WNIOSEK O SKRÓCENIE ZAKAZU PRZEZ BLOKADĘ ALKOHOLOWĄ - WZÓR

CENA: 200.00 PLNSkrócenie zakazu przez blokadę alkoholową nie jest faktycznym skróceniem orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a zmianą sposobu dalszego wykonywania zakazu poprzez umożliwienie skazanemu przez pozostały okres trwania zakazu, kierowanie pojazdami, wyposażonymi w blokadę alkoholową. 


Zgodnie z art. 182a § 1 k.k.w., aby Sąd mógł orzec o zmianie sposobu wykonywania orzeczonego środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową, muszą być spełnione następujące przesłanki:

1. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych musi być wykonywany przez co najmniej połowę orzeczonego wymiaru, a w przypadku zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego na podstawie art. 42 § 3 lub 4 k.k. co najmniej 10 lat, (powyższe terminy dotczą osób wobec, których zakaz uprawomocnił się po dniu 18 maja 2015r.)

2. postawa, właściwości i warunki osobiste sprawcy oraz zachowanie w okresie wykonywania środka karnego uzasadniają przekonanie, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę nie zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

Koniecznym jest wskazanie, iż wydanie przez Sąd postanowienia o dalszym wykonywaniu orzeczonego zakazu poprzez zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych niewyposażonych w blokadę alkoholową ma charakter fakultatywny. Co oznacza, że pomimo złożenia przez skaznego wniosku, Sąd może odmówić wydania takiego postanowienia, jeżeli uzna, że kierowanie przez skazanego pojazdami mechanicznymi nadal zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.


Jeżeli masz pytania dotyczące wniosku  o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową, skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 697 053 659 lub mailowo: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl


Sądem właściwym do złożenia przedmiotowego wniosku zgodnie z art. 3 § 1 k.k.w. jest Sąd, który wydał wyrok w I instancji.

Należy podkreślić, iż skazanemu przysługuje do Sądu zażalenie na:

1. postanowienie Sądu o odmowie wydania postanowienia o dalszym wykonywaniu środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową,

2.  jak również na postanowienie o uchyleniu sposobu wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów w postaci dalszego wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową.

Na podstawie art. 182a § 3 k.k.w. ustawodawca przewidział możliwość uchylenia przez Sąd sposobu wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów w postaci dalszego wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową, w sytuacji gdy skazany rażąco naruszył porządek prawny w zakresie dotyczącym bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności popełnił przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych przez blokadę alkoholową można kupić klikając na ikonkę KUP TERAZ

 Wzór pisma procesowego znajdujący się na stronie został napisany w przejrzysty sposób, ułatwiający jego samodzielne uzupełnienie o argumenty, dotyczące popełnionego przez Ciebie przestępstwa lub wykroczenia. Pod treścią każdego wzoru pisma procesowego znajduje się instrukcja postępowania w sprawie m.in. kiedy należy złożyć kupione przez Ciebie pismo, w jakiej formie oraz do jakiego organu należy je złożyć.
Jeżeli jednak chcesz, abym sprawdził Twoje pismo pod kątem merytorycznym oraz formalnym, jak również czy w swoim piśmie odpowiednio opisałeś wszystkie argumenty, możesz zamówić dodatkową usługę, jaką jest sprawdzenie napisanego przez Ciebie pisma, wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila ze swoim wnioskiem wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 zł.

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 300 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

W ciągu 1 dnia roboczego dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z ewentualnymi poprawkami do Twojego pisma oraz nowymi argumentami, których nie ująłeś w swoim piśmie.


Aktualnie brak opinii.Napisz swoją recenzjęPrzesłane komentarze

 1. 2019-04-08
  Jan pisze:

  Dzień dobry, Panie Mecenasie czy z dobrodziejstwa art. 182a kkw może skorzystać również obcokrajowiec przebywający na terytorium RP, wobec którego orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów?

