sprzeciw od wyroku nakazowego i powalczyć o to aby Sąd nie orzekał wobec Pana zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Należy pamiętać, że na złożenie sprzeciwu jest 7 dni od daty jego odebrania. Po złożeniu sprzeciwu sprawa trafi na zasadach ogólnych na tzw. wokandę czyli Sąd wyznaczy termin rozprawy, na który Pana wezwie. Na tym terminie powinien Pan złożyć wniosek o dobrowolne poddanie się karze na karę grzywny z jednoczesnym odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Musi Pan wiedzieć, że zakaz za spowodowanie kolizji drogowej jest fakultatywny czyli Sąd może orzec zakaz ale nie musi i jeżeli po złożeniu sprzeciwu wyrazi Pan chęć dobrowolnego poddania się karze na samą karę grzywny ale z odstąpieniem od zakazu z powodu Pan warunków i właściwości osobistych tj. pomoc rodzinie, potrzeba zachowania prawa jazdy itp. to są powinien taki wniosek zaaceptować i nieorzekać wobec Pana zakazu prowadzenia.

   + Odpowiedz
 5. 2017-11-09
  Pawel pisze:

  Ostatnio jechałem i przekroczyłem prędkość i zabrali mi prawo jazdy na 3 miesiace. Dodam że mierzyli mnie z suszarki gdzie padał deszcz i jechały za mną auta. Ja jechałem przepisowo

  + Odpowiedz
  • 2017-12-29
   mateusz pisze:

   Miałem kolizję drogową 28 styczna przy wyprzedzaniu pojazdu zauważyłem że nie zdążę dałem po hamulcu żeby się schować i wpadłem w poślizg samochód wyprzedzany zahaczyłem delikatnie lekkie wgięcie ale niestety czołówki nie udało mi się uniknąć ja z tego wyszedłem nawet bez zadrapaniu Pani przede mną też Pan co zderzył się ze mną czołową wyszedł o własnych siłach został ale zabrany przez pogotowie ale okazało się że to nic poważnego . Policja na miejscu zabrała prawo jazdy zostały mi zwrócone przez Pania prokurator jakoś po 3 tygodniach . Policja po pół roku gdy wszystko okazało się że to jest wykroczenie wywnioskowała do sądu o karę grzywny 300zł jednak sąd chciał zabłysnąć i zmienił jego postanowionie na 300zł i 6 mięsiecy prawko ja nato się zgodziłem złożyłem zażalenie jednak sąd na następnej wokandzie oczywiście ten sam sędzia powiedział że swojego zdania nie zmieni choć przekazałem pismo od pracodawcy że zwolni mnię ze jest ze mnie bardzo zadowolony itd pracuje jako kierowca dostawca towaru. Także wytłumaczyłem sędziemu że mieszkam 3km od miasta a także mam mamę po poważnej operacji że ma problemy z chodzeniem i jako jedyny mam możliwość wożenie jej do miasta czy do lekarzy których często musi odwiedzać . Pracuję także w klubie piłkarskim w charakterze wolontariatu jako trener piłki nożnej w mieście oddalonym od miejscowości mojego zamieszkania 3km ale to nie w tym najważniejsze tylko to że złożyłem pismo od prezesa klubu że woże dzieci własnym samochodem z biednych rodzin z pobliskich wiosek na trenigu zaco oczywiście nie biorę żadnego wynagrodzenia poprostu organizuje im czas by nie mieli czasu na inne głupoty . Nie rozumiem decyzji tego sędziego a z tego co wiem będzie i rozprawę prowadził co ja mogę jeszcze w tej sytuacji zrobić czy tylko oddać prawko bez walki . Nie mówie mam 7 mandatów czy 8 ale ja pokonuję w roku z 70tys km a naprawdę to nie jest tylko do kościoła i wiadomo że jako kierowca nie mogę wiecznie trzymać się 50 ale na koncie nie mam żadnej kolizji ani nic innego poza to jedną sytuacją . Czy warto i czy można złożyć wrazie złego wyroku( wątpliwości że ten sam sędzia zmieni swoją decyzje ma chyba wszystko gdzieś co mówię młody to pirat) a co robi dobrego to nie ważne dzięki prawo jazdom.. Czy warto i można złożyć apelacje do wyższej istancji?