  + Odpowiedz
  • 2019-04-09
   Adwokat Agnieszka Rzeszut pisze:

   Dzień dobry, oczywiście, obcokrajowiec również może złożyć do Sądu wniosek o blokadę alkoholową, jeżeli został orzeczoony wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu. Pozdrawiam

   + Odpowiedz
 2. 2018-07-22
  Roman pisze:

  Witam. Prowadziiłem pojazd po spozyciu alkoholu 0.3 promila. Dostałem 6 miesiecy zakazu prowadzenia pojazdow mechanicznych. W sierpniu tego roku mija połowa okresu zakazu. Czy mogę starać się o zmianę zakazu dla pojazdów z blokadą alkoholową?

  + Odpowiedz
  • 2018-07-26
   Adwokat Agnieszka Rzeszut pisze:

   Witam, jak najbardziej może Pan po upływie połowy orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, złożyć do Sądu, który wydał wobec Pana wyrok, wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez blokadę alkoholową.

   + Odpowiedz
 3. 2018-07-22
  Dominik pisze:

  Witam. 26.09.2016r spowodowałem kolizję pod wpływem alkoholu, nikomu nic się nie stało. Dostałem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 5 lat, 5000kary, opłaty sądowe itd. Wszystko uregulowałem. Chce starać się o przywrócenie uprawnień z blokadą alkoholową. Wczesniej nie byłem karany, miałem prawo jazdy od 23 lat bez punków, mandatów. Wiem że po 2,5 roku mogę sie starać o bycie kandydatem na egzamin kontrolny. Badania psychologiczne mam, kurs reedukacyjny i badania lekarskie też. Pytanie dotyczy wyjątkowej sytuacji. Policjant powiedział mi że mogę starać się o dodatkowe pół roku. U mojego Ojca 2 m-ce temu zdiagnozowano złośliwy nowotwór prostaty z rozsiewem do kośćca. Jestem jedyną osobą w kraju i na miejscu która może dokonywać zakupów, transportu na naświetlania. Dodam tylko, że pół roku przed kolizją w marcu 2016 roku uzyskałem pozytywne orzeczenie lekarskie by być instruktorem nauki jazdy. We wrzesniu byłem w połowie kursu. Załamanie emocjonalne spowodowało, że wsiadłem do samochodu w takim a nie innym stanie. Czy mogę starać się o te dodatkowe pół roku, czyli żebym zdawał egzamin po 26 września 2018 czyli po dwóch latach?

  + Odpowiedz
  • 2018-07-26
   Adwokat Agnieszka Rzeszut pisze:

   Dzień dobry, niestety przepisy prawa karnego nie przewidują możliwości złożnia wniosku o blokadę alkoholową wcześniej niż po upływie połowy orzeczonego środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z powyższym w Pana przypadku, będzie Pan mógł złożyć wniosek o blokadę alkoholową w marcu 2019 roku. Pozdrawiam 

   + Odpowiedz
 4. 2018-07-04
  Marcin pisze:

  Witam niestety spowodowałem wypadek pod wpływem alkoholu bez żadnych obrażeń nikomu nic się nie stało uderzyłem w nad jeżdzające auto czy po odbyciu połowy kary zakazu prowadzenia pojazdów mogę starać się o zmienienie kary na blokadę alkoholową

  + Odpowiedz
  • 2018-07-06
   Adwokat Agnieszka Rzeszut pisze:

   Dzień dobry, jeżeli wobec Pana został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów za prowadzenie pojazdu po alkoholu, to jak najbardziej, po upływei połowy orzeczonego zakazu może Pan ubiegać się o skrócenie zakazu poprzez blokadę alkoholową.

   + Odpowiedz
 5. 2018-05-06
  Mateusz pisze:

  Dzień dobry Panie Mecenasie. W lutym 2017 r. a dokładnie 07.02.2017 zostałem zatrzymany pod wpływem alkoholu, czego skutkiem było orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdu na okres 4 lat. Wiem że istnieje możliwość po spełnieniu warunku odbycia połowy kary, odzyskać uprawnienia i kontynuować karę już z blokadą alkoholową. Połowa mija mi 07.02.2019 r. Kiedy najwcześniej mogę złożyć wniosek aby był jak najwcześniej rozpatrzony? Czy mogę złożyć już w styczniu zaznaczając że proszę o rozpatrzenie po 07,02.2019 ? W jaki sposób to zapisać? Bardzo proszę o pomoc

  + Odpowiedz
  • 2018-05-14
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   wniosek o blokadę alkoholową może Pan złożyć jednakże nie dłużej niż 2 tygodnie z uwagi na to aby Sąd nie rozpoznał go i uznał, że nie występuje przesłanka formalna w postaci połowy orzeczonego zakazu prowadzenia. Doświadczenie zawodowe wskazuje, że Sąd rozpoznaje wniosek około 1 miesiąca i złożenie go 2 tyg przed wymaganym terminem z prośbą aby Sąd wyznaczył termin formalnie po połowie okresu zakazu w mojej ocenie powinno być wystarczające aby przyspieszyć całą procedurę.

   + Odpowiedz
 6. 2018-04-20
  Arek pisze:

  Witam Panie Mecenasie, w 2016 roku zostałem zatrzymany przez policję za jazdę w stanie nietrzeźwości na skuterze. Wyrok został wydany 14.12.2016 - kara grzywny + 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W czerwcu tego roku mija połowa odbytej kary i z tego co się orientuję to mam możliwość ubiegania się o wydanie przez Sąd postanowienia o skróceniu wykonywania orzeczonego środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych pod warunkiem, że będą wyposażone w blokadę alkoholową. Ponieważ w chwili wyroku nie posiadałem prawa jazdy kat. B, to czy w sytuacji kiedy otrzymałbym pozytywną decyzję Sądu o skróceniu zakazu, to czy jest to jednoznaczne, że mógłbym zapisać się na kurs i zdawać egzamin na prawo jazdy?

  + Odpowiedz
  • 2018-05-14
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   zgodnie z art. 182a par 2 kkw W przypadku orzeczenia sądu o dalszym wykonywaniu środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową, zakazu tego nie stosuje się w przypadku prowadzenia pojazdów wykorzystywanych do nauki jazdy i egzaminowania, jeżeli skazany jest osobą szkoloną lub egzaminowaną w trybie przewidzianym przepisami ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami

   Powyższe oznacza, że w przypadku skrócenia zakazu w Pana przypadku w mojej ocenie będzie mógł Pan podjąć działania do uzyskania kat B prawa jazdy.

   + Odpowiedz
 7. 2018-03-19
  Kazik_84 pisze:

  Witam Mam pytanie czy jeśli zdam ponownie egzamin państwowy mając pozwolenie sadu na założenie blokady to czy po upływie całej kary prawo jazdy będę mógł wymienić prawo jazdy na drugie bez adnotacji 69 czy będę musiał jeszcze raz zdawać egzamin Pozdrawiam

  + Odpowiedz
  • 2018-05-14
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   Sąd orzeka o dalszym wykonywaniu środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową.

   Powyższe oznacza, że z momentem zakończenia zakazu pozbywa się "blokady alkoholowej" i udaję się do wydziału komunikacji w celu wydania nowego prawa jazdy bez zdawania dodatkowych egzaminów.

   + Odpowiedz
 8. 2018-03-16
  Piotr pisze:

  Szanowny Panie Mecenasie, 30.10.2016 zostałem zatrzymany przez policję za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wyrok został wydany w styczniu 2018 (po prawie 15 miesiącach) - kara grzywny + 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mech. + świadczenie pieniężne. Sąd nie uwzględnił wniosku o warunkowe umorzenie, który był argumentowny dotychczasową niekaralnoscią, moim stanowiskiem zawodowym, szeroką działalnością społeczną, odnaczeniami krajowymi, nagrodami itp. Nie składałem apelacji. Znam możliwość ubiegania się o zgodę na prowadzenie auta wyposażonego w blokadę alkoholową. Uwarunkwania temu towarzyszące wg mnie są jednak zbyt mocno angażujące - przede wszystkim emocjonalnie a dodatkowo też finansowo i czasowo - by się tego podjąć. Czy jednak nie istnieje jakaś inna możliwość ubiegania się o złagodzenie kary w takim przypadku? Czy mogę złożyć zażalenie na sposób prowadzenia sprawy przez sąd - 15 miesięcy do wyroku wyłacznie z winy bałaganu w sądzie, czekanie na uzasadnienie wyroku - 54 dni? Z góry serdecznie dziękuję za odniesienie się do moich pytań i ewentualne sugestie działań - oczywiście zdając sobie sprawę z ew. kosztów.