   + Odpowiedz
   • 2018-01-08
    Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

    Witam Pana,

    z treści Pana wpisu rozumiem, że Sąd wydał wobec Pana wyrok nakazowy. W mojej ocenie od tego wyroku należy złożyć sprzeciw i jak Sąd wyznaczy termin rozprawy, na który powinien Pana wezwać to powinien Pan złożyć wniosek o dobrowolne poddanie się karze na karę grzywny ale żeby Sąd odstąpił od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz w tej sytuacji jest fakultatywny co oznacza, że Sąd może ale nie musi orzekać zakazu prowadzenia pojazdów.

    We wniosku musi Pan wykazać do czego wykorzystuje Pan prawo jazdy i jego utrata będzie dla Pana jak i Pana jabliższych tragiczne w skutkach.

    + Odpowiedz
  • 2017-12-04
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   jeżeli przyjął Pan mandat za wykroczenie przekroczenia prędkości to jedyną drogą, która Panu pozostaje to złożenie do Sądu wniosku o uchylenie prawomocności mandatu. Na taką czynność ma Pan 7 dni od daty podpisania mandatu. W uzasadnieniu wniosku powinien Pan wskazać dlaczego policjant w sposób sprzeczny z prawem ocenił, iż to Pan był sprawcą omawianego wykroczenia.

   Pozdrawiam
   Adwokat Bartosz Nadwodny

   + Odpowiedz
 6. 2017-11-03
  Dariusz pisze:

  Dzien dobry mam pytanie jestem kierowca autobusu w komunikacji miejskiej w dniu dzisiejszym doszlo do lekkiej stluczki autobusu z pojazdem osobowym wina byla bardzo kontrowersyjna policjanci powiedzieli ze jak nie przyjme mandatu to zatrzymaja mi prawo jazdy ja mandatu nie przyjalem bo nie zgadzam sie ze jestem sprawca otrzymalem pokwitowanie na 7dni.co teraz mam robic aby nie stracic pracy prosze o jakas porade.

  + Odpowiedz
  • 2017-12-04
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam Pana,

   na początku powinien Pan ustalić kiedy oraz do jakiego Sądu policja wyśle Pana prawo jazdy wraz z wnioskiem o jego zatrzymanie. Po ustaleniu (telefonicznie) tych informacji należy sporządzić i wysłać do Sądu stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku policji, w którym powinien Pan wnosić o nieuwzględnienie wniosku policji i zwrot zatrzymanego prawa jazdy.

   W uzasadnieniu takiego wniosku powinien Pan opisać całą sytuację tj. dlaczego nie zgadza się Pan z twierdzeniem policjanta o Pana winie oraz opisać do czego wykorzystuje Pna dokument prawa jazdy (obowiązki zawodowe, ryzyko utraty pracy itp).

   Stanowisko to najlepiej złożyć jak najszybciej, gdyż Sąd ma teoretycznie 14 dni na rozpoznanie wniosku policji.

   Pozdrawiam
   Adwokat Bartosz Nadwodny

   + Odpowiedz
 7. 2017-07-28
  Piotr pisze:

  Witam trzy tygodnie temu miałem kolizję. Jechałem i na łuku miałem trochę zbyt dużo prędkość do warunków drogowych padał wcześniej deszcz wyrzucilo mnie z łuku i uderzylem w samochód z naprzeciwka nikomu nic się nie stało mam prawo jazdy 11 miesięcy i teraz dostałem pismo ze sąd może orzecz zabranie prawa jazdy . Nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji bo prawo jazdy są mi bardzo potrzebne do dojazdów do szkoły na zawody i treningi.