  + Odpowiedz
  • 2018-03-16
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   jeżeli Sąd oparł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na art. 42 par 2 kodeksu karnego, a prawdopodobnie tak było to niestety ale blokada alkoholowa jest obecnie jedynym rozwiązaniem aby postarać się o tzw skrócenie zakazu do pojazdów wyposażonych w blokadę alkoholową. Ewentualnie mogę Panu zasugerować prośbę o ułaskawienie do prezydenta jednakże nie daję wiary, iż taka prośba zostałaby spełniona.

   Natomiast co do Pana zastrzeżeń odnośnie długości trwania postępowania sądowego to mógł Pan złożyć skargę do Sądu na przewlekłość postępowania. Jednakże jak sprawa jest prawomocna i do tego czasu takiej skargi Pan nie złożył, to jest już za późno na takie działania.

   + Odpowiedz
 9. 2018-01-25
  Piotrek pisze:

  Witam..a jeśli zabrano mi prawo jazdy na rok i skorzystał bym z blokady alkoholowej to czy po tym roku znów musiał bym zmieniać dokument, bo o ile wwiem w polu 12 była by ta inf. 69 a tam też znajdują sie dane odnośnie kwalifikacji zawodowych a jestem kierowcą "TIRa" i tak też mnie to nurtuje.. I czy wogóle jest sens starać się o taką blokadę na taki okres czasu ..czy te wszystkie procedury nie potrwają prawie te 6 miesiecy.

  + Odpowiedz
  • 2018-01-26
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   jeżeli Sąd zgodzi się i wyda postanowienie o blokadzie alkoholowej to po zakończonym okresie zakazu pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową będzie Pan musiał wnioskować o wydanie nowego dokumentu prawa jazdy bez adnotacji "69".

   Natomiast co do blokady to w mojej ocenie zawsze jest sens starania się o to, ponieważ cała procedura przyjmując, że Sąd się zgodzi na blokadę maksymalnie powinna potrwać około 2 miesięcy a trzeba wziąć pod uwagę, iż niczym Pan nie ryzykuje.

   + Odpowiedz
 10. 2018-01-25
  Piotrek pisze:

  Witam..a jeśli zabrano mi prawo jazdy na rok i skorzystał bym z blokady alkoholowej to czy po tym roku znów musiał bym zmieniać dokument, bo o ile wwiem w polu 12 była by ta inf. 69 a tam też znajdują sie dane odnośnie kwalifikacji zawodowych a jestem kierowcą "TIRa" i tak też mnie to nurtuje.. I czy wogóle jest sens starać się o taką blokadę na taki okres czasu ..czy te wszystkie procedury nie potrwają prawie te 6 miesiecy.

  + Odpowiedz
 11. 2018-01-25
  Piotrek pisze:

  Witam..a jeśli zabrano mi prawo jazdy na rok i skorzystał bym z blokady alkoholowej to czy po tym roku znów musiał bym zmieniać dokument, bo o ile wwiem w polu 12 była by ta inf. 69 a tam też znajdują sie dane odnośnie kwalifikacji zawodowych a jestem kierowcą "TIRa" i tak też mnie to nurtuje.. I czy wogóle jest sens starać się o taką blokadę na taki okres czasu ..czy te wszystkie procedury nie potrwają prawie te 6 miesiecy.

  + Odpowiedz
 12. 2017-08-20
  Janusz pisze:

  Witam.18 lipca 2016 straciłem prawko na 3 lata za jazdę po alkoholu (0,64 promila).Z Urzedu Miasta dostałem skierowanie na badania lekarskie,badania psychologiczne oraz na kurs reedukacyjny.Wszystko zaliczyłem pozytywnie.Zapłaciłem też zasądzoną sądownie grzywnę.Co zrobić,żeby wcześniej odzyskać prawko.Myślałem o wniosku do Prezydenta RP o ułaskawienie oraz o zgodę Sądu na blokadę alko po połowie kary.Dowiedziałem się,że mój wniosek do Prezydenta opiniuje Sąd który mnie skazał-więc opinia bedzie negatywna i mój wniosek powędruje ko kosza(tak uważam).Pozostaje mi tylko blokada.Co Pan o tym myśli,a jeżeli blokada to kiedy złożyć do Sądu wniosek o takową ?

  + Odpowiedz
  • 2017-09-28
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   wniosek o tzw. blokadę alkoholową może Pan złożyć po połowie okresu wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oznacza to, że jeżeli Sąd orzekł wobec Pana zakaz na 3 lata i zakaz ten liczy się od dnia 18 lipca 2016 roku to 18 stycznia 2018 roku może Pan złożyć do Sądu odpowieni wniosek. Pismo takie składa się do tego samego Sądu, który wydał wobec Pana wyrok w I instancji czyli do Sądu Rejonowego.

   Jednakże więcej na ten temat dowie się Pan na:

   https://poradnik-adwokata.pl/co-to-jest-blokada-alkoholowa

   + Odpowiedz
 13. 2017-08-02
  Bartek pisze:

  Witam jakie są jeszcze procedury aby uzyskać prawo jazdy . Połowa kary z 3 lat zakazu mija mi we wrześniu . Czy napisanie wniosku wystarczy aby podejść do egzaminu ? Czy trzeba udać się na badania jeszcze raz ?

  + Odpowiedz
  • 2017-08-08
   Adwokat Bartosz Nadwodny pisze:

   Witam,

   proceduralnie sprawa wygląda następująco. Po pierwsze o blokadę alkoholową może się Pan starać po połowie orzeczonego środka karnego czyli w przypadku 3 lat tj. 1,5 roku. Po drugie wniosek o blokadę powinien Pan złożyć do Sądu, który orzekał w Pana sprawie jako I instancja więc do Sądu Rejonowego. Jeżeli Sąd rejonowy zgodzi się z Pana argumentami i wyda postanowienie o blokadzie, wówczas przesyła odpis takiego postanowienia do Pańskiego wydziału komunikacji.
   Następnie musi się Pan udać do wydziału komunikacji po skierowanie na badania lekarskie, badania psychologiczne, kurs reedukacyjny oraz skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji czyli egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo.

   Jeżeli przejdzie Pan powyższą procedurę, wówczas musi Pan poczekać na dokument prawa jazdy ze specjalną adnotacją, że może się Pan poruszać tylko samochodami wyposażonymi w blokadę alkoholową, udać się do firmy, która zamontuje Panu odpowiednie urządzenie i na koniec na stację diagnostyczną, która wyda Panu odpowiednie dokumenty.

   Na zakończenie musi Pan wiedzieć, że dopiero po przejściu w/w drogi może Pan prowadzić samochód wyposażony w blokadę alkoholową. Przed zakończeniem wszystkich wymogów nie wolno wsiadać Panu do samochodu.

   + Odpowiedz
 14. 2016-04-25
  luk pisze:

  Witam. Ja mam zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 10lat za wypadek bez prawa jazdy miałem wtedy 18lat. Nie mialem prawajazdy na żaden pojazd jechałem motorem i moj znajomy zmarł w szpitalu. Ja zostałem zkazany na wyrok zawieszeniu i 10lat zakazu. Teraz mam 25lat w lutym tego roku minelo 5lat od wyroku prawomocnego i moje pytanie czy moge sie starac po tych 5latach o zniesienie tego zakazu.

  + Odpowiedz
  • 2016-04-28
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   wszystko zależy od okoliczności, w których nastąpił wypadek drogowy. Jeżeli był Pan sprawcą wypadku i w czasie jego popełnienia nie był Pan pod wpływem alkoholu, wówczas zgodnie z art. 84 par. 1 kk sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt 1-3 (w tym zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych), uznać je za wykonane, jeżeli skazany przestrzegał porządku prawnego, a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok.