  + Odpowiedz
  • 2017-07-31
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   jak dobrze Pana rozumiem to otrzymał Pan postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. Sąd wydając owe postanowienie nie orzeka jak narazie o zakazie prowadzenia pojazdów, gdyż należy u Pana przeprowadzić postępowanie dowodowe, które wykaże czy należy orzekać wobec Pana zakaz czy też nie.

   Jak otrzymał Pan postanowienie o zatrzymaniu prawa to powinien Pan w ciągu 7 dni złożyć zażalenie na to postanowienie, w uzasadnieniu którego powinien Pan wskazać, że decyzja o zatrzymaniu jest przedwczesna a po drugie musi Pan przedstawić Sądowi, po jest Panu potrzebne prawo jazdy.

   Wykroczzenie z art. 86 k.w. jest wykroczeniem przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji i Sąd może ale nie musi orzekać zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   + Odpowiedz
 8. 2017-04-29
  Grzegorz pisze:

  Witam mialem takie zdarzenie na rondzie jadac prawym pasem uderzyla w mnie kobieta w lewa strone policja zatrzymala mi pj za stwarzanie zagrozenia z prawego pasa nechalem w lewo byl tam znak f-10 ,ruch okrężny i ustap pierszenstwa prosze pomoc

  + Odpowiedz
  • 2017-05-11
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   jak dobrze rozumiem Pana wpis to Pan podczas próby zjechania z ronda uderzył w samochód znajdujący się na prawym pasie. Według wstępnej oceny jeżeli taka sytuacja miała miejsce to wina leży po Pana stronie. Niemniej jednak w mojej ocenie wykroczenie, które Pan popełnił jest wykroczeniem, za które Sąd nie powinien orzekać zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oczywiście Sąd za popełnienie wykroczenia z art. 86 par 1 KW może orzec zakaz prowadzenia pojazdów jednakże nie ma takiego obowiązku. Wobec powyższego powinien Pan wykazać, że popełnione wykroczenie charakteryzowało się nieznacznym stopniem zawinienia oraz znikomym stopniem społecznej szkodliwości, oraz że (jeżeli tak faktycznie jest) zakaz prowadzenia pojazdów spowoduje zbyt daleko idące konsekwncje dla Pana i Pana rodziny. Jeżeli zakaz spowoduje utratę pracy, wówczas należy taką okoliczność opisać przed Sądem,

   + Odpowiedz
 9. 2017-04-29
  Michal pisze:

  Dobry wieczór Dn. 20.03.17 zostało mi zabrane prawo jazdy, za przejazd na czerwonym i wymuszenie pierszenstwa samochodowi policyjnemu. Dziś tj.28.04.17 otrzymałem z sądu rejonowego list z wyrokiem, w którym prawo jazdy zostanie zatrzymane na 1 rok czasu i grzywne w wysokości 500zł. Czy to zgodne z prawem tzn czas oczekiwania ponad miesiąc? czy jest możliwość wyjścia z tej sytuacji i zwrotu tego prawa jazdy wcześniej? bardzo prosze o pomoc. W inernecie czytałem sprzeczne informacje na temat kierowania zażalenia, niewiem czy do tego samego sądu, czy do sądu wyższej instancji?

  + Odpowiedz
  • 2017-05-11
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   co prawda Sąd jest zobowiązany aby wszelkie sprawy załatwiać niezwłocznie ale nie ma wyznaczonych żadnych sztywnych terminów. Wobec powyższego Sąd mógł wydać wyrok nakazowy po miesiącu od daty zatrzymania prawa jazdy.

   Natomiast pismo, które Pan otrzymał to wyrok nakazowy. Jeżeli nie zgadza się Pan z jego treścią to można w ciągu 7 dni od daty otrzymania pisma złożyć sprzeciw od tego wyroku, wóczas sprawa trafi na zasadach ogólnych do Sądu.