   Powyższe oznacza, że jeżeli zakaz był wykonywany wobec Pana co najmniej połowę okresu, wówczas może się Pan starać o skrócenie zakazu bez wyposażenia pojazdu w blokadę alkoholową. Na zakończenie należy nadmienić, że blokadę alkoholową można założyć tylko w przypadku popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu komunikacji pod wpływem alkoholu. Jeżeli Pan podczas zdarzenia był trzeźwy, wówczas może się Pan starać o zakaz bez blokady alkoholowej.

   + Odpowiedz
 15. 2015-12-27
  Paeł pisze:

  Witam W 4 maja 2015r zatrzymano i prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Po rozprawie z dnia 12.10.2015r. gdzie dobrowolnie poddałem się karze, otrzymałem wyrok zakaz prowadzenia pojazdów na 2 lata (od dnia zatrzymania). Z tego wynika , iż wyrok uprawomocnił się 12.10. 2015r. Czy w związku z tym mogę po okresie odbywania połowy kary złożyć wniosek o skrócenie kary i czy będę musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy? Kiedy najlepiej taki wniosek złożyć? Z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam Paweł.

  + Odpowiedz
  • 2015-12-28
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, z uwagi na okoliczność, iż w Pana sprawie wyrok uprawomocnił się po dniu 18 maja 2015r. może Pan złożyć do Sądu wniosek o założenie blokady alkoholowej po upływie połowy okresu trwania zakazu. W Pana przypadku będzie to z dniem 18 maja 2016r. Jeżeli Sąd pozytywnie rozpatrzy Pana wniosek, wówczas prześle odpis postanowienia do wydziału komunikacji. Nastepnie wydział komunikacji skieruje Pana na kontrolny na prawo jazdy (egzamin teoretyczny i praktyczny). Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy będzie Pan mógł zainstalowac w swoim samochodzie blokadę alkoholową.

   + Odpowiedz
 16. 2015-12-17
  Adrianna pisze:

  Witam mam takie pytanie,prowadziłam auto pod wpływem alkoholu bez prawa jazdy i dostałam zakaz na 3 lata prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz rok w zawieszeniu na 3 lata czy jest możliwość skrócenia zakazu jeśli tak to jak to zrobić.Dziękuje z góry oraz pozdrawiam.

  + Odpowiedz
  • 2015-12-22
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, z Pana opisu wynika, że wyrok w Pana sprawie jest już prawomocny. Pozywższe oznacza, że może Pan złożyć wniosek o założenie blokady alkoholowej dopiero po upływie połowy trwania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który jest liczony od dnia zatrzymania Panu prawa jazdy przez funkcjonariuszy Policji.
   Po upływe połowy zakazu moze Pan złożyć do Sadu wniosek o wydanie postanowienia o zezwolenie Panu na prowadzenie samochodu wyposażonego w blokadę alkoholową. Jeżeli Sąd wyda takie postanowienie, wóczas wysyła jego odpis do wydziału komunikacji, który skieruje Pana na kontrolny egzamin na prawo jazdy (egzamin teoretyczny i praktyczny).

   + Odpowiedz
 17. 2015-11-04
  Janek pisze:

  Witam, od 1 listopada 2014 mam zabrane prawo jazdy za jazdę po pijanemu, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 2 lata ( nawet skuterem jeździć nie mogę, co powoduje, problem z dojazdem do pracy pomimo komunikacji miejskiej [do pracy na 6 wstaje 3:30 ] oraz mama ma udokumentowane nadciśnienie, gdyby coś się stało nie mogę zawieźć jej do szpitala, zawiasy na 3 lata i kuratora. Miną rok. Czy mam szanse na to, aby sąd pozwolił mi : iść na egzamin na parwo jazdy kat. B po roku ? Badania w WOMP już miałem , przeszedłem pozytywnie, bo nie piję. Chce by sąd pozwolił mi jeździć z Blokadą. po wczesnym zdaniu egzaminu

  + Odpowiedz
  • 2015-12-22
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, jeżeli wyrok w Pana sprawie uprawomocnił się przed dniem 18 maja 2015r. to może Pan złożyć wniosek o założenie blokady alkoholowej dopiero po upływie okresu trwania zakazu. Zakaz prowadzenia pojadów mechnaicznych jest oczywiście liczony od dnia zatrzymania Panu prawa jazdy przez funkcjonariuszy Policji.