   Jak złoży Pan sprzeciw to Sąd wyznaczy rozprawę i na tej rozprawie może Pan wnioskować o nieorzekanie wobec Pana zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   + Odpowiedz
 10. 2017-04-21
  P pisze:

  Witam serdecznie, Policjanci zatrzymali mi prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym co zmusiło pieszych do odskoczenia na bok. Gdy wyjeżdżałem nie zauważyłem pieszych którzy szli. Po dwóch tygodniach od zatrzymania prawa jazdy przyszło decyzja sądu o zatrzymaniu prawa jazdy. Czy jest szansa, że gdy się odwołam od decyzji zostanie mi zwrócone prawo jazdy?

  + Odpowiedz
  • 2017-05-11
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   ciężko jest Pani jednoznacznie odpowiedzieć czy Sąd uwzględni Pani zażalenie na zatrzymanie dokumentu prawa jazdy. Bardzo wiele zależy od tego czy popełnione przez Pani wykroczenie uzsadnia orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd rozpoznający sprawę będzie badał stopień społecznej szkodliwości, stopień Pani zawinienia, właściwości i warunki osobiste oraz konsekwencje ewentualnego orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   Podsumowując jeżeli Sąd uzna, że nie stwarza Pani niebezpieczeństwa jako kierowca w ruchu drogowym, oraz że orzeczenie ewentualnego zakazu będzie zbyt daleko idącą konsekwencją dla Pani i Pani rodziny, wówczas może postanowić o zwrocie dokumentu prawa jazdy.

   + Odpowiedz
 11. 2017-01-19
  Majkel pisze:

  Witam. 19listopada 2016r zatrzymano mi fizycznie prawo jazdy po alkoholu przez policję 16stycznia 2017r dostałem pismo z prokuratury o decyzji zatrzymania z dnia 5 stycznia 2017r.Skorzystałem w dniu zatrzymania z badania krwi wiec policja ma obowiązek dostarczenia wyniku badania z dokumentem zatrzymanym to prokuratury w ciągu 30dni a prokurator 14 dni na postanowienie zatrzymania. Przekroczono tą procedurę wiec należy się zwrot dokumentu. Prawda?

  + Odpowiedz
  • 2017-02-20
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   odpowiadając na Pana pytanie to wszystko zależy od tego czy oprócz badania krwi było wobec Pana przeprowadzenie badania trzeźwości analizatorem alkoholu. Jeżeli takie badanie było, wówczas organy ścigania nie muszą czekać na analizę krwi pod kątem obecności alkoholu. 

   Natomiast jeżeli odmówił Pan badania alkomatem i pozostaje tylko badanie krwi, wówczas zgodnie z art.136 ust. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym jeżeli wyniki nie wpłynął w ciągu 30 dni, prawo jazdy należy oddać właścicielowi.

   + Odpowiedz
 12. 2016-10-30
  kasia78@interia.eu pisze:

  Dzień dobry jadąc nie całe 40 km na H uderzyłam pieszych w nogi po przyjeździe karetki nic nikomu się nie stalo policja zabrała mi prawo jazdy na 7 dni oczywiście byłam trzeźwa i co teraz jestem załamana Pan policjant mówił sam ze nie było żadnej prędkości co teraz poradzić poprostu spojrzałam się w lusterko i się stalo

  + Odpowiedz
  • 2016-11-02
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   po pierwsze musi się Pani dowiedzieć, że policja od daty zatrzymania dokumentu na drodze na 7 dni na to aby wysłać do Sądu wniosek o zatrzymanie Pani dokumentu prawa jazdy. Wobec powyższego może się Pani dowiedzieć dzwoniąc na komendę, z której byli funkcjonariusze o policjanta prowadzącego, sygnaturę sprawy i telefon do niego na biurko.

   Informacje te pozwolą na kontakt z prowadzącym postępowanie w celu uzyskania informacji czy wysłał już wniosek o zatrzymanie dokumentu czy też nie. Można z nim porozmawiać czy nie widzi podstaw do wystawienia mandatu i zwrotu prawa jazdy. Jeżeli decyzja będzie odmowna, wówczas pozostaje Pani złożyć do Sądu stanowisko procesowe, w którym powinna Pani wnosić o to, aby Sąd nie zatrzymywał Pani dokumentu prawa jazdy.