   + Odpowiedz
 18. 2015-06-11
  Zainteresowany pisze:

  Dzień Dobry. Niestety jak prowadziłem samochód miałem pewną przygodę, która skutkowała zatrzymaniem przez policję. Na domiar złego przed jazdą pozwoliłem sobie na jedno kilkuprocentowe piwo. Oczywiście przy kontroli drogowej policjant kazał dmuchać w alkomat, co też uczyniłem i niestety wyszło mi 0,26 mg/l w wydychanym powietrzu. Po długim czasie bez prawa jazdy poszedłem na rozprawę sądową pewny, że zostanie orzeczony wobec mnie zakaz prowadzenia pojazdów na 1 rok. Kiedy wszedłem na sale Pani Sędzia "zmieszała mnie z błotem, powiedziała że co ja sobie wyobrażam" i wreszcie wydała wyrok z 3 letnim zakazem prowadzenia pojazdów. Byłem pewny że dostanę rok, a tutaj szok 3 lata zakazu. Niefortunnie także wybrałem złą drogę odwołania się, ponieważ zadzwoniłem do sekretariatu Sądu i zażądałem uzasadnienia wyroku (nikt mi nie powiedział, iż należy to zrobić listownie). Po tym telefonie myślałem, że wszystko jest w porządku i czekałem na uzasadnienie. Po dwóch miesiącach stwierdziłem, że zadzwonię i zapytam co z moim żądaniem uzasadnienia wyroku, a Pani w sekretariacie odpowiada, że mój wyrok już dawno jest prawomocny, co też prawie doprowadziło mnie do zawału serca. Niemniej jednak postanowiłem jakoś z tym żyć i w związku z tym moje pytanie. Czy w przypadku skrócenia zakazu jak pięknie to Państwo opisali będę zmuszony ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy? Nie będę ukrywał, że trochę wzrok mi siada, a poza tym mam problem z komputerami (nie lubię tych diabelskich urządzeń) i nie jestem pewny czy uda mi się zdać ten egzamin. Proszę jeszcze napisać czy jak zdam egzamin to dokument mój zostanie zwrócony czy to będzie nowe prawo jazdy. Pozdrawiam i gorąco proszę o szybką odpowiedź.

  + Odpowiedz
  • 2015-06-15
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, bedzie Pan musiał poddać sie ponownie egzaminowi na prawo jazdy. Zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami każdy kierowca, wobec którego orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów przekraczający 1 rok musi ponownie zdać egzamin na prawo jazdy, by mogł odzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami oraz dokument prawa jazdy. 

   Po uzyskaniu zezwolenia Sądu na kierowanie pojazdami wyposażonymi w blokadę alkoholową i po zdaniu egzaminu na prawo jazdy uzzyska Pan nowy dokument prawa jazdy. W tym dokumencie będzie wzmianka o Pana uprawnieniu do kierowania wyłacznie tymi pojazdami, które są wyposażone w blokadę alkoholową - oczywiście do końca trzyletniego zakazu prowadzenia pojazdów.

   + Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.POUCZENIE O PRAWACH AUTORSKICH DOTYCZĄCYCH POWYŻSZEGO PISMA PROCESOWEGO.

Jako autor tego pisma procesowego wyrażam zgodę na wykorzystanie tego pisma do prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przekazywanie wzoru tego pisma innym osobom, a w szczególności do zamieszczania go do pobrania w Internecie. Taki czyn stanowi przestępstwo z art. 78 ust. 1 pr. aut.

Jeżeli w Twojej ocenie wniosek jaki pobrałeś pomógł Ci w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej i był wart zapłaconej przez Ciebie kwoty, wówczas uszanuj moje prawa autorskie do tego pisma i nie udostępniaj go innym osobom, gdyż włożyłem dużo pracy w stworzenie tego pisma.

Będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś.

Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.