   W stanowisku procesowym należy podnieść wszelkie sytuacje, w których wykorzystuje Pani prawo jazdy oraz jakie będą konsekwncje zatrzymania Pani dokumentu prawa jazdy.

   + Odpowiedz
 13. 2016-04-24
  Radosław pisze:

  Witam, W dniu 27.03.2016 policjanci zatrzymali mi prawo jazdy za przekroczenie predkosci w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Czytalem, ze powinienem dostac postanowienie z Sadu Rejonowego, na ktore pozniej moge zlozyc zazalenie. Moje pytanie brzmi: W jakim czasie powinienem dostac powiadomienie i co jesli go nie dostane? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

  + Odpowiedz
  • 2016-04-28
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   należy podkreślić, że za wykroczenie przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym Sąd nie jest organem, który orzeka o zatrzymaniu prawa jazdy. Sąd tylko będzie rozstrzygał o Pana winie i sprastwie jeżeli nie przyjął Pan powyższego mandatu za to wykorczenie. Natomiast organem, który będzie wydawał decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy jest Starosta lub Prezydent (zależnie od Pana miejsca zameldowania). Funkcjonariusz Policji ma 7 dni na wysłanie do Starosty lub prezydenta wniosku o zatrzymanie Pańskiego prawa jazdy z Pana dokumentem. Po otrzymaniu takiego pisma organ wszczyna postępowanie i po przeprowadzeniu postępowania dowodowego wydaje decyzję o zatrzyamniu bądź odmowie zatrzymania prawa jazdy.

   + Odpowiedz
 14. 2016-03-14
  Ewa M. pisze:

  Witam serdecznie! Mąż przerysował na parkingu supermarketu nieświadomie komuś samochód i odjechał z miejsca zdarzenia. Po ok 2 godzinach przyszła do niego policja i znaleźli na jego zderzaku zarysowania świadczące o popełnionej winie, problem jednak w tym że mąż po przyjeździe do domu zdążył już wypić 3 piwa i policja zatrzymała mu prawo jazdy za rzekome prowadzenie auta po alkoholu co nie jest prawdą. Wzięli go na komisariat 3 razy badali alkomatem i w końcu na zaświadczeniu napisali mu że miał 0.86 promila. W jaki sposób można się odwołać od takiej decyzji i jak się bronic przed niesłusznymi oskarżeniami, maż pracuje jako kierowca w firmie budowlanej i bez prawa jazdy nie wiem czy zdoła utrzymać posadę. Nigdy wcześniej nie był za nic karany a często jako kierowca miał wyrywkowe badania trzeźwości przez policję. Czy jeśli dojdzie do rozprawy ma wynająć adwokata? Będę wdzięczna za informację, pozdrawiam.

  + Odpowiedz
  • 2016-03-21
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   z Pani opisu wynika, że sprawa nie jest od razu przesądzona. Po pierwsze Pani mąż podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego powinien złożyć wniosek dowodowy o powołanie biegłego toksykologa, który na podstawie wyników trzeźwości powinien ocenić, czy Pani mąż podczas kolizji na parkingu pod supermarketem był trzeźwy. Tutaj bardzo ważne są wyniki pokazane przez alkomat, które nie mogą być tzw. skokowe. Oznacza to, że tendencja powinna być rosnąca lub malejąca (wszystko zależy od tego jaki alkohol, w jakich ilościach i w jakim czasie został spożyty), czyli nie może być sytuacji, w której drugi wynik jest wyższy od pierwszego a trzeci mniejszy od pierwszego lub na odwrót. Niemniej jednak biegły jest w stanie ocenić, o której osoba badana zaczeła i skończyła spożywać alkohol.

   Po drugie jeżeli była Pani świadkiem zdarzenia tj., że mąż dopiero po powrocie do domu spożywał alkohol, wówczas też powinna Pani zeznawać.

   Wnioski dowodowe, które opisałem powinny być składane jak najszybciej (ale po przedstawieniu zarzutu), aby (jeżeli tak wskaże materiał dowodowy) umorzyć sprawę jeszcze podczas postępowania przygotowawczego.

   + Odpowiedz
 15. 2015-08-04
  Mariusz pisze:

  Dzień dobry. teraz gdy weszły nowe przepisy ze jak ktoś przekroczy 50km/h w terenie zabudowanym zostanie zabrane prawo jazdy. Mam takie pytanie. jechalem okolo 86km/h i policjant zmierzył mi predkość ISKRĄ 1 i niby mialem 104km/h . nie przyjąłem mandatu ,zostało mi zabrane parwo jazdy ,dostalem pokwitowanie ze moge poruszać sie samochodem przez 7 dni. I teraz takie pytanie ; 1. Upłyneło juz 2 miesiace nie dostalem jeszcze żadnego listu z sądu w celu rozprawy, ile czasu to moze jeszcze trwac ?? 2. Czy moge poruszać sie samochodem bez prawka bo wychodzi na to ze uprawnienia dalej mam i jestem tylko skazany na 50 zlotowy manat przy zatrzytmaniu za brak dokumentu ?? 3. w jaki sposób moge sie bronic ? 4. jaka moze byc decyzja sądu i jakie mogą być tego konsekwencje ?

  + Odpowiedz
  • 2015-08-28
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   odnośnie czasu ile może potrwać postępowanie sądowe jest trudne do określenia, ponieważ zależy od referatu Sędziego. Niemniej jednak także należy zaznaczyć, kiedy funkcjonariusz Policji wysłał do Sądu wniosek o ukaranie w Pana sprawie. Przeważnie w tego typu sprawach Sądy wydają wyroki nakazowe. Od momentu odebrania takiego wyroku nakazowego ma Pan 7 dni na złożenie sprzeciwu. Proszę pamiętać o złożenie sprzeciwu w terminie, ponieważ jak Pan się spóźni choćby jeden dzień, wówczas wyrok się uprawomocni.

   Aby mógł się Pan skutecznie bronić, należy powołać biegłego z zakresu prawidłowości pomiaru prędkości aby ocenił czy urządzenie ISKRA -1 wskazał prawidłowy wynik i czy na pewno poruszał się Pan z prędkością 104 km/h. Jeżeli biegły powie, że wynik wskazany przez to urządzenie jest błędny, wówczas Starosta niezwłocznie powinien Panu zwrócić dokument prawa jazdy.

   + Odpowiedz
 16. 2015-03-18
  Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

  Drogi czytelniku, będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś. Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.

  + Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.POUCZENIE O PRAWACH AUTORSKICH DOTYCZĄCYCH POWYŻSZEGO PISMA PROCESOWEGO.

Jako autor tego pisma procesowego wyrażam zgodę na wykorzystanie tego pisma do prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przekazywanie wzoru tego pisma innym osobom, a w szczególności do zamieszczania go do pobrania w Internecie. Taki czyn stanowi przestępstwo z art. 78 ust. 1 pr. aut.

Jeżeli w Twojej ocenie wniosek jaki pobrałeś pomógł Ci w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej i był wart zapłaconej przez Ciebie kwoty, wówczas uszanuj moje prawa autorskie do tego pisma i nie udostępniaj go innym osobom, gdyż włożyłem dużo pracy w stworzenie tego pisma.

Będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś.

Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.