LISTA WZORÓW PISM PROCESOWYCH


Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
 1. Zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata - co dalej
 2. Apelacja od wyroku skazującego za jazdę po alkoholu - wzór
 3. Czym jest blokada alkoholowa?
 4. Zażalenie na postanowienie Sądu o odmowie zgody na blokadę alkoholową
 5. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu przy najwyższym wyniku 0,10 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 6. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. z wnioskiem o zmianę orzeczenia poprzez odstąpienie od orzeczenia środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznyc
 7. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń z wnioskiem o zmianę rozstrzygnięcia poprzez orzeczenie środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy
 8. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej z przestępstwa jazdy po alkoholu na wykroczenie jazdy pod wpływem alkoholu
 9. Odstąpienie przez sąd na podstawie art. 39 § 1 k.w. od zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 10. Korzyści z warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o jazdę pod wpływem alkoholu
 11. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 12. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z zakazem prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 13. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 14. Jak powinno wyglądać badanie trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu?
 15. Kiedy badanie trzeźwości alkomatem zostało przeprowadzone prawodłowo w sprawie o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu?
 16. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 17. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 18. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 19. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 20. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r.
 21. Wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową - wzór
 22. Stanowisko procesowe w przedmiocie oświadczenia złożonego przez podejrzanego podczas zatrzymania przed funkcjonariuszami Policji
 23. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu mechaniki, maszyn i urządzeń - analizatorów alkoholu
 24. Zmiana terminu przesłuchania na Policji w charakterze podejrzanego w sprawie karnej o przestępstwo
 25. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania 15 - minutowego odstępu pomiędzy badaniami
 26. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy
 27. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 28. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania czasu i objętości wydechu
 29. Odwołanie od decyzji Starosty w sprawie odmowy wydania dokumantu prawa jazdy
 30. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej oraz opisu czynu z przestępstwa z art. 178a § 1 k.k. na wykroczenie z art. 87 § 1 k.w.
 31. Wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 32. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 33. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z orzeczeniem 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 34. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo prowadzenia motocykla w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k.
 35. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 36. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za jazdę pod wpływem alkoholu bez zakazu
 37. Wniosek o umorzenie postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 38. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 39. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę pod wpływem alkoholu z zakazem na okres 1 roku
 40. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę po alkoholu bez zakazu prowadzenia pojazdów
 41. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za jazdę po alkoholu z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
Zatrzymane prawo jazdy
 1. Zażalenie na postanowienie Prokuratora o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k.
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 3. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 4. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 5. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 6. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. na karę grzywny z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 7. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w.
 8. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
 9. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 § 1 k.w.
 10. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
Pozbawienie wolności
 1. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 2. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 3. Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności
 4. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
 5. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
 6. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 7. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 8. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 9. Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary
 10. Wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 11. Wniosek o przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 12. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 13. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
Dozór elektroniczny
 1. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia zgody na dozór elektroniczny
 2. Wniosek o dozór elektroniczny z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci
 3. Wniosek o dozór elektroniczny
Posiadanie narkotyków
 1. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo posiadania narkotyków
 3. Wniosek do Prokuratury o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 4. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo posiadania narkotyków
 5. Wniosek do Sądu o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
Sprawy rodzinne
 1. Wniosek o wszczęcie egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym
 2. Oświadczenie o wyborze komornika sądowego przez wierzyciela
 3. Umorzenie postępowania egzekucyjnego z alimentów na wniosek dłużnika
 4. W jaki sposób złożyć wniosek o eksmisję w przypadku stosowania przemocy przez członka rodziny?
 5. Jak napisać pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków?
 6. W jaki sposób złożyć pozew o obniżenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka
 7. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się z art. 207 § 1 k.k. z wnioskami dowodowymi wzór
 8. W jaki sposób złożyć pozew o podwyższenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka?
 9. Pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu przemocy domowej
 10. Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko
 11. W jaki sposób złożyć pozew o alimenty na rzecz małoletniego dziecka
Wady fizyczne i prawne sprzedanego samochodu
 1. Zawiadomienie o wadzie prawnej sprzedanego samochodu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i wezwaniem do zwrotu zapłaconej ceny
 2. Wniosek do Prokuratury o zwrot zatrzymanego pojazdu w związku z jego kradzieżą na szkodę prawowitego właściciela
Bezpieczeństwo transakcji PayU

Strona używa plików cookie. Pozostając na naszej stronie wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. [OK]