LISTA WZORÓW PISM PROCESOWYCH


Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
 1. Zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata - co dalej
 2. Apelacja od wyroku skazującego za jazdę po alkoholu - wzór
 3. Czym jest blokada alkoholowa?
 4. Zażalenie na postanowienie Sądu o odmowie zgody na blokadę alkoholową
 5. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu przy najwyższym wyniku 0,10 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 6. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. z wnioskiem o zmianę orzeczenia poprzez odstąpienie od orzeczenia środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznyc
 7. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń z wnioskiem o zmianę rozstrzygnięcia poprzez orzeczenie środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy
 8. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej z przestępstwa jazdy po alkoholu na wykroczenie jazdy pod wpływem alkoholu
 9. Odstąpienie przez sąd na podstawie art. 39 § 1 k.w. od zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 10. Korzyści z warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o jazdę pod wpływem alkoholu
 11. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 12. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z zakazem prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 13. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 14. Jak powinno wyglądać badanie trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu?
 15. Kiedy badanie trzeźwości alkomatem zostało przeprowadzone prawodłowo w sprawie o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu?
 16. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 17. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 18. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 19. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 20. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r.
 21. Wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową - wzór
 22. Stanowisko procesowe w przedmiocie oświadczenia złożonego przez podejrzanego podczas zatrzymania przed funkcjonariuszami Policji
 23. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu mechaniki, maszyn i urządzeń - analizatorów alkoholu
 24. Zmiana terminu przesłuchania na Policji w charakterze podejrzanego w sprawie karnej o przestępstwo
 25. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania 15 - minutowego odstępu pomiędzy badaniami
 26. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy
 27. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 28. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania czasu i objętości wydechu
 29. Odwołanie od decyzji Starosty w sprawie odmowy wydania dokumantu prawa jazdy
 30. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej oraz opisu czynu z przestępstwa z art. 178a § 1 k.k. na wykroczenie z art. 87 § 1 k.w.
 31. Wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 32. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 33. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z orzeczeniem 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 34. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo prowadzenia motocykla w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k.
 35. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 36. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za jazdę pod wpływem alkoholu bez zakazu
 37. Wniosek o umorzenie postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 38. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 39. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę pod wpływem alkoholu z zakazem na okres 1 roku
 40. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę po alkoholu bez zakazu prowadzenia pojazdów
 41. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za jazdę po alkoholu z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
Zatrzymane prawo jazdy
 1. Zażalenie na postanowienie Prokuratora o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k.
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 3. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 4. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 5. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 6. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. na karę grzywny z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 7. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w.
 8. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
 9. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 § 1 k.w.
 10. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
Pozbawienie wolności
 1. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 2. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 3. Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności
 4. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
 5. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
 6. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 7. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 8. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 9. Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary
 10. Wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 11. Wniosek o przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 12. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 13. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
Dozór elektroniczny
 1. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia zgody na dozór elektroniczny
 2. Wniosek o dozór elektroniczny z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci
 3. Wniosek o dozór elektroniczny
Posiadanie narkotyków
 1. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo posiadania narkotyków
 3. Wniosek do Prokuratury o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 4. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo posiadania narkotyków
 5. Wniosek do Sądu o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
Sprawy rodzinne
 1. Wniosek o wszczęcie egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym
 2. Oświadczenie o wyborze komornika sądowego przez wierzyciela
 3. Umorzenie postępowania egzekucyjnego z alimentów na wniosek dłużnika
 4. W jaki sposób złożyć wniosek o eksmisję w przypadku stosowania przemocy przez członka rodziny?
 5. Jak napisać pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków?
 6. W jaki sposób złożyć pozew o obniżenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka
 7. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się z art. 207 § 1 k.k. z wnioskami dowodowymi wzór
 8. W jaki sposób złożyć pozew o podwyższenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka?
 9. Pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu przemocy domowej
 10. Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko
 11. W jaki sposób złożyć pozew o alimenty na rzecz małoletniego dziecka
Wady fizyczne i prawne sprzedanego samochodu
 1. Zawiadomienie o wadzie prawnej sprzedanego samochodu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i wezwaniem do zwrotu zapłaconej ceny
 2. Wniosek do Prokuratury o zwrot zatrzymanego pojazdu w związku z jego kradzieżą na szkodę prawowitego właściciela
Bezpieczeństwo transakcji PayU

Strona używa plików cookie. Pozostając na naszej stronie wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. [OK]